Главная Блог ... Новости Обмеження прав адвокатів призведе до дисбалансу між стороною обвинувачення і захисту - Сергій Вилков Обмеження прав адвокатів призведе до дисбалансу мі...

Обмеження прав адвокатів призведе до дисбалансу між стороною обвинувачення і захисту - Сергій Вилков

Отключить рекламу
Обмеження прав адвокатів призведе до дисбалансу між стороною обвинувачення і захисту - Сергій Вилков - tn1_0_90613400_1567404292_5d6cb104dd400.jpg

Права адвокатів треба не обмежувати, а навпаки – посилювати, адже саме адвокати стоять на захисті прав людини, задекларованих міжнародними конвенціями. На цьому наголосив голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков під час круглого столу, де обговорювали стан дотримання прав адвокатів, йдеться на сайті unba.org.ua

Сергій Вилков підкреслив, що з моменту ухвалення Кримінального процесуального кодексу у квітні 2012 року до нього було внесено понад 60 поправок. Проте практично всі з них не були направлені на підсилення сторони захисту, що призвело до дисбалансу між стороною обвинувачення і захисту.

«Ми стикаємося з негативним явищем навіть у рівності в кількісному складі в кримінальному процесі. Закон обмежує, що в суді має бути не більше 5 захисників, натомість прокурорів може бути 20, інколи 30. У кожного прокурора своя позиція і кожен може приходити та просити у суду право надати йому можливість ознайомитись з матеріалами справи, хоча цей прокурор входить до групи прокурорів як процесуальний керівник з самого початку. На це абсолютно ніхто не реагує. І відповідно, в суду, як то передбачено в кримінальному процесі, відсутні механізми реагування, за виключенням звернення до відповідного дисциплінарного органу», - сказав Вилков.

Озвучив адвокат точку зору більшості колег і щодо судової реформи. Вважає, що вона не відбувалася через небажання попередньої влади реформувати систему.

«В деклараціях зазначено безперервність судового процесу. Але чи можемо ми говорити про безперервність, коли справи в суді відкладаються або оголошується перерва на 2-3 місяці? Чи може особа своєчасно отримувати судовий захист? На ці запитання є проста відповідь – тому що в судах першої інстанції немає кому працювати. Це реформування, яке йшло останні 5 років, настільки затягнулося, зволікалося або включались бюрократичні механізми, що судова реформа, про яку багато говорили, просто не відбувалася», - наголосив адвокат.

Навіть із прийняттям профільного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і створення незалежної професійної організації, права адвокатів залишаються під ризиком, переконаний Сергій Вилков. На підтвердження своїх слів навів нещодавні меседжі з оточення нового президента, що права адвокатів треба обмежувати. Тому наприкінці обговорення адвокати одноголосно прийняли резолюцію, яку планують направити до відповідних органів нової влади.

«Адвокат один на один зі своїм клієнтом стоїть проти добре фінансованої інформаційно-підготовленої обвинувальної машини. І в даному випадку, ми не повинні зменшувати наші права, оскільки це права людини. Навпаки – треба їх посилювати. І, звичайно, ці питання мають бути першими у нової влади, яка буде приймати відповідні рішення», - підсумував Вилков.

Згадайте новину: Президент Зеленський планує скасувати адвокатську монополію: які причини

Якщо ми гуманізуємо правосуддя – то не можемо звужувати права адвокатів – Олексій Фазекош

Права адвокатів не можна звужувати, адже законодавчі гарантії адвокатської діяльності та механізми їх реалізації – це індикатор демократичного суспільства, що утверджує розвиток України як правової держави. Таку консолідовану думку адвокатської спільноти висловив голова Ради адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош під час круглого столу, організованого Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при Національній асоціації адвокатів України, пише unba.org.ua

Олексій Фазекош підкреслив, що більшість адвокатів вітає курс новообраної влади на реформування системи і нівелювання псевдореформ попереднього керівництва держави, яке намагалося протягнути нову редакцію закону «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», що знищило б систему адвокатури як незалежного правозахисного органу.

Водночас адвокати мають занепокоєння щодо звуження їхніх процесуальних прав новою владою, адже заяви про це мали місце в оточенні новообраного президента.

«Ми сподіваємося, що у нової влади є розуміння ролі адвокатури як незалежного правозахисного інституту в Україні, як одного з бастіонів демократії. У адвокатів не забагато, а замало прав, адже ми задекларували курс європейського вибору вектору розвитку, який передбачає таке фундаментальне поняття як гуманізація правосуддя. Якщо ми гуманізуємо правосуддя, ми не можемо звужувати права адвокатів. Адвокати мають бути рівноцінними учасниками процесу», - наголосив Фазекош.

Досвідчений адвокат додав, що не можна ставити під сумнів і питання так званої монополії адвокатури на здійснення правового захисту, адже тоді втратиться баланс між каральними органами – прокурорами та стороною захисту – адвокатами.

«Так звана монополія була вимогою європейського співтовариства. Вона відповідала концептуальному і фундаментальному баченню того, яким має бути правозахисний інститут у будь-якій демократичній країні. Було закріплено, що виключне право на представлення інтересів клієнтів та їх захист є у адвокатів. Це аксіома, яка не має піддаватись сумніву», - зазначив Фазекош.

Вспомните новость: Окно возможностей очень короткое. Либо парламент примет максимум изменений в ближайшие месяцы, либо реформы снова покроются пылью

Сьогодні адвокатська діяльність є однією з найбільш ризикованих, тому потребує не обмеження прав, а їх розширення - Марія Рудько

В умовах, коли система адвокатури є однією з найбільш незахищених в Україні, говорити про обмеження прав адвокатів категорично не можна. Таку думку висловила представниця Міжнародної комісії юристів Марія Рудько під час круглого столу, де обговорювався стан дотримання адвокатських гарантій і прав, пише unba.org.ua

Міжнародна комісія юристів –недержавна організація, що працює в сфері міжнародного права, прав людини і міжнародних стандартів системи правосуддя. Комісія є постійно діючою у понад 60 країнах світу. З минулого року почала працювати і в Україні.

Так, під час міжнародної місії в Україні, провівши моніторинг системи адвокатури і дотримання прав адвокатів, Комісія дійшла висновку, що стан незадовільний і знаходиться на рівні країн Середньої Азії.

«Не дивлячись на те, що адвокатура в Україні є незалежною, що є відмінністю від таких країн, як Азербайджан, Казахстан, Пакистан та багато інших, стоїть на ряду із ними. А це відсутність поваги до закону, нерозуміння поняття прав людини і важливості їх в кримінальному процесі. Є перекіс в сторону обвинувачення, де прокурор ототожнений з державою, а адвокат – сторона, яку треба максимально придавити. Ця тенденція є у всіх країнах Центральної Азії. І, на жаль, і в Україні», - зазначила Рудько.

Більше того, на сьогодні адвокатська діяльність в Україні є найбільш ризикованою, тому права адвокатів треба не обмежувати, а навпаки – розширювати, зазначила представниця Комісії.

«В Україні зараз більше відбувається реактивна форма реакції на правопорушення. Тобто, ідуть розслідування, коли вже сталися якісь трагічні випадки. Наприклад, як минулого тижня – вбивство адвоката Олександра Іванова. І для всіх не є секретом, що ці розслідування не завжди є ефективними і продуктивними. Зі свого боку ми би хотіли, щоб в майбутньому держава разом із адвокатурою та міжнародними організаціями більше працювали над превентивними заходами і розвивали саме систему попередження таких випадків», - наголосила Рудько.

На останок Марія Рудько висловила сподівання, що адвокатська спільнота буде нарешті почута новою владою. Держава повинна усвідомити важливість поваги до закону і забезпечення права на справедливий суд. Тому не може бути ніякої розмови про подальші судові реформи, коли порожнім звуком є права людини.

Згадайте новину: Віталій Кличко: «Народні депутати звернулись до Конституційного Суду щодо тлумачення Конституції у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці»

  • 1822

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 1822

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Господин Вилков, при таком бедном народе, с расценками что зашкаливают, адвокаты не нужны. Вы конечно будете отстаивать свои позиции, но нам простому народу, такие адвокаты не нужны. Мы раньше обходились без вас и сейчас обойдемся.

    03.09.2019 18:33

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст