1. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
2. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.
3. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, отримані відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є підставою для видалення зелених насаджень після обстеження земельної ділянки та складання акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. У цьому разі видалення зелених насаджень не потребує дозволу (ордера). Відновна вартість визначається на підставі акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та сплачується до прийняття об’єкта в експлуатацію. Розмір відновної вартості видалених зелених насаджень зменшується на суму, передбачену проектною документацією на озеленення території.
{Частину третю статті 28 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 3038-VI від 17.02.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 4220-VI від 22.12.2011 , № 5496-VI від 20.11.2012 ; в редакції Закону № 1817-VIII від 17.01.2017 }
4. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб.
5. У містах та інших населених пунктах ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком.
Облік зелених насаджень проводиться органами місцевого самоврядування.
{Частину шосту статті 28 виключено на підставі Закону № 5496-VI від 20.11.2012 }
7. Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: В разі набуття права власності на земельну ділянку власник зобов’язаний сплатити до бюджету грошові кошти в розмірі відновної вартості розташованих на ній багаторічних насаджень (Апеляційним судом м.Києва, спр. № 22-ц/796/13557/2015, 12.11.15)
Рішенням міської ради громадянину (відповідач) передано у приватну власність земельну ділянку для будівництва, обслуговування житлового будинку. При цьому комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста та новим власником земельної ділянки через представника укладено охоронний договір на зелені насадження, згідно умов якого утримувач бере на себе зобов'язання щодо зберігання та утримання в належному стані 65 одиниць дерев.
Проведеною перевіркою щодо дотримання відповідачем вказаного охоронного договору виявлено часткову відсутність на території зелених насаджень вказаних в договорі, а саме 13 одиниць дерев, що підтверджується відповідним актом. Вказана обставина стала поводом для пред’явлення прокуратурою району позову про стягнення з відповідача до цільового фонду спеціалізованого бюджету міста відновної вартості зелених насаджень, розташованих на цій земельній дідянці.
Судом першої інстанції, залишеним без змін апеляційним судом, позов задоволено частково, - стягнуто з відповідача грошові кошти в розмірі 26 189,72 грн. і штраф в розмірі 10 000,00 грн. В задоволенні зустрічного позову відповідача за первісним позовом до комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста про визнання вказаного договору припиненим, судом відмовлено, з чим також погодився суд апеляційної інстанції.
Рішення судів вмотивовані наступними приписами чинного законодавства. Згідно ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності,за рахунок коштів власників, яким передані земельні ділянки, згідно з нормативами, затвердженими у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 затверджено Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, згідно з п. 11 якого відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі ( крім відновної вартості зелених насаджень, посаджених (створених ) цією особою), сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.
Наведен рішення відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного суду України від 03.04.2013 року № 6-24цс-13, а саме: в разі набуття права власності на земельну ділянку необхідність сплати до бюджету відновної вартості розташованих на ній багаторічних насаджень законодавець пов'язує з фактом переходу права власності на них до власника земельної ділянки, а не з фактом їх фактичного видалення.