03.08.2018 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  217
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Пари, які одружилися завдяки послузі «Шлюб за добу» розлучаються рідше

Пари, які одружилися з допомогою послуги «Шлюб за добу», розлучаються рідше ніж ті, які одружувалися звичним способом і перед шлюбом мали місяць на роздуми. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Нещодавно ми святкували два роки з моменту запровадження Мін’юстом послуги «Шлюб за добу». Було багато запитань про кількість розлучень таких пар. Ми спеціально зібрали статистику за період функціонування послуги (з липня 2016 по липень 2018 року) і виявилось, що відсоток розлучень  серед пар, які одружилися стандартним способом складає 1,9%, а серед тих, хто одружився за добу – 1,6%», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, з 38 444 пар, які одружились за добу розлучилось лише 615. «Думаю ці показники — найкраща відповідь усім скептикам, які критикували Мін’юст за впровадження такої послуги, аргументуючи тим, що швидкі шлюби будуть так само швидко й розпадатись», - зазначила Олена Сукманова.

Користуйтесь консультацією: Поради щодо майнових відносин до, під час та після шлюбу

Вона наголосила, що ефективна й сучасна держава повинна давати людині право вибору як пройти ту, чи іншу процедуру. «Якщо хтось вже визначився зі своєю половинкою і хоче одружитися, навіщо змушувати таку пару чекати місяць? З іншого боку ті, хто нікуди не поспішає і хочуть ще подумати також мають змогу це зробити, скориставшись стандартною процедурою одруження», - наголосила заступник Міністра юстиції.

Нагадаємо, за два роки існування послуги Міністерства юстиції «Шлюб за добу» нею скористалося 38 тисяч 444 пари. Найпопулярнішою ця послуга є у Києві – майже 7 тис. одружень, Одесі — майже 6 тис. одружень, Маріуполі — понад 2,6 тис, Львові — 2,5 тис., Сєвєродонецьку — понад 2 тис., Харкові — 1,8 тис., Чернівцях — 1,2 тис. одружень.

Джерело: Міністерство Юстиції

За перші півроку 2018 Міністерство юстиції України зареєструвало понад 17 тисяч розлучень. При цьому уклали шлюб 95 тис. Пар. А це значить, кожен п'ятий сімейний союз не проходить випробування часом.
 
Найменше хочуть під вінець жителі Луганської та Чернігівської областей. За 6 місяців тільки 2 000 пар з кожного регіону зважилися стати чоловіком і дружиною. У трійці весільних лідерів "виявився Київ - 10 000 укладених шлюбів, Дніпропетровська область - 8000 і Одеський регіон - 7000.

З даних, які надали українські органи реєстрації актів цивільного стану видно, що смамимі міцними союзами можуть похвалитися жителі західних районів країни. Так, напимер в Івано-Франківській області на розлучення вирішується 1 пара з 10, а на Волині - 1 з восьми.

Столичний ритм життя, ймовірно, менш придатний для міцного шлюбу. Кожен п'ятий союз, зареєстрований в Києві закінчується розлученням.

Згадайте новину: Тепер штампу про шлюб у паспортах не буде: форму ID карт затверджено законом

Нагадаємо, що з 2016 року в Україні з'явилася послуга реєстрація шлюбу за добу. Протягом десяти хвилин молодята встигають поставити підписи, одягнути кільця і ​​зробити кілька фото. Але, щоб отримати право зареєструвати експрес-шлюб треба створити окреме підприємство і відповідати певним умовам, які затвердив уряд.

Це повинно бути юридична особа публічного права, у якого повинно бути проведення урочистої реєстрації - стіл, стілець, комп'ютер, факс, принтер.

Джерело: UBR

Фото: Маньківська РДА

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення