Главная Блог ... Новости Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і тр...

Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник

Отключить рекламу
Основні аргументи, що держбюджет «не гумовий» і треба скасувати адвокатську монополію – абсурдні – Колесник - tn1_0_30433000_1567788287_5d728cff4a525.jpg

Держава повинна не лише думати про економію бюджету, а й про якість отриманих послуг та збереження міжнародних стандартів прав людини. Так прокоментувала основні аргументи оточення президента, на які спирається зареєстрований законопроект №1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії), голова комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник, йлеться на сайті unba.org.ua

Законопроектом пропонується надати будь-якій особі права захисту громадянина, зокрема, бути і її представником у суді. Таким чином, нова влада хоче скоротити видатки держбюджету. На що Ганна Колесник відповіла, що непрофесійне представництво в судах призведе до затягувань процесів, програшу органів державної влади і самоврядування в судах, а це додаткові державні кошти.

Згадайте новину: Президент Зеленський планує скасувати адвокатську монополію: які причини

«Якщо говорити про економію бюджету, то тут математика є досить простою: скорочуємо штат юристів, а з питань представництва в суді звертаємось до професіоналів. Юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді, фактично не має досвіду представництва в судах, а тому його участь як представника уже є програшною у справах, де з іншої сторони представництво здійснює адвокат», - наголосила Колесник.

Адвокат зазначила, що питання сплати судового збору вирішується не шляхом внесення змін до Конституції та скасуванням адвокатської монополії, а шляхом внесення змін до закону України «Про судовий збір». Питання, хто заплатить поштові відправлення, на її думку, теж взагалі не стосується адвокатської монополії – це все регулюється нормативними актами. А питання, як доїхати до суду, що знаходиться в іншому місті, якраз стосується юристів держпідприємства або органу самоврядування, яким потрібно буде оплачувати дорогу, проживання та інші витрати на відрядження. Натомість адвоката можна найняти для представництва в суді саме з того міста – це і буде економією бюджету, підкреслила Колесник.

Згадайте новину: Обмеження прав адвокатів призведе до дисбалансу між стороною обвинувачення і захисту - Сергій Вилков

«Насправді, скасування адвокатської монополії на представництво в судах – це не економія бюджету, а неконтрольовані витрати бюджету на неякісну правову допомогу та шлях в комуністичне минуле, з якого намагається вирватися наша країна.

Скасування адвокатської монополії – це невиконання державою перед людиною обов’язку щодо надання якісної правової допомоги», - вважає Колесник.

  • 2351

    Просмотров

  • 5

    Коментарии

  • 2351

    Просмотров

  • 5

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Что означает "скорочуємо штат юристів"! На каком основании? А как же право каждого на труд, которое закреплено в Конституции Украины? Или свободный выбор профессии! Вы совсем помешались со своей адвокатской монополией!

    07.09.2019 21:49

    Госпожа Колесник беспокоится не о качестве рассмотрение дел в суде., а о своих утраченных гонорарах, которые не имеет возможности оплатить клиент из-за отсутвие финансовой возможности. С отменной монополии появится нормальная альтернатива защиты в суде. Монополия всегда к хорошему не приводит, это всегда отрицательное явление. Госпоже Колесник хочу посоветовать, если вы так волнуетесь за клиентов уменьшите свои баснословные расценки.

    07.09.2019 12:57

    Одно слышишь от адвокатов. Что если убрать адвокатскую монополию, то все амба. Ну ведь жили же без нее до этого и никто не умер. И адвокаты неплохо жили. Что случится если убрать монополию? Я Вам скажу. Адвокаты начнут чуть меньше зарабатывать и все. Ничего страшного и смертельного. Всем кто кричит что без монополии амба, умерьте свой аппетит, и не раскидывайтесь красивыми словами о праве человека и что только адвокат в состоянии его защитить.

    07.09.2019 22:32

    Боже, яка ахінея... А до встановлення монополії, напевне, для автора публікації (Колесник) ніхто і копієчку не давав? А тут - після монополії для НААУ і для Колесник - як поперло... Звичайно, тепер, таке припинення монополії вже не буде таких прибутків. Тим більш - клієнтів не побільшає в обов'язковому порядку за рахунок представництва інтересів держорганів. От і бідкається Колесник. Бідося... І бідася...

    09.09.2019 02:20

    "Юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді, фактично не має досвіду представництва в судах, а тому його участь як представника уже є програшною у справах, де з іншої сторони представництво здійснює адвокат" (с) - це взагалі не відповідає дійсності, юрист, який працює в держоргані в районі або в сільській раді має досвід і в цивільному, і в адміністративному (КАСУ) так і в господарському пороцесах, і, має можливість (юрист держоргану) представити інтереси установи не гірше від адвоката, а в деяких випадках і краще. Що стосується кримінального процесу, то тут можна погодиться, що дійсно, такого досвіду немає, так і в законопроекті начебто кримінальне залишають за адвокатами...

    09.09.2019 11:34

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст