Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 05.11.2018 року у справі №804/5599/15 Ухвала КАС ВП від 05.11.2018 року у справі №804/55...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 05.11.2018 року у справі №804/5599/15

Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 листопада 2018 року

Київ

справа №804/5599/15

адміністративне провадження №К/9901/42187/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Пасічник С.С.,

суддів: Васильєвої І.А., Юрченко В.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі колегії суддів: головуючого судді Лукманової О.М., суддів: Божко Л.А., Кругового О.О. від 20 липня 2017 року у справі за позовом Приватного підприємства «Світекс» до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И В:

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. У квітні 2015 року Приватне підприємство «Світекс» звернулось до суду з позовом до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 16 березня 2015 року №0000241500.

2. Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства України, оскільки висновки податкового органу щодо нереального характеру господарських операцій позивача із контрагентами ПП «Пром-Тех-Снаб» та з ТОВ «Алектор Буд» спростовуються належним чином оформленими первинними документами.

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

3. Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2015 року у задоволенні позову відмовлено повністю.

4. Суд першої інстанцій за наслідками розгляду справи дійшов висновку про законність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення з огляду на те, що господарські операції між позивачем та його контрагентами ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд» на підставі договорів субпідряду не знайшли документального підтвердження під час розгляду справи, оскільки у останніх відсутні спеціальні дозволи на виконання робіт, виробничі потужності, основні фонди, виробниче обладнання, трудові ресурси. Крім того, суд зазначив, що з наданих позивачем доказів неможливо відстежити доцільність укладання відповідних договорів на здійснення ремонтно-будівельних робіт, у зв'язку із тим, що в акти виконаних робіт не включено витрати на відрядження працівників та транспортування будівельних матеріалів до об'єктів будівництва.

5. Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2017 року рішення суду першої інстанції скасовано. Прийнято нову постанову. Позовні вимоги задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 16 березня 2015 року №0000241500.

6. Рішення суду апеляційної інстанції мотивовано тим, що матеріалами справи підтверджено реальність господарських операцій позивача з контрагентами - ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд», у зв'язку із чим позбавлення права позивача на відображення цих господарських операцій у податковому обліку є протиправним.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

7. Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, у якій, посилаючись на порушення цим судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення апеляційного суду скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

8. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17 жовтня 2017 року відкрито касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою.

9. В подальшому справа передана до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України й протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду визначено колегію суддів для розгляду касаційної скарги у складі судді-доповідача Пасічник С.С., суддів Васильєвої І.А., Юрченко В.П.

СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ

10. Судами попередніх інстанцій встановлено, що за результатами документальної позапланової виїзної перевірки ПП «Світекс» з питань дотримання норм податкового законодавства по взаємовідносинам з ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд» по факту придбання товарів (робіт, послуг) та їх подальшої реалізації контрагентам (покупцям) за період з 01 жовтня 2014 року по 31 жовтня 2014 року відповідачем складено акт від 31 січня 2015 року №13/04-83-22-02/24614310, яким встановлено порушення: - пункту 185.1 статті 185, пункту 186.1 статті 186, пунктів 198.1, 198.2, 198.3 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 327 732, 32 грн.

Підставою для таких висновків, на думку податкового органу, є нереальність здійснення господарських відносин ПП «Світекс» з ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд», оскільки до перевірки позивачем не надані дозволи, пропуски на об'єкти виконання будівельних робіт (гірничого комплексу), а також не надано додаткових угод до основних договорів субпідряду. Крім того, в актах виконаних робіт за формою КБ-2в не закладені витрати на відрядження працівників (на проїзд, харчування, проживання) та перевезення техніки контрагентами позивача до місця виконання робіт, при тому, що їх юридичною адресою є місто Київ. Також контролюючий орган вказав на відсутність кошторисів та даних у наданих до перевірки документах щодо кількості працівників, які були задіяні для виконання робіт, оскільки, як зазначено у акті перевірки, згідно із податковою звітністю форми 1-ДФ у III кварталі 2014 року на ПП «Пром-Тех-Снаб» працювало 11 осіб, а ТОВ «Алектор Буд» звітність за 2014 рік не надано.

На підставі акта перевірки Криворізькою північною об'єднаною ДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 16 березня 2015 року №0000241500, яким ПП «Світекс» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» в розмірі 491 598, 48 грн., з яких за основним платежем - 327 732, 32 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 163 866, 16 грн.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що між ПП «Світекс» (замовник) та ПП «Пром-Тех-Снаб» (виконавець, субпідрядник) 03 січня 2014 року укладено договір №7, згідно із яким ПП «Пром-Тех-Снаб» зобов'язалось виконати ремонтно-будівельні роботи об'єктів замовника у певний строк, початок яких та закінчення яких визначено додатковими угодами, вартість робіт встановлюється динамічною договірною ціною, а ПП «Світекс» зобов'язався прийняти виконані роботи та оплати їх з підписанням акту виконаних робіт.

