Главная Сервисы для юристов ... Законы Про платіжні послуги Стаття 82. Оверсайт платіжної інфраструктури

Стаття 82. Оверсайт платіжної інфраструктури

Про платіжні послуги (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1094

    Просмотров

  • 1094

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Національний банк України здійснює оверсайт платіжної інфраструктури (далі - оверсайт) в частині функціонування платіжної інфраструктури в Україні відповідно до цього Закону, Закону України "Про Національний банк України" та нормативно-правових актів Національного банку України.

    2. Національний банк України здійснює оверсайт з метою забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжної інфраструктури та дотримання об’єктами оверсайта законодавства, що регулює діяльність платіжних систем та технологічних операторів, а також використання в платіжних системах платіжних інструментів, електронних і цифрових грошей та схем виконання платіжних операцій.

    {Абзац перший частини другої статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Національний банк України здійснює оверсайт з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

    3. Об’єктами оверсайта є оператори платіжних систем, розрахункові банки, технологічні оператори, учасники платіжних систем у частині дотримання ними законодавства, передбаченого частиною другою цієї статті.

    {Частина третя статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    4. Національний банк України на підставі встановлених ним критеріїв важливості має право визначати:

    1) платіжну систему системно важливою платіжною системою або важливою платіжною системою;

    2) технологічного оператора важливим технологічним оператором.

    {Частина четверта статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    5. Національний банк України має право встановлювати вимоги до системно важливих платіжних систем, важливих платіжних систем та важливих технологічних операторів.

    {Частина п’ята статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    6. Національний банк України під час здійснення оверсайта здійснює контроль за виконанням об’єктами оверсайта вимог та заходів із забезпечення інформаційної безпеки та кіберзахисту, здійснює їх перевірку.

    {Частина шоста статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3994-IX від 08.10.2024 }

    7. Національний банк України здійснює моніторинг об’єктів оверсайта, а також встановлює системи показників для моніторингу системно важливих платіжних систем, важливих платіжних систем та важливих технологічних операторів.

    {Частина сьома статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    8. Національний банк України здійснює оцінювання об’єктів оверсайта на відповідність вимогам законодавства та міжнародним стандартам оверсайта для мінімізації ризиків, які властиві платіжним системам та діяльності технологічних операторів. За результатами оцінювання Національний банк України може надавати рекомендації об’єктам оверсайта.

    {Частина восьма статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3994-IX від 08.10.2024 }

    9. Порядок здійснення оверсайта за платіжною інфраструктурою та платіжними інструментами визначається нормативно-правовими актами Національного банку України.

    10. Об’єкти оверсайта зобов’язані впровадити систему управління ризиками під час надання платіжних послуг та здійснювати управління такими ризиками. Вимоги до управління ризиками об’єктами оверсайта під час надання ними платіжних послуг визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України.

    11. Національний банк України має право здійснювати виїзний та безвиїзний моніторинг об’єктів оверсайта з питань дотримання ними вимог законодавства, що регулює діяльність платіжних систем та технологічних операторів, а також використання в платіжних системах платіжних інструментів і схем виконання платіжних операцій, електронних і цифрових грошей.

    {Абзац перший частини одинадцятої статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Національний банк України в межах виїзного та безвиїзного моніторингу має право письмово вимагати від об’єкта оверсайта документи та/або їх копії, а також письмові пояснення з питань його діяльності на платіжному ринку.

    {Абзац частини одинадцятої статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Об’єкти оверсайта в порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України, зобов’язані надавати Національному банку України в межах виїзного та безвиїзного моніторингу документи та/або їх копії, а також письмові пояснення з питань своєї діяльності на платіжному ринку.

    {Абзац частини одинадцятої статті 82 в редакції Закону № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Під час здійснення виїзного моніторингу об’єкти оверсайту повинні забезпечити доступ до своїх інформаційних систем, включаючи операційно-облікові системи, що використовуються ними для забезпечення виконання платіжних операцій та їх обліку.

    {Абзац частини одинадцятої статті 82 в редакції Закону № 2888-IX від 12.01.2023 }

    Порядок здійснення виїзного та безвиїзного моніторингу об’єктів оверсайта встановлюється нормативно-правовими актами Національного банку України відповідно до цього Закону.

    12. Національний банк України має право вимагати від об’єктів оверсайта усунення порушень законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку, а також застосовувати до них заходи впливу, передбачені цим Законом.

    13. Національний банк України для здійснення оверсайта співпрацює з органами державної влади України, центральними банками інших держав та міжнародними організаціями.

    14. Національний банк України для виконання покладеної цим Законом функції оверсайта має право отримувати на безоплатній основі від об’єктів оверсайта, у тому числі нерезидентів, інформацію та документи щодо їхньої діяльності, зокрема щодо даних статистичної звітності, плати за еквайринг, а також інтерчейнджу.

    {Абзац перший частини чотирнадцятої статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2888-IX від 12.01.2023 }

    Національний банк України також має право отримувати на безоплатній основі інформацію та документи, у тому числі статистичну звітність щодо операцій з платіжними інструментами, електронними і цифровими грошима, від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, банків, філій іноземних банків, фінансових установ, інших юридичних осіб з метою забезпечення виконання функції оверсайта.

    {Абзац другий частини чотирнадцятої статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2888-IX від 12.01.2023 , № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Об’єкти оверсайта, у тому числі нерезиденти, а також банки, філії іноземних банків, фінансові установи, інші юридичні особи, у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України, зобов’язані надавати Національному банку України інформацію та документи щодо даних статистичної звітності, плати за еквайринг, а також інтерчейнджу.

    {Абзац третій частини чотирнадцятої статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2888-IX від 12.01.2023 , № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Об’єкти оверсайта, а також органи державної влади, банки, філії іноземних банків, фінансові установи, інші юридичні особи зобов’язані надавати Національному банку України інформацію та документи протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту Національного банку України про надання інформації.

    {Абзац четвертий частини чотирнадцятої статті 82 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2888-IX від 12.01.2023 }

    Національний банк України відповідно до статей 67, 68 Закону України "Про Національний банк України" у порядку, визначеному його нормативно-правовими актами, має право публікувати (розміщувати) з урахуванням вимог Закону України "Про офіційну статистику" інформацію щодо даних статистичної звітності з питань діяльності об’єктів оверсайта, плати за еквайринг, а також інтерчейнджу, отриману для виконання функції оверсайта платіжної інфраструктури, що надається об’єктами оверсайта, у тому числі нерезидентами, а також органами державної влади, органами місцевого самоврядування, банками, філіями іноземних банків, фінансовими установами, іншими юридичними особами (крім інформації, що є банківською таємницею), та/або створена Національним банком України під час здійснення оверсайта.

    {Абзац п'ятий частини чотирнадцятої статті 82 із змінами, внесеними згідно із законом № 2524-IX від 16.08.2022 , № 3994-IX від 08.10.2024 }

    Предыдущая

    101/112

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати