02.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  152
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Транспортний колапс: борг метрополітену становить 2 млрд

Компанія "Укррослізинг" (Київ) пропонує комунальному підприємству "Київський метрополітен" укласти мирову угоду для врегулювання ситуації із закупівлею 100 вагонів метро в 2009 році.

Про це йдеться в офіційному листі "Укррослізингу", передають Українські Новини.

"У зв'язку з резонансом, що утворився в результаті господарського позову ТОВ "Укррослізинг" до КП "Київський метрополітен" про стягнення більш як 2 млрд гривень заборгованості за лізинговими платежами і витребування в підприємства 100 одиниць вагонів метрополітену, "Укррослізинг" вважає необхідним врегулювання цієї ситуації мирним шляхом. ТОВ "Укррослізинг" також заявляє, що не має наміру ставити під загрозу транспортне сполучення міста й висловлює готовність до укладання мирової угоди, про що ми вже повідомили Київському міському голові Віталію Кличку", - сказано в ньому.

"Укррослізинг" зазначає, що розуміє, що виникнення існуючої заборгованості в розмірі понад 2 млрд гривень є сукупним результатом неналежного виконання лізингоотримувачем КП "Київський метрополітен" договірних відносин з оплати лізингових платежів, з одного боку, і негативних економічних процесів, у тому числі зміни курсу долара до гривні, з іншого.

"Заборгованість є значною й продовжує збільшуватися, оскільки зі 100 одиниць вагонів метрополітену, які перебувають у лізингу, строк оплати лізингових платежів закінчився тільки за 86 одиниць, а за 14 - закінчиться в 2017-2018 роках. Тому за 14 вагонів лізингові платежі будуть нараховуватися, а заборгованість - зростатиме", - йдеться в листі.

Згадайте новину: Справа про переплату 500 мільйонів при купівлі вагонів для київського метрополітену не розслідується

Компанія підкреслює, що є прибутковою юридичною особою й високо цінує власний авторитет, зокрема, компанія сплатила в державний бюджет 8,2 млн гривень податків у зв'язку з обслуговуванням договору.

"Укррослізинг" також усвідомлює, що витребування вагонів метро призведе до транспортного колапсу, що негативно позначиться на переміщенні пасажирів у межах столиці, і висловлює готовність до конструктивного діалогу й пошуку компромісного рішення для зняття напруження навколо ситуації, що склалася.

25 травня Господарський суд Києва в середу скасував заборону на використання 100 вагонів метро, придбаних в 2009 році "Київським метрополітеном" у компанії "Укррослізинг" на умовах фінансового лізингу.

Компанія "Укррослізинг" просила Господарський суд Києва стягнути з "Київського метрополітену" майже 2 млрд гривень заборгованості за поставку 100 вагонів метро в 2009 році на умовах фінансового лізингу.

Прокуратура Києва 25 березня 2011 року відкрила кримінальне провадження проти колишнього заступника начальника КП "Київський метрополітен" за підозрою в перевищенні службових повноважень при укладанні договору з компанією "Укррослізинг" про збільшення вартості фінансових лізингових послуг на придбання 100 вагонів метро на суму 90 млн гривень.

Згадайте новину: Нарешті нам сказали правду: грошей на будівництво метро на Троєщину нема і не буде!

В 2009 році Київський метрополітен" домовився з "Укррослізингом" про купівлю 100 вагонів метро на умовах фінансового лізингу.

Київрада дозволила підприємству здійснити закупівлю вагонів за зазначеною схемою в 2009-2014 роках з їх поставкою в 2009 році й оплатою з держбюджету в 2009 році 15% від загальної вартості покупки.

Вартість договору становила 1,39 млрд гривень.

Джерело: Українські новини

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення