Главная Ссылки ... Оригінальні гальмівні колодки чи аналоги?

Оригінальні гальмівні колодки чи аналоги?

Тема, звичайно, не нова, але досить популярна, а значить не має явного очевидного рішення. Купити оригінальні гальмівні колодки або віддати перевагу більш доступним аналогах – таке питання ставить собі кожен другий автовласник. Для когось вибір є очевидним, а комусь не вистачає аргументів. Спробуємо допомогти.

Отже, що таке «оригінал» і що стоїть за цим формулюванням? Насамперед, потрібно знати, що самі виробники автомобілів не виготовляють ані фрикційні суміші, ані комплектуючих гальмівної системи. Простіше кажучи, якщо ви бачите накладки в коробці з логотипом, наприклад, Audi або Nissan, то перед вами продукт, виготовлений на сторонньому заводі, на замовлення марок Audi та Nissan. А цим «стороннім виробником» можуть бути відомі постачальники аналогів: ATE, Brembo, TRW, Ferodo і т.д. Тому перше, що потрібно знати – оригінальні гальмівні колодки виготовляються на тих же потужностях, на яких також роблять замінники.

Друге – властивості. Чи можна стверджувати, що оригінал та аналог (вироблений однєю й тією ж фабрикою) – це запчастини однакових властивостей? Ні. Зі 100%-вою впевненістю можна говорити, що це будуть різні гальмівні колодки. Тобто, якщо ви знаєте, що оригінал для вашого авто постачає ATE, то аналог у синій фірмовій упаковці фабрики відрізнятиметься за властивостями від ваших оригінальних компонентів.

Пояснення тут просте: замовник (в даному випадку автовиробник) сам розробляє властивості майбутніх оригінальних колодок, і все це чітко обговорює в контракті зі сторонньою фабрикою. Тому взяти та повторити формулу завод-виробник колодок просто не має права. Тому пізніше, на прилавках з'являються власні фірмові накладки-аналоги, але їх характеристики будуть відмінні від оригіналу.

Ну і третє питання. А чи означає вищезгадане, що аналоги гірші, ніж штатні колодки? Ні в якому разі. По-перше, кожен досвідчений виробник колодок має свої власні лабораторії, формули та компоненти, тому цілком собі може виробити надійний продукт. І звичайно, що виробники аналогів намагатимуться перевершити оригінал, щоб бути більш привабливим не лише ціною, а й параметрами.

Ціна. Важливим фактором при ухваленні рішення є вартість запчастини. Купити оригінальні колодки та не помітити різницю у ціні в 1,5-2 рази, погодьтеся, складно. І повірте, це цілком реальна картина ринку. Тому в цьому виборі ціна відіграє не останню роль.

Tormozi.ua

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст