Главная Сервисы для юристов ... Законы Про корінні народи України Стаття 3. Основоположні права корінних народів України Стаття 3. Основоположні права корінних народів Укр...

Стаття 3. Основоположні права корінних народів України

Про корінні народи України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
 • 328

  Просмотров

 • 328

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. Корінні народи України та їх представники мають право колективно та індивідуально на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами, визначеними у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Загальній декларації прав людини, Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів та в міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також передбаченими у Конституції та законах України.

  2. Корінні народи України мають право на рівний правовий захист. Будь-яка дискримінація корінних народів України при реалізації ними своїх прав забороняється.

  3. Держава реалізує заходи посиленої підтримки корінних народів України - тимчасові заходи, що вживаються державою для подолання негативних для корінних народів явищ соціального, правового чи культурного характеру через створення спеціальних сприятливих механізмів реалізації прав, свобод і потреб корінних народів.

  Заходи посиленої підтримки запроваджуються Кабінетом Міністрів України за запитом та після проведення консультацій з представницькими органами.

  4. Корінним народам України гарантується право на правовий захист від будь-яких дій, спрямованих на:

  1) позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей;

  2) виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання у будь-якій формі;

  3) примусову асиміляцію або примусову інтеграцію у будь-якій формі;

  4) заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, спрямованої проти них.

  5. Корінні народи України визначають власну національну символіку та порядок її застосування з дотриманням законів України.

  6. Корінні народи України мають право відроджувати, використовувати, розвивати і передавати майбутнім поколінням свої історію, мови, традиції, писемність і літературу, відновлювати та зберігати об’єкти матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.

  7. Заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів України забороняється.

  Предыдущая

  3/11

  Следующая
  Добавить в избраное
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст