Стаття 84. Заходи впливу

Про платіжні послуги (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 658

    Просмотров

  • 658

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У разі порушення об’єктом нагляду (крім банків) та/або оверсайта вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку, та/або у разі недостатності заходів з управління ризиками, що вживаються для захисту інтересів споживачів платіжних послуг, Національний банк України адекватно вчиненому порушенню має право застосувати до таких об’єктів заходи впливу, до яких належать:

    {Абзац перший частини першої статті 84 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2888-IX від 12.01.2023 }

    1) письмове застереження;

    2) накладення штрафу на:

    об’єкт нагляду - у розмірі до 5 відсотків обсягу платіжної операції (платіжних операцій), виконаної (виконаних) із порушенням. У разі якщо виявлене порушення не пов’язане з виконанням платіжної операції, на об’єкт нагляду накладається штраф у розмірі від трьох тисяч до ста тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

    об’єкт оверсайта - у розмірі від трьох тисяч до ста тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

    {Пункт 2 частини першої статті 84 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    3) тимчасова, до усунення порушення, заборона надання однієї або більше платіжних послуг;

    4) тимчасова, до усунення порушення, заборона надання платіжних послуг через комерційних агентів;

    5) тимчасове, до усунення порушення, відсторонення посадової особи від посади;

    6) тимчасова, до усунення порушення, заборона використання права голосу власником істотної участі в надавачі платіжних послуг (тимчасова заборона права голосу);

    7) тимчасове, до усунення порушення, зупинення дії ліцензії, виданої відповідно до цього Закону;

    8) вимога до власника істотної участі в об’єкті нагляду та/або об’єкті оверсайта про відчуження часток або акцій об’єкта нагляду та/або об’єкта оверсайта;

    9) відкликання ліцензії, виданої відповідно до цього Закону, та виключення з Реєстру;

    10) виключення з Реєстру.

    2. Порядок та критерії застосування заходів впливу, передбачених цією статтею, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України.

    3. Заходи впливу, передбачені цією статтею, можуть застосовуватися Національним банком України протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через три роки з дня його вчинення.

    4. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу у вигляді накладення штрафу є виконавчим документом та набирає законної сили з дня його прийняття. У разі невиконання таке рішення передається Національним банком України до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.

    5. У разі застосування заходу впливу у формі тимчасової заборони права голосу право голосу щодо акцій (паїв, часток) об’єкта нагляду та/або оверсайта, а також право брати участь в управлінні об’єктом нагляду та/або оверсайта переходять до довіреної особи, призначеної Національним банком України з числа осіб, запропонованих об’єктом нагляду та/або оверсайта. Порядок призначення та вимоги до довіреної особи визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України.

    6. У разі порушення банком як об’єктом нагляду вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку (крім законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг на платіжному ринку), Національний банк України адекватно вчиненому порушенню має право застосувати до нього заходи впливу у порядку та строки, визначені Законом України "Про банки і банківську діяльність" та нормативно-правовими актами Національного банку України.

    За порушення законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг на платіжному ринку Національний банк України застосовує до банку захід впливу у вигляді накладення штрафу відповідно до частини сьомої цієї статті.

    {Статтю 84 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 2888-IX від 12.01.2023 ; в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    7. За порушення об’єктом нагляду законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг на платіжному ринку Національний банк України застосовує до особи-порушника захід впливу у вигляді накладення штрафу у розмірі від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    У разі вчинення порушення, за яке статтею 28 Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" передбачений інший розмір штрафу, ніж визначений абзацом першим цієї частини, за вчинення такого порушення застосовується штраф у розмірі, передбаченому статтею 28 Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії".

    {Статтю 84 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Предыдущая

    103/112

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати