Главная Блог ... Новости Призначено суддів Антикорсуду. Коли будуть вироки? Призначено суддів Антикорсуду. Коли будуть вироки?...

Призначено суддів Антикорсуду. Коли будуть вироки?

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 1

 • 0

 • 1618

Отключить рекламу
Призначено суддів Антикорсуду. Коли будуть вироки? - tn1_priznacheno_suddiv_antikorsudu_koli_budut_viroki_5cb36ab1ef3b1.png

Президент призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду, які 11 березня склали присягу й за кілька місяців нарешті візьмуться за справи топ-корупціонерів. Відповідаємо на питання, що ще потрібно довгоочікуваному суду для роботи і коли чекати перших вироків.

Коли на що чекати?

За оптимістичним сценарієм, суд запрацює вже на початку літа. До того треба обрати керівника апарату, сформувати апарат, обладнати приміщення, передати справи та виконати багато іншої організаційної роботи.

Потім кілька тижнів піде на призначення перших справ до розгляду, тобто розглядати їх почнуть фактично в середині літа.

Далі антикорсудді почнуть розгляд справ з самого початку, оскільки зміниться склад суду: очевидно, що суддя, який не слухав справу з початку, не може взятись за неї на тій стадії, де зупинився склад суду, котрий розглядав справу до цього. Це — ще кілька місяців на розгляд.

Тому щонайраніше перших вироків слід очікувати до кінця року або навіть на початку наступного року.

Чому важливий керівник апарату ВАС?

Хто саме очолить апарат Вищого антикорупційного суду, має велике значення. Це дуже важлива й відповідальна посада: в руках цієї людини буде зосереджене управління всім апаратом суду, помічниками, розпорядниками, секретарями судових засідань, а це — доступ до документів щодо слідства і ухвал слідчих суддів, в тому числі по негласних розшукових діях. Якщо тут, наприклад, траплятимуться витоки, не буде ефективного слідства і притягнення корупціонерів до відповідальності.

Важливо, що для вибору керівника апарату створена конкурсна комісія, яка складається з членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, недовіру до яких неодноразово висловлювала громадськість. Таких, наприклад, як Тетяна Малашенкова, відома як «юристка Порошенка», оскільки тривалий час надавала юридичні послуги бізнес-структурам Президента і була призначена членом ВРП за його квотою, і Тарас Лукаш, який імовірно підробив документи, щоб стати членом ВККС.

Фундація DEJURE планує аналізувати кандидатів на посаду керівника апарату ВАС. Свої документи кандидати подаватимуть до 25 квітня, конкурс призначено на 13 травня.

Однак ми не можемо очікувати, що рішення про обрання керівника апарату, прийняте таким складом комісії, буде оптимальним. Тому вкотре наголошуємо: для того, щоби конкурси на посади як суддів, так і керівників апаратів судів були чесними, потрібно змінити склад органів суддівського врядування.

Чим займатиметься ВАС, якщо незаконне збагачення тепер законне?

Так, проблема з декриміналізацією незаконного збагачення посадовців існує. Щонайменше 65 вже відкритих кримінальних проваджень або закриті або будуть закриті найближчим часом, але це не означає, що решта 12 статей, які є підслідними НАБУ і ВАС, не будуть розглядатися. Тому, звісно, робота у антикорсуду буде, і її буде чимало.

Втім, це не означає, що проблему з поверненням незаконного збагачення посадовців у юридичну площину в Україні не треба вирішувати.

В чому на сьогодні перемога?

Порівняно з доборами до Верховного Суду, конкурс до Вищого антикорупційного суду — величезний крок вперед. Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) заблокувала практично всіх суддів, у доброчесності яких були сумніви.

Під час конкурсів до Верховного Суду потрапили 30 недоброчесних кандидатів зі 120 — у першій хвилі добору, 15 з 75 — у другій. Тобто у ВС в результаті працюють 45 суддів, у доброчесності яких існують обґрунтовані сумніви, висловлені Громадською радою доброчесності, але проігноровані ВККС. До Вищого антикорупційного суду, завдяки зусиллям міжнародних експертів, після спільних засідань ВККС та ГРМЕ мали шанс потрапити лише двоє суддів, до яких були претензії, а призначено — тільки одну з них.

Досвід участі міжнародних партнерів і громадськості, отриманий при доборі антикорупційних суддів, необхідно поширювати на інші конкурси. А також — розширити повноваження західних і громадських експертів у процесах очищення судової влади.

Джерело: DJR

 • 1618

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1618

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст