Главная Сервисы для юристов ... Законы Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку Стаття 11. Управління багатоквартирним будинком управителем Стаття 11. Управління багатоквартирним будинком уп...

Стаття 11. Управління багатоквартирним будинком управителем

Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 906

    Просмотров

  • 906

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.

    {Частина перша статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2189-VIII від 09.11.2017 }

    2. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.

    {Частина друга статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2189-VIII від 09.11.2017 }

    3. Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

    4. Істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є:

    1) перелік послуг;

    2) вимоги до якості послуг;

    3) права і обов’язки сторін;

    4) відповідальність сторін за порушення договору;

    5) ціна послуг;

    6) порядок оплати послуг;

    7) порядок і умови внесення змін до договору;

    8) строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору.

    {Частина четверта статті 11 в редакції Закону № 2189-VIII від 09.11.2017 }

    5. Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

    Управитель протягом одного місяця з дня підписання з ним договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (змін до нього) зобов’язаний надати під власноручний підпис або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору (змін до нього), завірений підписом управителя. За складеною у довільній формі письмовою заявою (у тому числі у формі електронного документа) співвласника примірник договору в електронній формі надсилається йому на адресу електронної пошти чи з використанням інших технічних засобів електронних комунікацій за контактними даними, зазначеними у заяві. У такому разі надання такому співвласнику або надсилання йому рекомендованим листом примірника договору не вимагається.

    {Абзац другий частини п'ятої статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1982-VIII від 23.03.2017 ; в редакції Закону № 3270-IX від 14.07.2023 }

    6. Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

    До договорів, предметом яких не є управління багатоквартирним будинком, передбачене частиною шостою цієї статті, обмеження щодо строку договору не застосовується.

    Предыдущая

    11/15

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Власники нежитлових ізольованих приміщень у багатоквартирних будинках теж є співвласниками будинку, тому мають оплачувати послуги затвердженої на зборах управляючої компанії, навіть за відсутності договору з такою. (ВС КГС, справа № 920/1343/21 від 23.03.2023 р.)
     Керуюча компанія звернулось до господарського суду до аптеки, що розміщувалась в цьому будинку з вимогою про сплату боргу по оплаті за житлові послуги, інфляційного збільшення суми боргу, 3% річних. Аптека (ТОВ), будучи власником ізольованого нежитлового приміщення у багатоквартирного будинку, не оплачувала послуги з управління та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку. Тариф послуг було затверджено виконкомом місцевої ради, а ціна послуги з управління - визначена договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, який “укладено” із співвласниками.

    Будинок було віднесено до переліку будинків, щодо яких позивач надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на підставі укладеного з Департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради договору № 797-У на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 01.08.2018.

    У справі було подано рішення зборів співвласників, що оформлено протоколом, яким визначено позивача управителем та затверджено умови договору з управителем. Згідно з протоколом кількість співвласників багатоквартирного будинку становила 193 особи, загальна площа квартир та нежитлових приміщень - 7548,70 кв.м. У зборах взяли участь 122 співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 3926,06 кв.м.

    Відповідач в свою чергу зазначав, що договору з такою компанією-позивачем не укладав, до ОСББ його не залучено, і взагалі - управління його приміщенням (поставка електроенергії, опалення, дератизація тощо) здійснюється іншими компаніями, та й без договору він не може формувати свої податкові накладні. Відповідач не брав участь у цих зборах, докази повідомлення про їх проведення в матеріалах справи відсутні. Сам він неодноразово звертався до цієї компанії щодо пропозиції укласти окремий двосторонній договір. Проте такий укладено не було. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст