Головна Блог ... Новини Скільки коштує порушення державою права на землю

Скільки коштує порушення державою права на землю

Відключити рекламу
Скільки коштує порушення державою права на землю - tn1_skilki_koshtue_porushennya_dergavoyu_prava_na_zemlyu_5c728bbe55b66.jpg

Розглядаючи питання порушення державою прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Європейський суд з прав люди часто присуджує певну справедливу сатисфакцію як відшкодування завданої шкоди.

Ця практика цікава тим, що такі рішення є певним орієнтиром для національних судів, які мають користуватися «тарифами» ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect», згадуючи рішення у справі «Артур Іванов проти Росії».

7 лютого ЄСПЛ ухвалив два рішення, що стосувалися визначення справедливої сатисфакції у зв’язку із порушенням майнових прав заявників на землю.

Так, справа «Арсовскі проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (заява № 30206/06) стосувалася питання справедливої сатисфакції щодо експропріації земельної ділянки, яка належала заявникам, на користь приватної компанії з метою видобування мінеральної води. У своєму основному рішенні від 15 січня 2013 року Євросуд постановив, що мало місце порушення статті 1 Протоколу № 1 Конвенції і присудив відшкодування моральної шкоди. Останнє рішення стосувалося питання справедливої сатисфакції щодо матеріальної шкоди, яка, на думку високих суддів мала становити 15 000 євро спільно.

У справі «Стояновскі та інші проти Колишньої Югославської Республіки Македонія» (№ 14174/09) також вирішувалося питання справедливої сатисфакції щодо матеріальної шкоди. Скарга стосувалася процедури реституції, в якій заявники безуспішно претендували на частину земельної ділянки, яка була конфіскована в їх покійного предка. Основне рішення було ухвалене 23 жовтня 2014 року. Цього разу суд постановив, що Колишня Югославська Республіка Македонія повинна була передати у володіння заявників земельну ділянку на тій самій території, що і земельна ділянка №. 2943/6, характеристики і цінність повинні були бути максимально наближені до ділянки №. 2943/6; якщо Колишня Югославська Республіка Македонія не в змозі виконати це зобов’язання, вона повинна виплатити заявникам спільно 19 тис. євро відшкодування матеріальної шкоди.

Автор: адвокат Дроздов

 • 2114

  Переглядів

 • 2

  Коментарі

 • 2114

  Переглядів

 • 2

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Дроздов, а права собственников заводов, пароходов и фабрик разных по СЕРТИФИКАТАМ = ваучерам приватизационным Вас не беспокоит почему-то. Красиво Вы подыгрываете банкирам, которые по Кредитам теперь и землю отберут. Да, адвокат Вы по БЛАТУ знатный, записавшийся в ОПРИЧНИКИ. Или в силу Вашего ДЕЛИРИЯ не понимающий, что ВСЛЕПУЮ Вас разыгрывают.

  24.02.2019 16:36

  Ви тут якісь особисті питання вирішуєте?

  27.06.2019 01:58

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст