Главная Блог ... Консультации от юристов ШТРАФИ за порушення трудового законодавства

ШТРАФИ за порушення трудового законодавства

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 3

  • 0

  • 6583

Отключить рекламу
 - tn1_shtrafi_za_porushennya_trudovogo_zakonodavstva_567e6908aec25.jpg

Вперше в історії трудового законодавства з’являються фінансові штрафи за порушення трудового законодавства.

Замість фрази «Особи, виннi в порушеннi законодавства про працю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством», яка довгий час було присутня у статті 265 КЗпП, з’явились нові умови щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Фінансові штрафи, про які далі піде мова, це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця. До речі, ці штрафи накладаються не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.

Отже, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

  1. 30 мінімальних зарплат, встановлених законом на момент виявлення порушення,за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – а це 36540 грн (якщо мінімальна зарплата 1218 грн.) за наступні порушення:
  2. фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), (нагадаємо, трудовий договір = наказу)
  3. оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,
  4. виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.
  5. порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
  6. виплата їх не в повному обсязі.
  7. 10 мінімальних зарплат, встановлених законом на момент виявлення порушення,за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – а це 12180 грн (якщо мінімальна зарплата 1218 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
  8. 3 мінімальні зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (а тут вже немає прив’язки до кожного працівника, отже, цей штраф в цілому по підприємству) – це 3654 грн (якщо мінімальна зарплата 1218 грн.) за такі види порушень:
  9. 1 мінімальна зарплата (1218 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище. До цього виду штрафу відноситься і штраф за неподання або несвоєчасне поданні повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству світить штраф у 36540 грн.

А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило податкову про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 1218 грн.

Штрафи накладає інспекція праці на підставі винесених постанов в ходу планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу. Саме вони будуть надсилати рішення про сплату фінансових штрафів.

Інспекція праці також має право виписувати постанови про накладання фінансових штрафів без перевірки, – тільки на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

Ну і у разі винесення рішення про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи. Відповідні доповнення з’явились у ст. 235 КЗпП України.

Адміністративні штрафи

Статтю 41 КпАП України законодавець оновив, доповнюючи адміністративну відповідальність новим штрафом від 8500 до 17000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору, допуск працівника – іноземця до роботи без дозволу.

Отже, як видно, фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору (= без наказу) коштує 53540 грн. (36540 грн + 17000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

А не направлення повідомлення про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне неправлення) коштує 1218 грн фінансового штрафу і 1700 грн адміністративного штрафу.

Автор консультації: Татьяна Мойсеенко, налоговый консультант, специалист по трудовому праву, директор Учебного центра "ДОМИНАНТА".

Джерело: dominanta.in.ua

  • 6583

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 6583

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати