Главная Блог ... Новости Павло Пархоменко стане суддею ВС скасувавши рішення ВРП за допомогою ВС Павло Пархоменко стане суддею ВС скасувавши рішенн...

Павло Пархоменко стане суддею ВС скасувавши рішення ВРП за допомогою ВС

Отключить рекламу
Павло Пархоменко стане суддею ВС скасувавши рішення ВРП за допомогою ВС  - 4d78a9e6a26125de782aa2e8274772f4.jpg

Невдовзі у Верховному Суді має з’явитися новий суддя. І хоча відповідну рекомендацію ВККС про призначення на посаду він отримав більш ніж 4 роки тому, подання Президентові внесуть тільки тепер.

За таке рішення члени ВРП проголосували одноголосно, повідомляє «Закон і Бізнес».

Як повідомила доповідач, член ВРП Ольга Попікова, Велика палата задовольнила частково позов Павла Пархоменка про відмову у внесенні подання Президенту про його призначення на посаду. Зокрема, через те, що /18264" rel="nofollow" target="_blank">рішення ВРП не містить мотивів, через які судді відмовлено у цьому.

Крім того, ВП ВС констатувала, що у рішеннях ВРП міститься протилежна оцінка поведінки судді щодо надання ним експертного висновку для Високого суду Британських Віргінських Островів. Відмовляючи у внесенні подання Президентові про призначення П.Пархоменка суддею Касаційного цивільного суду,

ВРП висловила сумнів у його відповідності критерію професійної етики, але не обґрунтувала свій висновок належним чином та не надала кандидатові можливості дати свої пояснення з цього приводу.

Адже дисциплінарна палата ВРП не знайшла підстав для притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Й ці обставини були предметом розгляду ВККС, що не завадило внесенню рекомендації про його призначення на посаду.

Тож ВРП проголосувала за внесення главі держави подання про призначення П.Пархоменка суддею Верхового Суду. Щоправда, відповідне подання ще мають підтримати на Банковій.

Павло Пархоменко у 2004 році здобув фах юриста у Київському національному університеті ім.Т.Шевченка.

З червня 2006-го — адвокат Адвокатського об’єднання «Чернігівська колегія адвокатів».

У 2009 році призначений на посаду судді Бахмацького районного суду. У 2015-му обраний на посаду судді цього суду безстроково. У листопаді 2017-го обраний головою Бахмацького районного суду.

Викладач Вищої школи адвокатури НААУ.

Кандидат юридичних наук.

УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ

РІШЕННЯ

Київ

20.03.2019

884/0/15-19

Про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Вища рада правосуддя, розглянувши рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, матеріали про призначення Пархоменка Павла Івановича на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду та заслухавши висновок члена Вищої ради правосуддя,

встановила:

до Вищої ради правосуддя 7 березня 2019 року надійшли рекомендація Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – Комісія) та матеріали щодо призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між членами Вищої ради правосуддя від 7 березня 2019 року рекомендація та матеріали передані для попереднього розгляду члену Вищої ради правосуддя Комкову В.К.

Дослідивши рекомендацію Комісії та матеріали про обрання Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, суддівське досьє, матеріали попереднього розгляду, заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Комкова В.К. з пропозицією про можливість призначення Пархоменка П.І., а також кандидата, Вища рада правосуддя встановила таке.

Пархоменко Павло Іванович, громадянин України, року народження, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, має сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) відповідно до вимог, визначених пунктами 1–3 частини четвертої статті 38 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон № 1402-VІІІ), щонайменше десять років. 27 червня 2006 року Пархоменку П.І. Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатів в Чернігівській області видано свідоцтво про право зайняття адвокатською діяльністю № 297. У період із 2006 по 2009 роки займався як індивідуальною адвокатською діяльністю, так і адвокатською діяльністю у складі адвокатських об’єднань «Чернігівська колегія адвокатів» та «Чернігівська обласна колегія адвокатів». Указом Президента України від 10 листопада 2009 року № 918/2009 призначений на посаду судді Бахмацького районного суду Чернігівської області строком на п’ять років, Постановою Верховної Ради України від 21 травня 2015 року № 479/VІІІ обраний на посаду судді цього суду безстроково.

Рішенням Комісії від 2 серпня 2018 року № 185/зп-18 оголошено конкурс на зайняття 78 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду, зокрема 23 вакантних посад суддів Касаційного цивільного суду, за спеціальною процедурою призначення згідно зі статтею 81 Закону № 1402-VІІІ.

Пархоменко П.І. 6 вересня 2018 року звернувся до Комісії із заявою про допуск до участі у конкурсі на зайняття вакантної посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду як особа, яка відповідає вимогам пункту 4 частини першої статті 38 Закону № 1402-VІІІ, а також про проведення стосовно нього кваліфікаційного оцінювання для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Пархоменко П.І. успішно пройшов спеціальну перевірку на відповідність вимогам до кандидата на посаду судді, встановленим статтями 38, 69, 81 Закону № 1402-VІІІ, і рішенням Комісії у складі колегії від 8 жовтня 2018 року № 88/вс-18 допущений до проходження кваліфікаційного оцінювання для участі у конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Рішенням Комісії від 18 жовтня 2018 року № 231/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 75 кандидатів на зайняття 23 вакантних посад суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, стосовно яких проводилася спеціальна перевірка, зокрема Пархоменка П.І.

Рішенням Комісії від 13 листопада 2018 року № 257/зп-18 визначено результати анонімного письмового тестування на етапі іспиту під час кваліфікаційного оцінювання у межах процедур конкурсу на зайняття вакантної посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Відповідно до результатів кваліфікаційного оцінювання Пархоменко П.І. набрав 75,75 бала.

Рішенням Комісії від 20 грудня 2018 року № 323/зп-18 затверджено перелік кандидатів на зайняття вакантної посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, які за результатами виконаного 14 листопада 2018 року практичного завдання на етапі іспиту під час кваліфікаційного оцінювання у процедурі конкурсу набрали мінімально допустимий і більший бал відповідного іспиту, та визначено, що за результатами цього етапу іспиту Пархоменко П.І. набрав 84,5 бала. Зазначеним рішенням Пархоменка П.І. допущено до другого етапу кваліфікаційного оцінювання «Дослідження досьє та проведення співбесіди».

За критерієм компетентності (професійної, особистої та соціальної) кандидат Пархоменко П.І. набрав 387,25 бала.

За критерієм доброчесності кандидат Пархоменко П.І. набрав 153 бали. За цим критерієм Пархоменка П.І. оцінено на підставі результатів тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей та дослідження інформації, яка міститься у досьє.

За результатами кваліфікаційного оцінювання рішенням Комісії від 6 березня 2019 року № 509/вс-19 Пархоменка П.І. визнано таким, що підтвердив здатність здійснювати правосуддя у Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду, та визначено, що за результатами кваліфікаційного оцінювання він набрав 730,25 бала, в тому числі: за критерієм компетентності (професійної, особистої, соціальної) з урахуванням результатів іспитів, дослідження інформації, яка міститься у досьє кандидата, та співбесіди – 387,25 бала, за критерієм професійної етики – 190 балів, за критерієм доброчесності – 153 бали.

Рішенням Комісії від 6 березня 2019 року № 28/зп-19 затверджено рейтинг кандидатів на зайняття 23 вакантних посад суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, у якому Пархоменко П.І. займає 19 позицію.

Рішенням Комісії від 6 березня 2019 року № 637/вс-19 внесено рекомендацію Вищій раді правосуддя щодо призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до статті 1 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ «Про Вищу раду правосуддя» (далі – Закон № 1798-VІІІ) саме на Вищу раду правосуддя покладено обов’язок щодо формування в Україні якісного суддівського корпусу із професійних кадрів високого рівня кваліфікації з урахуванням їхніх особистих та моральних якостей, необхідних для здійснення правосуддя.

Згідно з пунктом 1 частини дев’ятнадцятої статті 79 Закону № 1402-VIII Вища рада правосуддя може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з таких підстав:

1) наявність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням;

2) порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.

Відповідно до частини четвертої статті 37 Закону № 1798-VIII Вища рада правосуддя може ухвалити рішення про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду відповідно до пункту 1 частини дев’ятнадцятої статті 79 Закону № 1402-VIIІ тільки на підставі обґрунтованих відомостей, які були отримані Вищою радою правосуддя в передбаченому законом порядку, якщо: такі відомості не були предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Вища кваліфікаційна комісія суддів України не дала належної оцінки таким відомостям у межах процедури кваліфікаційного оцінювання щодо відповідного кандидата.

Вища рада правосуддя не виявила порушень у дотриманні порядку надання Комісією рекомендації для призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Разом з тим Вищою радою правосуддя на підставі обґрунтованих відомостей, які були отримані у передбаченому законом порядку, встановлено обставини, які свідчать про невідповідність кандидата критерію професійної етики та можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням вказаного судді на посаду. Зазначені обставини не були предметом розгляду Комісії.

Так, до Вищої ради правосуддя 16 серпня 2018 року (єдиний унікальний № А-4914/0/7-18) надійшла дисциплінарна скарга Адамовського А.Г. на дії судді Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменка П.І.

У скарзі зазначалося, що 2 березня 2018 року суддею Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменком П.І. на замовлення фізичних осіб – ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було складено «Експертний висновок Павла Пархоменка» (далі – Висновок) для Високого суду Британських Віргінських Островів. Скаржник ОСОБА_3, посилаючись на Висновок, копію якого надав, вказує, що Пархоменко П.І. склав його на замовлення приватних осіб. До того ж у Висновку всупереч вимогам Закону № 1402-VІІІ та Цивільного процесуального кодексу України, статті 12 Кодексу суддівської етики він публічно піддає сумніву судові рішення, які набрали законної сили, а саме: рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 19 листопада 2014 року; ухвалу апеляційного суду міста Києва від 21 вересня 2015 року; рішення Подільського районного суду міста Києва від 8 травня 2017 року; ухвали суду касаційної інстанції (п. 425, с. 101; п. 429, c. 102; п. 436, c. 103; п. 444, с. 104 Висновку).

Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 березня 2019 року № 773/1дп/15-19 відмовлено у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменка П.І., водночас дисциплінарним органом Вищої ради правосуддя встановлено, що вказані дії судді є такими, що суперечать нормам суддівської етики, зокрема пункту 12 Кодексу суддівської етики.

Згідно зі статтями 1, 3 Кодексу суддівської етики суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду. Суддя має докладати всіх зусиль до того, щоб на думку розсудливої, законослухняної та поінформованої людини його поведінка була бездоганною.

Авторитет суду та його рішень багато в чому пов’язується з авторитетом судді, оцінкою його поведінки як у сфері судочинства, так і поза межами його професійної (службової) діяльності.

Повноваження, надані суддям, тісно пов’язані з такими цінностями правосуддя, як незалежність, неупередженість, чесність, честь, гідність, професіоналізм. Стандарти суддівської діяльності в цілому і поведінки суддів, зокрема, випливають із конституційних принципів, міжнародних договорів, до яких приєдналась держава Україна, а також із законів України. Зазначені цінності і є передумовами довіри суспільства до здійснення правосуддя.

В основі довіри до судової влади лежить віра кожного громадянина, суспільства в цілому в те, що об’єкт довіри (суд) добровільно бере на себе і виконує зобов’язання захистити інтереси громадянина та суспільства.

У пункті 10 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями 40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада 1985 року та 13 грудня 1985 року, закріплено, що особи, відібрані для судових посад, повинні мати високі моральні якості і здібності.

Положення міжнародних документів та законодавства України визначають, що суддя має дотримуватись високих стандартів поведінки та не вчиняти дій, які підривають авторитет правосуддя.

Кандидат на посаду судді претендує на одержання повноважень посадової особи, уповноваженої на виконання функцій держави, – здійснення правосуддя, тому при вирішенні питання про можливість рекомендування кандидата на посаду судді Вища рада правосуддя зобов’язана врахувати всі обставини, які перешкоджають кандидату на посаду судді зайняти таку посаду.

Професійні та моральні якості суддів відображають рівень здійснення правосуддя в державі. Посада судді вимагає як максимальної концентрації професійних знань, так і високого рівня моральних якостей особи, а тому особисті й моральні якості кандидата на посаду судді є поряд із професійними якостями визначальними характеристиками при вирішенні питання про призначення його на посаду.

Враховуючи наведене, Вища рада правосуддя вважає, що поведінка кандидата та його ставлення до такої поведінки викликають обґрунтований сумнів щодо відповідності Пархоменка П.І. критерію професійної етики та є обставиною, яка може негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у разі його призначення на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

За результатами голосування Вища рада правосуддя вирішила відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

З огляду на встановлене на підставі власної оцінки обставин, пов’язаних із кандидатом на посаду судді, та його особистих якостей, Вища рада правосуддя, керуючись статтями 127 131 Конституції України, статтями 38, 69, частинами вісімнадцятою, дев’ятнадцятою статті 79, пунктом 30 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34, 36, 37 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,

вирішила:

відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення Пархоменка Павла Івановича на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Заступник Голови

Вищої ради правосуддя В.Е. Беляневич

  • 1554

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1554

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати