Главная Сервисы для юристов ... Законы Про приватизацію державного майна Стаття 12. Подання заяви і прийняття рішення про приватизацію Стаття 12. Подання заяви і прийняття рішення про п...

Стаття 12. Подання заяви і прийняття рішення про приватизацію

Про приватизацію державного майна (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 965

    Просмотров

  • 965

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Ініціювати приватизацію об’єктів можуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління або покупці.

    Уповноважені органи управління за результатами аналізу господарської діяльності суб’єктів господарювання, управління майном або корпоративними правами яких вони здійснюють, та з урахуванням ефективності використання майна таких суб’єктів господарювання подають щороку державним органам приватизації пропозиції стосовно включення об’єктів права державної власності до переліку об’єктів, що підлягають приватизації (у розрізі груп, визначених статтею 5 - 1 цього Закону), в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Уповноважені органи управління проводять аналіз можливих соціально-економічних результатів приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, підприємств, які мають ознаки домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг), науково-дослідних (науково-технічних) установ, містоутворюючих підприємств.

    Пропозиції стосовно включення об’єктів права державної власності до переліків об’єктів, що підлягають приватизації, подаються разом з висновками щодо прогнозованої суми надходження коштів від приватизації запропонованих до переліків об’єктів та прогнозом соціально-економічних наслідків приватизації.

    Покупці єдиного майнового комплексу або контрольного пакета акцій разом із заявою подають бізнес-план або техніко-економічне обґрунтування післяприватизаційного розвитку об’єкта, а також довідку органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) для покупців - фізичних осіб.

    {А бзац п’ятий частини першої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 406-VII від 04.07.2013 }

    Заяви про приватизацію подаються до державних органів приватизації за місцезнаходженням об’єкта, що приватизується, у письмовій формі в порядку, що встановлюється Фондом державного майна України.

    {Частина перша статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2756-VI від 02.12.2010 ; в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

    2. Державні органи приватизації протягом 20 днів розглядають заяви та приймають рішення щодо приватизації об'єкта і в п'ятиденний строк письмово повідомляють про це заявника, адміністрацію та трудовий колектив підприємства, що приватизується, а також відповідний уповноважений орган управління.

    {Абзац перший частини другої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4336-VI від 13.01.2012 }

    У разі відмови в приватизації відповідний орган приватизації повідомляє заявників про причину відмови.

    3. Відмова в приватизації можлива тільки у випадках, коли:

    підприємство, що пропонується приватизувати, перебуває у процесі ліквідації;

    {Абзац другий частини третьої статті 12 в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

    законодавством встановлено обмеження щодо приватизації цього підприємства;

    відсутні необхідні документи, що подаються разом із пропозиціями стосовно включення об’єкта до переліку;

    {Абзац четвертий частини третьої статті 12 в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

    об'єкт приватизації знаходиться в заповідній зоні, або розташований у прибережних захисних смугах морів, річок, озер на відстані ближче ніж 100 метрів від них.

    {Частину третю статті 12 доповнено абзацом п'ятим згідно із Законом № 1863-IV від 24.06.2004 }

    4. У місячний строк з моменту прийняття рішення про приватизацію майна державного підприємства орган, що здійснює управління майном цього підприємства, передає у встановленому порядку державним органам приватизації функції з управління цим майном, крім майна, що не підлягає приватизації, в тому числі матеріальних носіїв секретної інформації.

    З моменту прийняття рішення про приватизацію об’єкта стосовно його майна (нерухомого майна, інших необоротних активів) та земельної ділянки державної власності, на якій розташований такий об’єкт, забороняється:

    здійснення операцій (дій), внаслідок яких може відбутися відчуження зазначеного майна чи зменшення його вартості або зменшення розміру земельної ділянки державної власності;

    обмін, іпотека або застава майна; списання основних засобів, що мають залишкову вартість; безоплатна передача та реалізація майна для погашення заборгованості; передача майна в оренду; внесення майна до статутного капіталу інших суб’єктів господарювання, передача майна в управління та здійснення операцій з борговими вимогами і зобов’язаннями (факторинг), якщо за період з моменту прийняття такого рішення сума вартості майна, що відчужується, або зобов’язань перевищує 5 відсотків підсумку балансу підприємства за останній звітний період, але не більш як 250 мінімальних заробітних плат протягом одного календарного року;

    вчинення дій, які можуть призвести до обмеження (обтяження) прав на земельну ділянку державної власності, на якій розташований такий об’єкт;

    зміна номінальної вартості або кількості акцій без зміни розміру статутного капіталу акціонерного товариства;

    прийняття рішень про збільшення або зменшення статутного капіталу, крім випадків збільшення статутного капіталу на суму збільшення вартості власного капіталу товариства;

    прийняття рішень про припинення господарської організації шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення.

    У разі необхідності для забезпечення ефективного функціонування господарської організації, що приватизується, зазначені дії здійснюються за погодженням з державним органом приватизації.

    Зазначені обмеження не поширюються на підприємства, які перебувають у процесі приватизації і щодо яких прийнято рішення про реструктуризацію.

    Зазначені обмеження діють до завершення приватизації об’єкта.

    {Частина четверта статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3201-IV від 15.12.2005 ; в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

    5. Строк проведення приватизації об’єкта не повинен перевищувати двох років з моменту прийняття рішення про його приватизацію.

    {Статтю 12 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом № 4336-VI від 13.01.2012 }

    6. Приватизація об’єкта вважається завершеною з моменту його продажу або завершення розміщення всіх акцій, передбачених до продажу планом приватизації (розміщення акцій), і оформляється рішенням відповідного державного органу приватизації.

    {Статтю 12 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 4336-VI від 13.01.2012 }

    Предыдущая

    15/43

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати