Главная Сервисы для юристов ... Стрим Правові позиції Верховного Суду щодо застосування поліграфа в кримінальному судочинстві України Правові позиції Верховного Суду щодо застосування...

Правові позиції Верховного Суду щодо застосування поліграфа в кримінальному судочинстві України

Отключить рекламу
"Звук вимкнено за замовчуванням. Натисніть на екран та увімкніть звук в плеєрі"
Підписатися на канал
01.12.2023 о 11:00 тривалість 60хв
Програма стріма:

Пряме посилання на трансляцію https://www.youtube.com/live/q8PYCC8WSwg?si=I5RfoWo7SYmO109A

В 2017 року в Україні відбулась судова реформа, під час якої було утворено новий судовий орган - Верховний Суд. Наслідком судової реформи стало внесення законодавчих змін до всіх український процесуальних кодексів та Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Відповідно до внесених змін, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду з 2017 року набули статусу обов’язкових для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права сформульовану Верховним Судом. Крім того, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду з того часу також мають враховуватися усіма іншими судами при застосуванні викладених Верховним Судом норм права. Вказане також відобразилося і на порядку застосування поліграфа в кримінальному судочинстві. За час діяльності Верховного Суду з 2017 року було сформовано найважливіших 10 основних правових позицій цієї вищої судової інстанції, які фактично забезпечили врегулювання застосування поліграфа в суді при розгляді кримінальних справ на теперішній час.

БАЗОВИЙ КУРС навчання медіації відповідно до Закону України «Про медіацію» для можливості самостійно здійснювати діяльність в галузі медіації в Україні (реєстрація за посиланням): https://forms.gle/LFqM6y36JcXTHdZp7

Про спікера:

Назаров Олег Анатолійович - член Президії Науково-консультативно-методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, акредитований тренер Національної школи суддів України, атестований Міністерством юстиції України судовий експерт психолог (поліграфолог), кандидат психологічних наук, доцент.

Задані питання:

Що встановлює поліграфолог при проведенні тесту на поліграфі?

Чи є тест на поліграфі доказом?

Які вимоги висуваються до судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа?

Що може встановити експертиза на поліграфі в кримінальному судочинстві?

Які підстави призначення експертизи на поліграфі?

Попередні запитання від глядачів:
Очікуємо на Ваші запитання*

1. Голубенко Олег Миколайович : Тільки-но ознайомився з переліком зареєстрованих Мінюстом методик, що стосуються спеціальності 14.1 Психологічні дослідження, за якою автор зареєстрований як судовий експерт в Державному реєстрі експертів. Ні одної методиці, в якій був би зазначений поліграф, як інструмент дослідження, не має. Згідно частини 4 Закону України "Про судову експертизу", методики проведення судових експертиз (крім судово-медичних та судово-психіатричних) підлягають атестації та державній реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Чи не є такий стан речей показником того, що будь-яка судова психологічна експертиза, проведена за допомогою поліграфа, може бути оскаржена лише на підставі того, що поліграф, як інструмент психологічних досліджень, не зазначений ні в одній із зареєстрованих методик?

  • 1788

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 1788

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Как внедрить научные методы доказательств невиновности гражданина на Погранзаставе Львова? Там, сотрудники не знают простых законов Украины и нарушают их. Мою сестру не впустили домой, в Украину из Швейцарии из-за паспорта РФ. В начале войны она бежала от ракет в Европу. Однако, через пару месяцев решила вернуться назад. Сотрудники Погранслужбы Украины издевались над ней, не впускали в Украину, посылали маршрутом "Русского корабля", не давали воды ни ей, ни ее двоим котам, угрожали депортом. Моя сестра 26 лет живет в Киеве по ВНЖ, куда ее в возрасте 8 лет привезли родители украинцы из СССР, она имеет все права, как и граждане Украины, лишь избирательного права она лишена. Вразумить погранцов в законности пребывания и возвращения в Украину было невозможно. И лишь звонок куда надо, в одну силовую структуру, за 10 минут решил все вопросы. Сестру впустили домой. И это было не из-за ее кумовства. Просто погранцам сверху объяснили, что ВНЖ дает иностранцу все те же права, что и гражданам Украины.

    01.12.2023 13:59

    світова практика стверджує, що будь які наукові методи щодо людини можуть бути запроваджені лише на добровільній основі. Насилля щодо застосування таких методів є протиправним.

    01.12.2023 22:25

    Відповідь на запитання 1. Голубенко Олег Миколайович : Чи є такий стан речей показником того, що будь-яка судова психологічна експертиза, проведена за допомогою поліграфа, може бути оскаржена лише на підставі того, що поліграф, як інструмент психологічних досліджень, не зазначений ні в одній із зареєстрованих методик? Відповідь: не це не так, оскільки судова експертиза це дослідження експертом на підставі наявних у нього спеціальних знань, а вибір способу та методу проведення експертизи є його компетенцією відповідно до нормативних документів Мінюсту (наказ №83/5-98). Тому примушування експерта, до виконання ним експертної роботи певним чином є протиправною діяльністю з урахуванням положень ст. 386 КК України. Відповідно до Порядку атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2008 р. N 595 під поняттям "методика проведення судової експертизи (далі - методика)" слід розуміти результат наукової роботи, що містить систему методів дослідження, які застосовуються в процесі послідовних дій експерта з метою виконання певного експертного завдання і які були розроблені державними спеціалізованими установами, визначеними статтею 7 Закону України "Про судову експертизу" та судовими експертами, які не є працівниками зазначених установ. Тобто стаття 7 Закону надає право державним установам такі методики розробляти і відповідно їх атестовувати включаючи до Реєстру для обліку. Але поряд з державними методиками є і загально відомі наукові методики, які в розробці не потребують, оскільки права на їх авторство належать іншим відомим в науковій сфері дослідникам і якими можуть користуватися судові експерти також. Наразі в Україні в питанні застосування поліграфа, особливо при проведенні експертно-психодіагностичного дослідження є судові методики, які стосуються безпосередньо вивчення індивідуально-типологічних особливостей людини, її емоційної сфери, реакцій тощо і які були розроблені державними установами в теперішній час і відповідно до Порядку включені в Реєстр методик проведення судових експертиз, що також важливо і потрібно при проведення судово-психологічної експертизи. Загальновідомі наукові методики щодо застосування поліграфа, судовий експерт обирає з урахуванням експертно-психофізіологічного дослідження, яке планує провести.

    01.12.2023 22:23

    Залишайте Ваше питання спікеру, наприкінці трансляції будуть відповіді

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Попередні стріми

    Смотреть все видео консультации
    X
    X
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст