Історія справи
Постанова КАС ВП від 14.05.2025 року у справі №420/18881/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2025 року
м. Київ
справа № 420/18881/23
адміністративне провадження № К/990/31076/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Стародуба О.П., суддів: Тацій Л.В., Стеценка С.Г., в порядку письмового провадження розглянув касаційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2024 та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2024
у справі № 420/18881/23 за позовом Акціонерного товариства «Одеська ТЕЦ» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) про визнання протиправним та скасування рішення в частині.
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ
Акціонерне товариство «Одеська ТЕЦ» звернулось до суду з позовом, в якому просила визнати протиправними та скасувати пункти 2 та 3 резолютивної частини постанови НКРЕКП від 04.04.2023 №615 «Про накладення штрафу на АТ «Одеська ТЕЦ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, порушень Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходу державного регулювання», з урахуванням змін внесених постановою НКРЕКП №125 від 16.01.2024.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що оскаржувана постанова прийнята відповідачем на підставі скасованої в судовому порядку постанови, що є підставою для визнання протиправним та скасування пунктів 2, 3 резолютивної частини постанови НКРЕКП від 04.04.2023 року № 615, з урахуванням змін згідно постанови НКРЕКП від 16.01.2024 №125.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДАМИ ПОПЕРЕДНІХ ІНСТАНЦІЙ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 27.10.2021 НКРЕКП прийняла постанову №1872 «Про накладення штрафу на АТ «Одеська ТЕЦ» за недотримання вимог нормативно - правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходів державного регулювання», відповідно до підпункту 1 пункту 2 якої, АТ «Одеська ТЕЦ» зобов`язано урахувати в Інвестиційній програмі на 2022 рік статтю «Додатково отриманий дохід за результатом діяльності у І півріччі 2019 року» без додаткових джерел фінансування на загальну суму додатково отриманого доходу від здійснення ліцензованої діяльності з виробництва електричної енергії в розмірі 5 570,42 тис. грн (без ПДВ).
Відповідно до Плану здійснення заходів державного контролю суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на 2023 рік, затвердженого постановою НКРЕКП від 23.11.2022 № 1550, постанови НКРЕКП від 28.02.2023 №383 «Про збільшення строку проведення планової перевірки АТ «Одеська ТЕЦ» з виробництва електричної енергії» та посвідчення на проведення планової перевірки від 26.01.2023 № 91, НКРЕКП у період з 16.02.2023 по 15.03.2023 проведено планову перевірку щодо дотримання АТ «Одеська ТЕЦ» законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27.12.2017 №1467 (далі - Ліцензійні умови), за період діяльності з 01.01.2021 по 31.12.2022, за результатами якої складено Акт від 15.03.2023 №152 (далі - Акт № 152).
АТ «Одеська ТЕЦ» 21.03.2023 подало до НКРЕКП письмові пояснення №01/06/457 до Акту перевірки від 15.03.2023 № 152.
НКРЕКП прийняла 04.04.2023 постанову № 615 «Про накладення штрафу на АТ «Одеська ТЕЦ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, порушень Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходу державного регулювання» (далі - Постанова № 615).
Пунктом 2 Постанови №615 встановлено, що відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та у зв`язку з воєнним станом в Україні, введеним згідно з Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 та продовженим Указами Президента України від 14.03.2022 №133/2022, від 18.04.2022 №259/2022, від 17.05.2022 №341/2022, від 12.08.2022 №573/2022, від 07.11.2022 №757/2022 та від 06.02.2023 №58/2023, АТ «Одеська ТЕЦ» спрямувати кошти за результатом діяльності у І півріччі 2019 року на загальну суму додатково отриманого доходу від здійснення ліцензованої діяльності з виробництва електричної енергії у розмірі 5 570,42 тис. грн (без ПДВ) на виконання заходів по відновленню засобів провадження ліцензованої діяльності з виробництва електричної та/або теплової енергії, пошкоджених (зруйнованих) внаслідок бойових дій, та/або на виконання додаткових капітальних та поточних ремонтних робіт основного та допоміжного обладнання на 2023 рік, відмінних від переліку ремонтних робіт, зазначеного у листі від 07.03.2023 № 04/26-358».
Пунктом 3 Постанови №615 встановлено:
1) надати до НКРЕКП на погодження до 01.06.2023 перелік заходів по відновленню засобів провадження ліцензованої діяльності виробництва електричної та/або теплової енергії, пошкоджених (зруйнованих) внаслідок бойових дій, та/або на виконання додаткових капітальних та поточних ремонтних робіт основного та допоміжного обладнання, відмінних від переліку ремонтних робіт, зазначеного у листі від 07.03.2023 №04/26-358, з врахуванням положень Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 01.08.2017 №991, та/або Тимчасового порядку на суму коштів, визначених пунктом 2 цієї постанови;
2) починаючи з жовтня 2023 року, подавати щомісячно, не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним періодом, звіт про використання та освоєння коштів, визначених пунктом 2 цієї постанови.
НКРЕКП прийняла 16.01.2024 постанову №125 «Про внесення зміни до постанови НКРЕКП від 04.04.2023 №615», якою постановлено: «У пункті 2 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 04.04.2023 № 615 «Про накладення штрафу на АТ «ОДЕСЬКА ТЕЦ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, порушень Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходу державного регулювання» слова та цифри «на 2023 рік» замінити словами та цифрами «на 2024 рік»».
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.07.2022 у справі №420/6019/22 адміністративний позов АТ «Одеська ТЕЦ» до НКРЕКП задоволено.
Визнано протиправним та скасовано підпункт 1 пункту 2 резолютивної частини постанови НКРЕКП від 27.10.2021 № 1872 «Про накладання штрафу на АТ "Одеська ТЕЦ» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходів державного регулювання».
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2023 скасовано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.07.2023 у справі № 420/6019/22 в частині стягнення з НКРЕКП на користь акціонерного товариства «Одеська ТЕЦ» витрат на проведення судово-економічної експертизи в розмірі 67 957,20 грн.
Ухвалено в цій частині позовних вимог нове рішення, яким у задоволенні вимоги АТ «Одеська ТЕЦ» про стягнення витрат на проведення судово-економічної експертизи відмовлено.
В решті рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.07.2023 у справі №420/6019/22 залишено без змін.
Не погоджуючись з пунктами 2 та 3 прийнятої відповідачем постанови №615, позивач звернувся до суду з позовом.
КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕНЬ СУДІВ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 06.09.2023 провадження у цій справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 420/6019/22.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 провадження у справі поновлено.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2024, залишеним без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2024, позов задоволено.
Визнано протиправними та скасовано пункт 2 та пункт 3 резолютивної частини постанови НКРЕКП від 04.04.2023 № 615 «Про накладення штрафу на АТ «Одеська ТЕЦ»» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, порушень Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходу державного регулювання», з урахуванням змін внесених постановою НКРЕКП №125 від 16.01.2024.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що зміст оскаржуваної постанови відповідача свідчить, що позивач був притягнутий до відповідальності за невиконання саме підпункту 1 пункту 2 постанови НКРЕКП № 1872.
Також суди виходили з того, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.07.2023 у справі №420/6019/22, залишеним постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2023 без змін в такій частині, визнано протиправним та скасовано підпункт 1 пункту 2 резолютивної частини постанови НКРЕКП від 27.10.2021 №1872 «Про накладання штрафу на АТ «Одеська ТЕЦ»» за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з виробництва електричної енергії та здійснення заходів державного регулювання.
Також суди виходили з того, що рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій в межах справи №420/6019/22 встановлено непідтвердження (необґрунтованість) суми додатково отриманого/ недоотриманого доходу з виробництва електричної енергії АТ «Одеська ТЕЦ» за І півріччя 2019 року.
Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що вищевказане судове рішення має преюдиційне значення для вирішення даного спору, адже фактично, на момент розгляду справи відсутні правові та фактичні обставини для застосування до позивача санкцій за невиконання підпункту постанови, який визнаний в судовому порядку протиправним та скасований.
Суди попередніх інстанцій відхилили доводи відповідача стосовно неоскарження позивачем факту порушення Ліцензійних умов, а також, що оскарження підпункту 1 пункту 2 Постанови №1872 не є підставою для звільнення від обов`язку з виконання відповідного рішення Регулятора, оскільки підпункт 5 пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов передбачає саме виконання рішення НКРЕКП, яке у даному випадку скасоване.
Враховуючи, що санкції, застосовані відповідачем стосовно АТ «Одеська ТЕЦ» пунктами 2 та 3 постанови НКРЕКП № 615 у зв`язку з невиконанням підпункту 1 пункту 2 постанови НКРЕКП №1872, який визнано протиправним та скасовано в судовому порядку, суди дійшли висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування пунктів 2 та 3 постанови відповідача від 04.04.2023 № 615, з урахуванням змін згідно постанови відповідача від 16.01.2024 №125.
ДОВОДИ ОСОБИ, ЯКА ПОДАЛА КАСАЦІЙНУ СКАРГУ, ТА ІНШИХ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
З рішеннями судів попередніх інстанцій не погодився відповідач, подав касаційну скаргу.
В обґрунтування касаційної скарги покликається на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Зокрема, покликається на те, що дотримання законодавства у сфері енергетики та комунальних послуг є особливо важливим, а вимоги до діяльності суб`єктів господарювання - значно суворішими, оскільки ця сфера безпосередньо пов`язані з питаннями національної безпеки як складного поняття, що охоплює собою стан мирного та стабільного існування держави та її інститутів, а також стан відсутності реальних екзистенційних загроз у сфері суспільно-управлінських та міждержавних відносин.
Також покликається на те, що факт порушення Ліцензіатом підпункту 5 пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов, встановлений у пункті 1 Постанови № 615, Позивачем не оскаржується.
Також покликається на те, що оскарження рішень НКРЕКП не зупиняє їх виконання (абзац 2 частини 3 статті 5 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»).
Також покликається на те, що Акт планової перевірки від 15.03.2023 № 152 (Постанова № 615) є «похідними» від Акта планової перевірки від 04.10.2021 № 488 (Постанова № 1872), оскільки зазначені акти є різними носіями доказової інформації про встановлені контролюючим органом порушень під час перевірок, що були проведені з відмінних підстав.
Також покликається на те, що пункти 2 та 3 Постанови № 615 є законними та обґрунтованими, оскільки були прийняті на законних підставах та відповідно до встановленого порядку, в межах законних повноважень НКРЕКП, а отже рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2024 та постанова П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2024 у справі №420/18881/23 є такими, що ухвалені за неправильного застосування норм матеріального права, а тому, відповідно до вимог статті 351 КАС України, такі слід скасувати.
Як на підставу касаційного оскарження відповідач покликається на те, що наразі відсутні висновки Верховного Суду щодо того, що суб`єкт господарювання, незважаючи на факт оскарження рішення НКРЕКП, зобов`язаний виконувати його вимоги у встановленому порядку та у передбачений строк.
Крім того, як на підставу касаційного оскарження позивач посилається на те, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували вимоги абзацу другого частини третьої статті 5 та частини дев`ятої статті 14 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», підпункту 5 пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1467. Просить рішення судів попередніх інстанцій скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Позивач у відзиві на касаційну скаргу просив у її задоволенні відмовити, а рішення судів попередніх інстанцій залишити без змін.
ВИСНОВКИ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 22.09.2016 № 1540-VIII, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 1540-VIII), регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.
Відповідно до частини 3 статті 5 Закону № 1540-VIII рішення регулятора не підлягають погодженню органами державної влади, крім випадків, передбачених цим Законом.
Рішення регулятора можуть бути оскаржені в судовому порядку. Оскарження рішень регулятора не зупиняє їх виконання.
Відповідно до частини 9 статті 14 Закону № 1540-VIII рішення регулятора є обов`язковими до виконання суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Закону № 1540-VIII для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг регулятор приймає обов`язкові до виконання рішення з питань, що належать до його компетенції
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Закону № 1540-VIII регулятор має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, які є обов`язковими до виконання.
Відповідно до частини 1 статті 19 Закону № 1540-VIII регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.
Відповідно до частини 2 статті 22 Закону № 1540-VIII за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, регулятор може застосовувати санкції у вигляді:
1) застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень;
2) накладення штрафу;
3) зупинення дії ліцензії;
4) анулювання ліцензії.
За порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до посадових осіб суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, регулятор може застосовувати адміністративні стягнення.
Постановою НКРЕКП від 05.07.2022 № 689 затверджено Тимчасовий порядок дій суб`єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з виробництва електричної та/або з виробництва теплової енергії на атомних електростанціях, на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки з використанням альтернативних джерел енергії, з відновлення об`єктів виробництва електричної та/або теплової енергії, пошкоджених (зруйнованих) внаслідок бойових дій, у період дії в Україні воєнного стану (далі - Порядок №689).
Відповідно до пункту 2 постанови №615 під час проведення бойових дій та після їх закінчення на території розташування основних виробничих фондів ліцензіата, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт відповідно до Кодексу цивільного захисту України, а також робіт із розмінування відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», ліцензіат за погодженням військової адміністрації або уповноваженого органу проводить обстеження пошкоджених об`єктів, оцінює масштаб пошкоджень та обсяги робіт, необхідних для відновлення засобів провадження ліцензованої діяльності з виробництва електричної та/або теплової енергії або їх складових, пошкоджених внаслідок проведення бойових дій або інших дій, пов`язаних із збройною агресією російської федерації.
Відповідно до пункту 5 постанови №615 за результатами виконання відновлювальних робіт підрядним способом ліцензіати повинні скласти акти виконаних робіт (акти КБ-3 - зведена відомість про вартість виконаних робіт та КБ-2в - детальний перелік виконаних робіт), при виконанні відновлювальних робіт господарським способом - скласти акти приймання виконаних робіт за затвердженою у ліцензіата формою), які будуть досліджені при здійсненні НКРЕКП заходів державного контролю за дотриманням ліцензіатами законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг і ліцензійних умов.
Задовольняючи позовні вимоги суди попередніх інстанцій виходили з того, що оскільки судовим рішенням у справі № 420/6019/22 скасовано підпункт 1 пункту 2 постанови НКРЕКП від 27.10.2021 № 1872, позивача зобов?язано урахувати в Інвестиційній програмі на 2022 рік статтю Додатково отриманий дохід за результатом діяльності у І півріччі 2019 року, за невиконання якого щодо позивача застосовано штрафні санкції, тому підстави для їх застосування відсутні.
Водночас, штрафні санкції за невиконання вимог постанови НКРЕКП від 27.10.2021 № 1872 щодо позивача, застосовано пунктом 1 постанови від НКРЕКП 04.04.2023 № 615.
Однак пункт 1 постанови НКРЕКП від 04.04.2023 № 615 позивачем у цій справі не оскаржується.
Таким чином, висновки судів попередніх інстанцій про відсутність підстав для застосування щодо позивача штрафних санкцій за невиконання вимог постанови НКРЕКП від 27.10.2021 № 1872, як і досліджені на підтвердження таких обставин докази, не у повній мірі стосуються предмету доказування у цій справі.
Натомість, пунктами 2 і 3 постанови НКРЕКП від 04.04.2023 № 615, які є предметом оскарження у цій справі, позивача зобов?язано спрямувати кошти на виконання заходів по відновленню засобів провадження ліцензованої діяльності з виробництва електричної та/або теплової енергії, пошкоджених (зруйнованих) внаслідок бойових дій, та/або на виконання додаткових капітальних та поточних ремонтних робіт основного та допоміжного обладнання.
При цьому, оскаржувана постанова НКРЕКП від 04.04.2023 № 615 обґрунтована як невиконанням позивачем постанови НКРЕКП від 27.10.2021 № 1872, так і невиконанням Порядку №689, яким врегульовано порядок відновлення пошкоджених об`єктів виробництва електричної та/або теплової енергії.
В силу приписів частини 2 статті 22 Закону № 1540-VIII, покладений на позивача пунктами 2 і 3 постанови НКРЕКП від 04.04.2023 № 615 обов?язок виконання вимог Порядку №689 не є санкцією.
Таким чином, предметом оскарження у цій справі, а відтак і предметом доказування, є наявність у позивача обов?язку, до виконання якого, його зобов?язують пункти 2 і 3 постанови НКРЕКП від 04.04.2023 № 615, а також виконання позивачем такого обов?язку.
В порушення вимог статті 9 КАС України щодо офіційного з?ясування обставин справи та статті 242 КАС України щодо законності та обґрунтованості судового рішення, судами попередніх інстанцій зазначені обставини справи не встановлено, підстави для прийняття відповідачем в оскаржуваній частині постанови від 04.04.2023 № 615 не з?ясовано і докази на підтвердження або ж спростування зазначених обставин не досліджено.
Водночас, встановлення саме таких обставин має ключове значення для правильного вирішення справи та постановлення законного та обґрунтованого рішення.
За правилами частини 1 статті 341 КАС України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до частини 2 статті 341 КАС України суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази..
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 353 КАС України підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи на новий судовий розгляд є порушення норм процесуального права, яке унеможливило встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, якщо суд не дослідив зібрані у справі докази.
За правилами частини 4 статті 353 КАС України справа направляється до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду або на новий розгляд, якщо порушення допущені тільки цим судом. В усіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції.
Враховуючи викладене, касаційна скарга у цій справі підлягає частковому задоволенню, рішення судів першої та апеляційної інстанції скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Під час нового судового розгляду суду необхідно встановити зазначені у цій справі фактичні обставини, надати оцінку доводам сторін, дослідити докази та постановити рішення з дотриманням вимог статті 242 КАС України.
Керуючись статтями 341 345 349 353 356 359 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг задовольнити частково.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2024 та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2024 у справі № 420/18881/23 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і не може бути оскаржена.
СуддіО.П. Стародуб Л.В. Тацій С.Г. Стеценко