За результатами виконання договору ПП «Пром-Тех-Снаб» виписало позивачу податкові накладні від 31 жовтня 2014 року №452, №453, №454, №455, №456, №457, №458, які мають необхідні реквізити, складені відповідно до Податкового кодексу України. Виконання договору підтверджується складеними актами приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2014 року №452, №453, №454, №455, №456, №457, №458, що підписані представниками ПП «Світекс» та ПП «Пром-Тех-Снаб». Сторонами погоджено локальні кошториси з розрахунком договірних цін. Контрагентом виписано рахунки-фактури на оплату виконаних робіт, яка, в свою чергу, підтверджується платіжними дорученнями.

Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України основні види діяльності ПП «Пром-Тех-Снаб» є зокрема, інші будівельно-монтажні роботи. На здійснення господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, ПП «Пром-Тех-Снаб» мало ліцензію від 22 березня 2013 року №180639, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, строк дії з 22 березня 2013 року по 28 лютого 2015 року.

Також між ПП «Світекс» (замовник) та ТОВ «Алектор Буд» (виконавець, субпідрядник) 22 вересня 2014 року укладено договір №85, згідно із яким ПП ТОВ «Алектор Буд» зобов'язалось виконати ремонтно-будівельні роботи об'єктів генпідрядника у певний строк, початок виконання робіт та їх закінчення здійснюється додатковими угодами, вартість робіт встановлюється динамічною договірною ціною, а ПП «Світекс» зобов'язався прийняти виконані роботи та оплати їх з підписанням акту виконаних робіт.

За результатами виконання договору ТОВ «Алектор Буд» виписало позивачу податкові накладні від 31 жовтня 2014 року №614, №615, які мають необхідні реквізити відповідно до Податкового кодексу України. Сторонами погоджено локальні кошториси з розрахунком договірних цін. Контрагентом виписано рахунки-фактури на оплату виконаних робіт, яка здійснена позивачем відповідно до платіжних доручень. Виконання договору підтверджується актами приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2014 року №614, №615, що підписані представниками ПП «Світекс» та ТОВ «Алектор Буд». Відповідно до актів №1, №2, №3 позивачем передано матеріали для виконання ремонтно-будівельних робіт вказаному субпідряднику. Крім того, актами №№11-10, 10-10, 22-10 зафіксовано обсяг використаних матеріалів.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, основні види діяльності ТОВ «Алектор Буд» є організація будівництва будівель, інші будівельно-монтажні роботи. ТОВ «Алектор Буд» мало ліцензію від 01 серпня 2014 року №291188, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на здійснення господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, строк дії з 08 липня 2014 року по 08 липня 2017 року.

Крім того, матеріалами справи, а саме: договорами, актами виконаних робіт, податковими накладними, підтверджується, що ПП «Світекс» є виконавцем будівельних робіт по договорах підряду з ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» та з ПАТ «Північний ГЗК», що зумовило необхідність залучення ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд» як субпідрядників для виконання даних будівельно-ремонтних робіт.

Відповідні будівельні та ремонтні роботи з боку ПП «Пром-Тех-Снаб» та ТОВ «Алектор Буд» проводились на об'єктах за адресами, вказаними у договорах, укладених ПП «Світекс» з ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» та з ПАТ «Північний ГЗК», а для здійснення будівельних робіт залучались місцеві працівники, які мали перепустки, що спростовує позицію контролюючого органу, з якою погодився суд першої інстанції, щодо неможливості виконання робіт за рахунок залучених трудових ресурсів вказаних контрагентів.

Крім того, умовами договорів ПП «Світекс» з ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» та з ПАТ «Північний ГЗК» не заборонялось підряднику - ПП «Світекс» залучати до виконання будівельно-ремонтних робіт інших виконавців (субпідрядників).

За надані будівельні послуги між ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля», ПАТ «Північний ГЗК» та ПП «Світекс», а також між ПП «Світекс» та ПП «Пром-Тех-Снаб», ТОВ «Алектор Буд» проведені розрахунки, що підтверджується платіжними документами, в результаті чого позивачем отримано прибуток від даних господарських операцій.

ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

11. Касаційна скарга мотивована тим, що висновки суду апеляційної інстанції про протиправне збільшення позивачу сум грошових зобов'язань за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням є помилковими, оскільки встановлені під час проведення перевірки порушення платником податків, на думку контролюючого органу, спростовують реальне здійснення господарських операцій.

12. У запереченнях на касаційну скаргу позивач з доводами та вимогами скаржника не погоджується та зазначає, що наданими під час судового розгляду справи належним чином оформленими первинними документами підтверджується реальне отримання позивачем послуг по виконанню ремонтно-будівельних робіт його від його контрагентів.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

10. Податковий кодекс України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин):

10.1. Пункт 44.1 статті 44.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

10.2. Пункт 198.1 статті 198.

Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

10.3. Пункт 198.2 статті 198.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

10.4. Пункт 198.3 статті 198.

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

10.5. Пункт 198.6 статті 198.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

11. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»:

11.1. Стаття 1.

11.1.1. Господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

11.1.2. Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

11.2. Частина перша статті 9.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

12. Правові наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування податкового кредиту виникають за наявності сукупності таких обставин та підстав, зокрема: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій; документального підтвердження реального здійснення господарських операцій сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб'єктності; наявності у покупця (замовника) належним чином складеної податкової накладної; наявності ділової мети, розумних економічних причин для здійснення господарської операції.

13. Водночас наведені вище норми податкового законодавства у взаємозв'язку з приписами законодавства з питань бухгалтерського обліку та звітності визначають окремі випадки, за яких неможливе формування податкового кредиту, зокрема, це: не пов'язаність здійсненої операції (понесених витрат) з господарською діяльністю покупця (придбання товарів/послуг без мети їх використання у господарській діяльності); фіктивність операцій/нездійснення оподатковуваних операцій; видача податкової накладної особою, яка не є платником податку на додану вартість; відсутність у платника податків юридично значимих первинних документів.

14. Аналіз реальності господарської діяльності здійснюється на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

15. Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час вирішення спору судом першої інстанції) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

16. У разі надання контролюючим органом доказів, які в сукупності з іншими доказами у справі свідчать, що документи, на підставі яких платник податків задекларував податкові зобов'язання, містять інформацію, що не відповідає дійсності, платник податків має спростовувати ці доводи. Наведене випливає зі змісту частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції до 15 грудня 2017 року), в силу яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанцій

17. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина перша статті 341 Кодексу адміністративного судочинства України).

18. Доводи касаційної скарги не містять інших обґрунтувань ніж ті, які були зазначені в акті перевірки та з приводу яких встановлено обставини у справі.

У ході розгляду справи судом апеляційної інстанції було надано належну оцінку доказам, наданих позивачем, що спростовують позицію контролюючого органу про порушення позивачем вимог податкового законодавства щодо заниження податкових зобов'язань. Зокрема досліджено первинні документи, які є підставою для податкового обліку та які містять відомості, що у повній мірі відображають суть господарських операцій та підтверджують їх фактичне здійснення.

19. Так, невключення у акти виконаних робіт за формою КБ-2в витрат на відрядження працівників та перевезення техніки спричинено залученням працівників за місцем виконання робіт (м.Павлоград та м.Кривий Ріг), а висновки про відсутність дозвільної документації на виконання будівельних робіт у контрагентів позивача - субпідрядників, що обумовлені договорами, спростовуються наявними у матеріалах справи ліцензіями Державної архітектурно-будівельної інспекції України. При цьому більший об'єм будівельних робіт виконував сам позивач своїми силами, а відповідні контрагенти залучались з метою своєчасного надання будівельних робіт згідно підписаних графіків.

20. Що ж до ненадання позивачем додаткових угод, які є невід'ємною частиною договорів, то під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції позивачем додано до матеріалів справи специфікації, які визначають обсяги, вартість та строки виконання робіт та є обов'язковими для виконання сторонами. Крім того, такі специфікації були складені та підписані після укладення договорів з метою виконання договірних зобов'язань.

21. В свою чергу, до суду апеляційної інстанції було надано документи, що підтверджують походження матеріалів, які були придбані позивачем та в подальшому передані субпідрядникам для виконання робіт, а відсутність у контрагентів позивача матеріальних і трудових ресурсів не виключає можливості реального виконання господарських операцій та не свідчить про необґрунтованість податкової вигоди, оскільки залучення працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру, а основні та транспортні засоби можуть перебувати у контрагента-постачальника на праві оренди або лізингу, що контролюючим органом не спростовано.

22. Таким чином, судом апеляційної інстанції в повній мірі встановлено фактичні обставини справи, досліджено господарські операції позивача з зазначеними вище контрагентами, за якими Товариством було сформовано свій податковий облік, та надано об'єктивний та обґрунтований їх аналіз з урахуванням доводів, наведених контролюючим органом, у зв'язку з чим відсутні підстави вважати, що обставини справи встановлено неповно чи неправильно, а отже і наведені скаржником доводи в касаційній скарзі щодо цього не спростовують правильних по суті висновків.

23. Висновки ж суду першої інстанції ґрунтуються на доводах контролюючого органу, викладених ним у акті перевірки, яким, в свою чергу, доказів на підтвердження своєї позиції ні під час розгляду справи в суді першої ні апеляційної інстанції не надано, як я і не надано заперечень на позовну заяву та апеляційну скаргу.

Висновки за результатами розгляду касаційної скарги

24. Згідно із статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

25. Враховуючи встановлені обставини справи, Верховний Суд погоджується з висновком апеляційного суду, що позивач має та надав суду відповідні первинні документи, які в сукупності беззаперечно свідчать про факт вчинення господарських операцій.

26. У ході розгляду справи платником податків з огляду на приписи процесуального закону, що діяв на момент прийняття оскаржуваного рішення, підтверджено належними та допустимими доказами правомірність формування валових витрат за реально вчиненими господарськими операціями.

27. Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судами фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального права, Верховний Суд, враховуючи норми податкового законодавства, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судового рішення, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення.

28. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.

29. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина перша статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 3, 341, 345, 349, 350, 355, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2017 року у справі №804/5599/15 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття і оскарженню не підлягає.

...........................

...........................

...........................

С.С. Пасічник

І.А. Васильєва

В.П. Юрченко,

Судді Верховного Суду

logo