3
2
2230
Розглядаючи питання порушення державою прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Європейський суд з прав люди часто присуджує певну справедливу сатисфакцію як відшкодування завданої шкоди.
Ця практика цікава тим, що такі рішення є певним орієнтиром для національних судів, які мають користуватися «тарифами» ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect», згадуючи рішення у справі «Артур Іванов проти Росії».
7 лютого ЄСПЛ ухвалив два рішення, що стосувалися визначення справедливої сатисфакції у зв’язку із порушенням майнових прав заявників на землю.
Так, справа «Арсовскі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (заява № 30206/06) стосувалася питання справедливої сатисфакції щодо експропріації земельної ділянки, яка належала заявникам, на користь приватної компанії з метою видобування мінеральної води. У своєму основному рішенні від 15 січня 2013 року Євросуд постановив, що мало місце порушення статті 1 Протоколу № 1 Конвенції і присудив відшкодування моральної шкоди. Останнє рішення стосувалося питання справедливої сатисфакції щодо матеріальної шкоди, яка, на думку високих суддів мала становити 15 000 євро спільно.
У справі «Стояновскі та інші проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (№ 14174/09) також вирішувалося питання справедливої сатисфакції щодо матеріальної шкоди. Скарга стосувалася процедури реституції, в якій заявники безуспішно претендували на частину земельної ділянки, яка була конфіскована в їх покійного предка. Основне рішення було ухвалене 23 жовтня 2014 року. Цього разу суд постановив, що Колишня Югославська Республіка Македонія повинна була передати у володіння заявників земельну ділянку на тій самій території, що і земельна ділянка №. 2943/6, характеристики і цінність повинні були бути максимально наближені до ділянки №. 2943/6; якщо Колишня Югославська Республіка Македонія не в змозі виконати це зобов’язання, вона повинна виплатити заявникам спільно 19 тис. євро відшкодування матеріальної шкоди.
Автор: адвокат Дроздов
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
3102
Коментарии:
0
Просмотров:
559
Коментарии:
0
Просмотров:
648
Коментарии:
1
Просмотров:
617
Коментарии:
0
Просмотров:
1140
Коментарии:
0
Просмотров:
898
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Дроздов, а права собственников заводов, пароходов и фабрик разных по СЕРТИФИКАТАМ = ваучерам приватизационным Вас не беспокоит почему-то. Красиво Вы подыгрываете банкирам, которые по Кредитам теперь и землю отберут. Да, адвокат Вы по БЛАТУ знатный, записавшийся в ОПРИЧНИКИ. Или в силу Вашего ДЕЛИРИЯ не понимающий, что ВСЛЕПУЮ Вас разыгрывают.
Ви тут якісь особисті питання вирішуєте?