Главная Блог ... Новости Портнов довів бездіяльність Генпрокуратури вигравши справу проти України в суді Європейського Союзу Портнов довів бездіяльність Генпрокуратури вигравш...

Портнов довів бездіяльність Генпрокуратури вигравши справу проти України в суді Європейського Союзу

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 1337

Отключить рекламу
 - tn1_portnov_dokazav_bezdiyalnist_genprokuraturi_vigravshi_spravu_proti_ukraini_v_sudi_evropeyskogo_soyuzu_562ea2f19c376.jpg

Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" за позовом колишнього заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова. Текст рішення французькою також доступний на сайті суду.

Суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою співпраці з колишнім режимом є неприпустимим.

Своїм рішенням "Суд підтримав позов Портнова та зняв (санкції, такі як) арешт майна, що було накладено на нього", - заявили в суді.

Відповідно до рішення, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтрати значної кількості державних коштів та їх нелегального виводу за межу України".

Однак, за даними суду, лист від України не містив жодних інших деталей щодо фактів, звинувачення в яких приписувалося позивачу.

На думку суду, це недостатня підстава для запровадження санкцій проти посадовців.

Згадайте новину: Портнова нарешті оголосили у розшук

Необхідно зазначити, що точно таке формулювання (і також за відсутності доказів) було застосоване для накладення санкцій на інших представників режиму Януковича, включно з екс-президентом.

Рішення суду не матиме впливу на активи Портнова, оскільки вони фактично не були заморожені в жодній країні ЄС. Окрім того, на даний момент ЄС самостійно зняв санкції з цього екс-посадовця.

Интервью: Андрей Портной: «На моём депозитном счету в Приватбанке было почти 600 тысяч долларов, я их перевёл на карту и пользуюсь, вопреки заявления Генпрокуратуры эти средства не арестованы и не заблокированы.»

Водночас дане рішення суду може бути застосоване як пілотне для рішень у справах інших українців, які оскаржують накладені на них санкції.

Як відомо, 6 березня 2015 року Європейський союз виключив Портнова та ще трьох колишніх українських чиновників із санкційного списку.

Причиною такого рішення стала насамперед бездіяльність Генпрокуратури України, яка наприкінці лютого 2014 року, передаючи список до Брюсселя колишніх соратників Януковича, не виписала окремі претензії щодо них.

Водночас Генпрокуратура під керівництвом Віталія Яреми не шукала доказів причетності соратників екс-президента до злочинів, не повідомила їх про підозру і навіть не оголосила в міжнародний розшук.

До того ж, ГПУ офіційно повідомила європейських партнерів, що не здійснює процесуальних дії щодо низки фігурантів списку.

Суд Європейського суду в своєму рішенні у справі "Андрій Портнов проти Ради ЄС" зазначив, що Євросоюз зобов’язаний відшкодувати юридичні витрати українського посадовця. Також Портнов має право вимагати відшкодування майнових та моральних збитків.

Про це йдеться в судовому рішенні, текст якого опублікований на сайті Суду ЄС.

"Рада Європейського союзу має сама оплатити свої юридичні витрати(щодо суду з Портновим), а також витрати, понесені паном Портновим (у зв’язку з цим судовим процесом)", - постановив суд ЄС.

В рішенні суду також чітко зазначено, що відшкодування затрат на оскарження – це не всі кошти, які Андрій Портнов може отримати від ЄС. Екс-посадовець має право вимагати відшкодування інших збитків, понесених через санкції, накладені за необгрунтованим поданням української Генпрокуратури.

"Скасування оскаржуваного рішення як таке не є відшкодуванням понесених збитків та іншої шкоди", - йдеться в обгрунтувальній частині рішення. Також ЄС згадав про можливість відшкодування моральних збитків позивача.

Також Суд ЄС вирішив, що Портнов "був і є залученим до української політики". "Тому публічне оголошення того, що він є в (санкційному) переліку, як людина, причетна до кримінальних дії, пов’язаних з розтратою, може впливати на його репутацію як політика", - йдеться в рішенні суду.

Це дає Портнову право вимагати компенсації нанесеної йому нематеріальної шкоди.

Портнов на свої сторінці в Facebook оголосив, що готує позови до українських та європейських посадовців. "У другому циклі (юридичних дій) до захисту потрібно підготуватися українському президентові, послу ЄС в Україні та чиновникам ГПУ", - зазначив він.

Джерело: ЕП

Читайте статтю: Схеми по снятию санкций с активов мастера Андрея Портнова

Згадайте новину: Технічні зауваження Венеціанської комісії щодо люстрації виявились зовсім не технічними

 • 1337

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1337

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст