Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 31.05.2018 року у справі №807/580/16 Ухвала КАС ВП від 31.05.2018 року у справі №807/58...
print
Друк
search Пошук
comment
КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 лютого 2019 року

м. Київ

справа №807/580/16

адміністративне провадження №К/9901/7516/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого судді - Мороз Л.Л.,

суддів: Гімона М.М., Стародуба О.П.,

за участю: секретаря судового засідання Коцюрби В.М.,

представника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Нацкомісія) - Грамма Ю.В., -

розглянувши у відкритому судовому засіданні у касаційній інстанції адміністративну справу № 807/580/16

за позовом товариства з додатковою відповідальністю (далі - ТДВ) «Закарпатський рибокомбінат» до Нацкомісії про визнання протиправним та скасування розпорядження та скасування реєстрації випуску акцій, провадження по якій відкрито

за касаційною скаргою ТДВ «Закарпатський рибокомбінат»

на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року, -

ВСТАНОВИВ:

14 квітня 2016 року ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» звернувся до суду з позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати Розпорядження Нацкомісії від 31 березня 2016 року №12-КФ-В та зобов'язати Нацкомісію скасувати реєстрацію випуску акцій та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску акцій приватного акціонерного товариства (далі - ПрАТ) «Закарпатський рибокомбінат».

Позов обґрунтовано тим, що ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» подало до Нацкомісії заяву про скасування реєстрації випуску акцій від 10 березня 2016 року №67 з пакетом необхідних документів, проте Розпорядженням відповідача від 31 березня 2016 року №12-КФ-В товариству відмовлено у скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Вчинені відповідачем такі дії, позивач вважає протиправними, та такими, що порушують його охоронювані законом права та інтереси, а також оскаржуване ним Розпорядження прийняте з порушенням норми чинного законодавства і таке підлягає скасуванню.

Закарпатський окружний адміністративний суд постановою від 09 червня 2016 року задовольнив позовні вимоги.

Задовольняючи позовні вимог суд першої інстанції керувався тим, що відповідачем в даному конкретному випадку грубо порушений Порядок скасування реєстрації випуску акцій, затверджений Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 квітня 2013 року № 737 (далі - Порядок № 737), оскільки Нацкомісія відмовила у скасуванні реєстрації випуску акцій з підстав передбачених підпунктами а) невідповідності поданих документів вимогам цього Порядку та в) порушення встановленого законодавством порядку припинення акціонерного товариства пункту 5 Порядку № 737, проте в оскаржуваному розпорядженні не зазначеного жодного слова про те, який із поданих позивачем документів не відповідає вимогам Порядку № 737 та яким саме вимогам не відповідає із зазначенням пункту і підпункту Порядку. Також в оскаржуваному позивачем розпорядженні не зазначено в чому конкретно полягає - порушення встановленого законодавством порядку припинення акціонерного товариства, з посиланням на конкретні норми діючого законодавства.

Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 02 грудня 2016 року скасував рішення суду першої інстанції, ухвалив нове - про відмову в задоволенні позовних вимог.

Ухвалюючи таке рішення суд апеляційної інстанції виходив із того, що подані позивачем до Нацкомісії документи на скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з припиненням діяльності ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» шляхом перетворення в ТДВ «Закарпатський рибокомбінат», містять суперечності, не повні та не достовірні дані, тому відповідач, діючи в межах повноважень на підставі та у спосіб, що встановлені чинним законодавством, прийняв рішення про відмову ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» у скасуванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

15 грудня 2016 року ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» звернувся до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року - залишити в силі.

Касаційна скарга мотивована, зокрема, тим, що позивачем не порушувались вимоги частини перша статті 36 Закону України від 17 вересня 2008 року № 514-VI «Про акціонерні товариства» (далі - Закон № 514-VI), оскільки в опублікованому офіційному друкованому виданні Нацкомісії повідомленні про проведення загальних зборів містилась вся необхідна інформація.

Протокол загальних зборів акціонерів від 03 березня 2016 року № 3/1 повністю відповідає діючому законодавству, зокрема, частині другій статті 46 Закону № 514-VI. Передавальний акт не містить жодної розбіжності чи неточності та відповідає положенням частини першої статті 87 Закону № 514-VI та статті 107 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України). Окрім цього, скаржник вказує на те, що жодною нормою Закону України від 19 вересня 1991 року № 1576-XII «Про господарські товариства» (далі - Закон № 1576-XII) не передбачено вимоги щодо порядку складання протоколу загальних зборів учасників (засновників) ТДВ, тому посилання відповідача на те, що у протоколі від 03 березня 2016 року № 1 не зазначена частка у гривнях учасників, що зареєструвались у зборах, пославшись при цьому на положення статті 65 Закону № 1576-XII, якою не регулюється порядок складання протоколів загальних зборів ТДВ є недоречним. До того ж позивач вказав на те, що загальні збори учасників (засновників) самостійно визначають порядок обміну акцій товариства на частки (паї) підприємницького товариства, що цілком відповідає положенням статті 87 Закону № 514-VI.

Щодо Статуту ТДВ, то позивач зазначив, що законодавством не передбачено, що статут повинен бути підписаний всіма учасниками товариства, а вданому випадку він був підписаний присутніми на загальних зборах учасниками, яким належить 87, 652 % статутного капіталу. До того ж позивач вказав на те, що загальні збори учасників (засновників) самостійно визначають порядок обміну акцій товариства на частки (паї) підприємницького товариства.

Всім цим доводам, на думку, ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» судом першої інстанції була надана належна правова оцінка та проігноровано апеляційним судом.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 20 грудня 2016 року відкрив касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою та витребував матеріали справи.

05 січня 2017 року від відповідача надійшли заперечення на вказану касаційну скаргу, в яких Нацкомісія просить залишити останню без задоволення, а оскаржуване ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» рішення суду апеляційної інстанції - без змін.

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено в новій редакції.

Пунктом 4 частини першої розділу VII Перехідних положень КАС України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (частини третя статті 3 КАС України).

Верховний Суд, переглянувши у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, дійшов висновку про її задоволення з огляду на таке .

Суди встановили, що ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» (код за ЄДРПОУ - 00476636) було ліквідовано шляхом перетворення (зміна організаційно-правової форми) в ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» (код за ЄДРПОУ - 00476636) на підставі Протоколу позачергових загальних зборів акціонерів ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» від 03 грудня 2015 року №1/3.

Правонаступником ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» (код за ЄДРПОУ - 00476636) стало ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» (код за ЄДРПОУ - 00476636), до якого перейшли всі зобов'язання, в тому числі звернення до суду за захистом законних прав.

Відповідно до пункту 1 Розділу І Порядку №737 ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» подало до Нацкомісії заяву про скасування реєстрації випуску акцій від 10 березня 2016 року №67 з пакетом необхідних документів.

За результатом розгляду вказаної заяви, відповідачем винесено Розпорядження від 31 березня 2016 року №12-КФ-В (далі - Розпорядження), яким позивачу відмовлено у скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

У пунктах 2 - 6 вказаного Розпорядження Нацкомісія встановила, що:

2. Копія повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів, які відбулися 03 березня 2016 року, опубліковано в газеті «Відомості Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» №13 від 21 січня 2016 року не відповідає вимогам статті 36 Закону № 514-VI, оскільки у повідомленні не зазначено порядок ознайомлення акціонерів з матеріалами, з якими вони можуть ознайомитись під час підготовки до загальних зборів в день проведення цих зборів.

3. В протоколі загальних зборів акціонерів (позачергових) ПрАТ від 03 березня 2016 року №3/1 не зазначено кількість голосів акціонерів за підсумками голосування з кожного питання порядку денного, що не відповідає вимогам частини другої статті 46 Закону № 514-VI та зазначено, що кількість осіб, включених до реєстру акціонерів сім осіб, при цьому відсутні відомості про зазначення кількості осіб, включених до переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах, що не відповідає вимогам частини другої статті 46 Закону № 514-VI.

4. В копії передавального акта ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат», затвердженого позачерговими зборами акціонерів, протокол №3/1 від 03 березня 2016 року зазначено наступні суперечливі відомості:

- вказано що рішення про припинення ПрАТ шляхом перетворення в ТДВ було прийнято загальними зборами акціонерів (протокол №3/1 від 03 березня 2016 року), при цьому зазначене рішення було прийняте загальними зборами акціонерів ПрАТ (протокол №1/3 від 03 грудня 2015 року);

- зазначено, що 28 грудня 2015 року було скасовано реєстрацію випуску акцій ПрАТ, при цьому 28 грудня 2015 року було зупинено обіг акцій товариства;

- відсутні відомості щодо публікації рішення щодо припинення товариства у відповідності до вимог частини першої статті 82 Закону № 514-VI;

- зазначено, що комісією з припинення ПрАТ проведено заходи з перетворення та складено передавальний акт ПрАТ від 03 березня 2016 року, при цьому наведено дані в цьому передавальному акті станом на 15 лютого 2016 року, станом на 31 грудня 2015 року, станом на 31 грудня 2016 року;

- в розділі ІІІ зазначено, що проведено інвентаризацію станом на 31 грудня 2015 року, а також комісією з припинення було складено баланс підприємства (річний баланс станом на 31 грудня 2015 року, вказаний баланс - додається), при цьому зазначений баланс відсутній.

- в розділі IV відсутні відомості щодо суми «всього пасивів»;

- не зазначено прізвище, ім'я, по-батькові уповноважених осіб, що підписали передавальний акт.

5. В протоколі від 03 березня 2016 року №1 загальних зборів учасників (засновників) ТДВ:

- не зазначена частка у гривнях учасників, що зареєструвалися у зборах у відповідності до статті 65 Закону № 1576-XII;

- зазначено, що загальними зборами акціонерів (протокол від 03 березня 2016 року №3/1) було прийнято рішення про припинення ПрАТ шляхом перетворення в ТДВ, при цьому зазначене рішення було прийняте зборами акціонерів ПрАТ (протокол від 03 грудня 2015 року №1/3);

- зазначено, що якщо у шестимісячний строк учасником або учасниками не буде здійснено обмін, то статутний капітал підлягає зменшенню на суму частки такого учасника чи учасників, а учасник підлягає виключенню з Товариства, що не відповідає вимогам частини четвертої статті 87 Закону № 514-VI, статті 52 Закону № 1576-XII та статті 41 Конституції України.

6. В копії статуту ТДВ, затвердженого протоколом №1 від 03 березня 2016 року загальними зборами учасників (засновників) ТДВ:

- зазначено, що кількість учасників товариства становить сім осіб, статут товариства підписаний лише двома учасниками ОСОБА_2 та ОСОБА_3 При цьому відсутні відомості щодо уповноваження ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підписання статуту, що не відповідає вимогам підпункту ж) пункту 3 Розділу ІІІ Порядку № 737;

- зазначено, що статутний капітал ТДВ, що створюється внаслідок перетворення ПрАТ, формується за рахунок вкладів учасників у грошовій або майновій формі шляхом обміну акцій ПрАТ на частки в статутному капіталі ТДВ, що не відповідає вимогам частині першій статті 87 Закону № 514-VI;

- зазначено, що якщо у шестимісячний строк учасником або учасниками не буде здійснено обмін, то статутний капітал підлягає зменшенню на суму частки такого учасника або учасників, а учасник підлягає виключенню з Товариства, що не відповідає вимогам частині четвертій статті 87 Законом № 514-VI, статті 52 Закону № 1576-XII та статті 41 Конституції України.

Також судом першої інстанції встановлено, що на сторінці 19 повідомлення в Щоденному офіційному друкованому виданні Нацкомісії «Відомості» в номері №13 (2267) від 21 січня 2016 року зазначалась наступна інформація: місцезнаходження Позивача; дата та час реєстрації учасників Зборів; дата та час відкриття зборів; місце реєстрації учасників та проведення зборів; дату складання переліку акціонерів, які мають право на участь у зборах; порядок денний; про можливість та порядок внесення Акціонерами змін до порядку денного; про порядок, місце та час ознайомлення акціонерів з документами; про відповідальну особу за порядок ознайомлення акціонерів із документами; про документи, які необхідно надати акціонерам для участі в зборах.

З урахуванням зазначеного повідомлення містило таке формулювання: «.... З матеріалами, що пов'язанні з порядком денним зборів, акціонери (їх представники) можуть ознайомитись у робочі дні з 13.00 до 16.00 за адресою Товариства: Мукачівський р-н, с. Залужжя, вул. Пушкіна, 61 в приймальні Генерального Директора. Відповідальна особа за порядок ознайомлення акціонерів з документами - ОСОБА_4, тел. НОМЕР_1. Довідки за телефоном НОМЕР_1...».

03 березня 2016 року за результатом проведення загальних зборів акціонерів (позачергових) ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» було складено протокол №3/1, в якому зазначено: Час та місце проведення зборів; Дата та час відкриття зборів; Дату складання переліку акціонерів, які мають право на участь у зборах; Дані реєстру акціонерів (кількість осіб включених до реєстру акціонерів; кількість випущених акцій; кількість випущених акцій; кількість акцій, що знаходяться на балансі товариства; кількість голосуючих акцій); Спосіб голосування на зборах з питань порядку денного; Перелік зареєстрованих акціонерів на зборах із зазначенням їх частки в товаристві; Кворум загальних зборів; Перелік запрошених осіб; Порядок денний, який складався із чотирьох запитань; Основні тезиси виступів по чотирьох питаннях порядку денного загальних зборів; підсумки голосування із зазначенням результатів голосування з кожного питання порядку денного загальних зборів та рішення, прийняті загальними зборами.

Окрім цього, за результатом загальних зборів учасників (засновників) ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» було складено протокол від 03 березня 2016 року №1, відповідно до якого, на зборах були присутні учасники (засновники) ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким належить 87,652% статутного капіталу ТДВ «Закарпатський рибокомбінат», що в даному випадку є кворумом загальних зборів.

Затверджено Статут на останній сторінці та на звороті, якого містяться підписи присутніх на зборах учасників (засновників) ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією вищевказаного Статуту.

В передавальному акті зазначено такі відомості: Підстави затвердження передавального акту (протокол №3/1 Загальних зборів акціонерів (позачергових) ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» від 03 березня 2016 року); Склад комісії з припинення ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» (із зазначенням паспортних даних учасників комісії); Перелік заходів вчинених ліквідаційною комісією, які передбачені законодавством при ліквідації юридичної особи шляхом перетворення (зміни організаційно-правової форми); Перелік виявлених дебіторських та кредиторських заборгованостей (в тому числі перед Державним Бюджетом України), які було сформовано станом на 15 грудня 2015 року, з урахуванням останньої дати заявленої кредиторської заборгованості; Про складання балансу підприємства; Перелік активів, пасивів, майна та зобов'язань, які передаються; Перелік майна, яку перебувало на балансі в ПрАТ «Закарпатський Рибокомбінат»; Перелік документів, які підлягали передачі.

Передавальний акт ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» було складено станом на 03 березня 2016 року, в якому вказувались фінансові показники та звітність (річний баланс) станом на 31 грудня 2015 року та перелік кредиторів станом на 15 лютого 2016 року.

Відомості про припинення ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 08 грудня 2015 року та опубліковано в спеціалізованому друкованому ЗМІ «Бюлетень державної реєстраційної служби юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 338 (33) 2015 за період 30 листопада - 09 грудня 2015 року.

Окрім цього, з копії передавального акту, яка міститься в матеріалах даної адміністративної справи, встановлено, що на останній сторінці передавального акта, вказано посади, прізвища та ініціали осіб вповноважених на підписання передавального акта та під чим стоять їх підписи(а.с. 121-122).

Додатково передавальний акт було прошито, сторінки пронумеровано, а на звороті зшиву здійснено наступний напис: «Пронумеровано, прошнуровано та скріплено 8 (вісім) листків». Вказаний напис завірено підписом голови ліквідаційної комісії та печаткою ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат».

Дослідивши спірні правовідносини, колегія суддів зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 3, пунктів 1, 3, 5 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про акціонерні товариства», «;Про банки і банківську діяльність», «;Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», «;Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», «;Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні», «;Про цінні папери та фондовий ринок», з метою встановлення порядку скасування реєстрації випусків акцій Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вирішила затвердити Порядок № 737.

Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку № 737 він встановлює механізм вчинення дій з метою скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій у разі, зокрема, припинення акціонерного товариства шляхом ліквідації або перетворення, або приєднання до акціонерного товариства, яке є власником акцій товариства, що припиняється, або власником яких є інше товариство, що приєднується (зокрема порядок зупинення обігу акцій; порядок відновлення обігу акцій; порядок скасування реєстрації випусків акцій.

Зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випусків акцій здійснюються відповідно до цього Порядку центральним апаратом або територіальними органами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - реєструвальний орган) відповідно до делегованих повноважень, у тому числі в разі, якщо випуск акцій зареєстровано Міністерством фінансів України, Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим або обласним фінансовим управлінням (пункту 2 розділу І Порядку № 737).

Підпунктом «а» пункту 3 розділу І Порядку № 737 визначено, що реєструвальний орган протягом п'ятнадцяти робочих днів з дати надходження до реєструвального органу відповідних документів, зазначених у розділах ІІ - ІV цього Порядку, видає розпорядження про зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій або про відмову в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випуску акцій та анулюванні свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій.

Розділом ІІІ Порядку № 737 врегульовано механізм вчинення дій з метою скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій у разі, зокрема, припинення акціонерного товариства шляхом перетворення а також визначає перелік документів, які необхідно подати для вчинення такої дії.

Зокрема, пунктом 3 розділу ІІІ Порядку № 737 визначено, що протягом десяти робочих днів з дати затвердження передавального акта комісія з припинення подає до реєструвального органу такі документи для скасування реєстрації випуску акцій:

а) заяву про скасування реєстрації випусків акцій (додаток 9);

б) копію рішення про затвердження передавального акта, що засвідчується підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, при цьому:

у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів подається копія протоколу загальних зборів акціонерів, оформленого відповідно до статті 46 Закону № 514-VI;

в) копію затвердженого передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства;

г) копію опублікованого згідно з вимогами законодавства повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів);

ґ) довідку про персональне повідомлення акціонерів про проведення загальних зборів акціонерів (у спосіб, передбачений статутом товариства), на яких прийнято рішення про затвердження передавального акта, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що містить дані про дату (або дати початку та закінчення) і спосіб надсилання повідомлення акціонерам, дату складення переліку акціонерів, які мають бути повідомлені про проведення загальних зборів (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів);

д) копію повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо прийняття рішення про припинення акціонерного товариства шляхом перетворення, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог законодавства України, засвідчену підписом голови комісії з припинення і печаткою товариства;

е) копію статуту акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення, у чинній редакції, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства або нотаріально;

є) копію рішення засновників (учасників) створюваного товариства-правонаступника про затвердження його установчих документів і обрання (призначення) органів управління відповідно до вимог законодавства, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою акціонерного товариства, що припиняється;

ж) копію затверджених установчих документів створюваного товариства-правонаступника, підписаних його засновниками (учасниками) або їх уповноваженими особами, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що припиняється, або нотаріально.

Перелік засновників (учасників) створюваного товариства-правонаступника, зазначений у його установчих документах, має включати усіх акціонерів товариства, що припиняється, станом на день затвердження установчих документів створюваного товариства-правонаступника, із зазначенням розміру частки (паю) кожного засновника (учасника).

Розподіл часток (паїв) створюваного товариства-правонаступника відбувається із збереженням співвідношення кількості акцій, що було між акціонерами у статутному капіталі акціонерного товариства, що перетворюється.

Розмір статутного (пайового) капіталу товариства, що створюється шляхом перетворення акціонерного товариства, на дату його створення має дорівнювати розміру статутного капіталу акціонерного товариства, що перетворюється, зменшеному на загальну номінальну вартість акцій, що не підлягають обміну;

з) копії реєстрів власників іменних цінних паперів (при бездокументарній формі існування акцій), засвідчені підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що припиняється, або нотаріально, складених станом на:

24 годину за три робочих дні до дня прийняття рішення про припинення акціонерного товариства шляхом перетворення і призначення комісії з припинення;

дату здійснення безумовної операції щодо обмеження здійснення операцій у системі депозитарного обліку з акціями цього випуску;

24 годину за три робочих дні до дня прийняття рішення про затвердження передавального акта, -

або копію реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі існування акцій) акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення, станом на дату закриття реєстру, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства, що припиняється, або нотаріально;

и) довідку про укладення договору про обслуговування випусків цінних паперів і оформлення глобального сертифіката (при бездокументарній формі існування акцій) або довідку про наявність (відсутність) у Центральному депозитарії цінних паперів документів системи реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі існування акцій), засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою Центрального депозитарію цінних паперів;

і) довідку про наявність (відсутність) у емітента документів системи реєстру власників іменних цінних паперів (при документарній формі існування акцій), засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства. У разі відсутності у емітента документів системи реєстру власників іменних цінних паперів довідка має містити інформацію про особу, яка зберігає документи системи реєстру власників іменних цінних паперів;

ї) довідку про наявність державної частки у статутному капіталі емітента на дату прийняття рішення про припинення із зазначенням такої частки, засвідчену підписом голови комісії з припинення та печаткою товариства;

й) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, що припиняється шляхом перетворення;

к) довідку про отримання письмового волевиявлення всіх акціонерів товариства щодо їх згоди отримати статус повного учасника або вкладника командитного товариства, засвідчену підписом голови комісії з припинення і печаткою товариства, та відповідні підтвердні документи:

рішення уповноваженого органу акціонера - юридичної особи про надання згоди отримати статус повного учасника або вкладника командитного товариства або копію такого рішення, засвідчену підписом керівника та печаткою юридичної особи або нотаріально;

заяву акціонера - фізичної особи про надання згоди отримати статус повного учасника або вкладника командитного товариства, засвідчену нотаріально, або її нотаріально засвідчену копію.

Документи, передбачені цим підпунктом, подаються у разі прийняття рішення про припинення акціонерного товариства шляхом перетворення в командитне товариство.

Згідно із пунктом 4 розділу І Порядку № 737 реєструвальний орган має право здійснювати перевірку відомостей, що містяться в поданих документах. До закінчення встановленого для розгляду документів строку реєструвальний орган може запросити надання додаткових документів, які підтверджують дані, наведені в документах, наданих акціонерним товариством для зупинення обігу акцій, відновлення обігу акцій, скасування реєстрації випуску акцій.

У свою чергу, у пункті 5 розділу І Порядку № 737 визначено підстави для відмови в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випуску акцій. Це:

а) невідповідності поданих документів вимогам цього Порядку;

б) внесення недостовірних відомостей до документів, подання яких передбачено цим Порядком;

в) порушення встановленого законодавством порядку припинення акціонерного товариства;

г) виявлення порушення порядку скликання та/або проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про припинення акціонерного товариства або рішення про затвердження ліквідаційного балансу чи передавального акта.

Отже, цей перелік є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню.

Апеляційним судом встановлено те, що подані ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» документи на скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку з припиненням діяльності ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» шляхом перетворення в ТДВ «Закарпатський рибокомбінат» не відповідають вимогам, встановленим пунктом 3 розділу ІІІ Порядку №737, містять суперечності, не повні та не достовірні дані, що вірно встановлено відповідачем під час прийняття рішення про відмову ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» у скасуванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій

За таких обставин, колегія суддів погоджується із висновком суду апеляційної інстанції про те, що відповідач, діючи в межах повноважень на підставі та у спосіб, що встановлені чинним законодавством, прийняв оспорюване рішення про відмову ПрАТ «Закарпатський рибокомбінат» у скасуванні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Оцінюючи наведені сторонами аргументи, Касаційний адміністративний суд виходить з такого, що всі аргументи скаржника, наведені в касаційній скарзі, були ретельно перевірені та проаналізовані судом апеляційної інстанції, та їм була надана належна правова оцінка. Жодних нових аргументів, які б доводили порушення норм матеріального або процесуального права, у касаційній скарзі не зазначено.

Як зазначено у частині четвертій статті 328 КАС України, підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.

Враховуючи наведене, Касаційний адміністративний суд не встановив неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні апеляційним судом оскаржуваного рішення і погоджується з його висновками у справі, якими доводи скаржника відхилено.

Відповідно до статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись пунктом 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень, статтями 341, 344, 349, 350, 355, 356, 359 КАС України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду,

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу товариства з додатковою відповідальністю «Закарпатський рибокомбінат» залишити без задоволення.

Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року у справі № 807/580/16 - залишити без змін.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не може бути оскаржена.

...........................

...........................

...........................

Л.Л. Мороз

М.М. Гімон

О.П. Стародуб ,

Судді Верховного Суду

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст