Стаття 70. Військово-лікарська експертиза

Основи законодавства України про охорону здоров'я (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 2234

    Просмотров

  • 2234

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

    {Частина перша статті 70 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1357-IX від 30.03.2021 }

    Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також при закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби - інших органів або військових формувань сектору безпеки і оборони, визначених частиною другою статті 12 Закону України "Про національну безпеку України".

    {Частина друга статті 70 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1194-VII від 09.04.2014 , № 1357-IX від 30.03.2021 ; в редакції Закону № 3079-IX від 02.05.2023 }

    Військово-лікарські комісії також можуть створюватися при державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

    {Статтю 70 доповнено новою частиною згідно із Законом № 3079-IX від 02.05.2023 }

    Порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Предыдущая

    82/96

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Суд зобов’язав ВЛК повторно провести огляд військовослужбовця, через відсутність обстеження його лікарем-кардіологом, за наявності відповідних медичних показань. (Шостий апеляційний адміністративний суд, справа № 320/11377/22 від 10.05.2023 р.)
     Загалом практика оскарження рішення ВЛК зводиться до того, що суди не бажають “перебирати на себе” повноваження ВЛК, обгрунтовуючи це відсутністю профільних знань, якими володіє ВЛК. Водночас, в цьому рішенні ми бачимо протилежний висновок - все тому що позивач довів неправомірність саме процедури проведення такого огляду, а не сам висновок ВЛК щодо придатності. 

    Так, військовослужбовець звернувся до суду до Військово-лікарської комісії (ВЛК) військової частини, в якому просив їх рішення про визнання його обмежено придатним - визнати протиправним та скасувати, зобов’язати ВЛК повторно провести медичний огляд та прийняти відповідне рішення про його непридатність до військової служби. Якщо суд першої інстанції у задоволені позову відмовив - зіславшись на дискреційні повноваження ВЛК, апеляційний суд знайшов деякі доводи позивача слушними.

    Після отримання травми, військовий проходив лікування - йому - на жаль - діагнозували доволі багато хвороб, як пов’язаних із травмою - струс мозку, мінно-вибухова травма, закрито черепно - мозкова травма, акуботравма, приглухуватість, гіпертонічна хвороба, так й інших - артроз правого колінного суглоба, часткового пошкодження меніска, підвищення цукру - а також - тахікардія, незначне розширення лівого передсердя, фіброз АК, аортосклероз ітд.. При проходженні ВЛК - окрім інших вказаних ним нюансів - позивач зазначив, що лікарем-кардіологом його огляд не здійснювався.

    І апеляційний суд прийняв це до уваги, частково задовольнивши позив. Суд вказав: Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст