Главная Блог ... Новости Олена Лісовська судила учасників Майдану і не декларувала майно. За це буде щорічно отримувати мільйон гривень від держави. Олена Лісовська судила учасників Майдану і не декл...

Олена Лісовська судила учасників Майдану і не декларувала майно. За це буде щорічно отримувати мільйон гривень від держави.

Отключить рекламу
Олена Лісовська судила учасників Майдану і не декларувала майно. За це буде щорічно отримувати мільйон гривень від держави.  - d7d8dac79bf30d03894020a8fec2b9c2.jpg

Вища рада правосуддя відправила суддю Деснянського районного суду міста Києва Олену Лісовську у відставку, яка передбачає пожиттєве утримування на суму близько 100 тисяч гривень щомісячно. Лісовська засуджувала протестувальників Майдану, приховувала це, не декларувала своє майно та виступала проти судової реформи.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Суддя може піти у почесну відставку після отримання 15 років суддівського стажу та за відсутності відкритих дисциплінарних скарг, які можуть стати причиною звільнення. У відставці суддя зберігає недоторканність та пожиттєво утримується державою. Розмір цього щомісячного утримування залежить від зарплатні та стажу — чим більше років, тим більший розмір утримування. Ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.

Олена Лісовська пішла у відставку з 21-річним досвідом з посади судді Деснянського районного суду міста Києва.

Під час «Революції Гідності» Лісовська працювала суддею у Деснянському районному суді міста Києва. Жінка позбавляла права керувати автомобілем та оштрафувала протестувальників, які блокували дорогу до резиденції президента-втікача Віктора Януковича у Межигір’ї.

Постанови Лісовська виносила на основі протоколів про адміністративне порушення поліцейських. Більшість таких протоколів підробляли або оформлювали з помилками, тому після 2014 року постанови суддів на основі цих протоколів скасовували та оскаржували. Постанови Лісовської не були виключенням.

Читайте статтю: «Революція гідності»: що сталося з суддями Майдану через 10 років

Під час співбесіди з Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) Лісовська пояснила, що не знала, що судить саме протестувальників. Це обурило українських активістів.

«Дане твердження є відвертою брехнею, адже, на судовому засіданні про позбавлення водійського посвідчення, активіст повідомив, що 29 грудня 2013 року прямував разом з друзями до резиденції Януковича в Межигір’ї, рухаючись в колоні автомобілів. Якщо рух в колоні автомобілів, який за різними підрахунками налічував від 2 до 4 тис. авто, не вважається участю в акції протесту, то судді Лісовській, очевидно, необхідне ще одне тестування — на логіку», — писала голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко.

Також Лісовська приховувала той факт, що судила протестувальників. У спеціальній декларації доброчесності для суддів потрібно, зокрема, вказувати причетність до утисків протестувальників. Лісовська збрехала, через що Вища рада правосуддя (ВРП) відкрила дисциплінарну скаргу.

У результаті ВРП вирішила, що суддя ненавмисно збрехала у декларації і Лісовська уникла покарання.

Лісовська також виступала проти судової реформи. Вона є членкинею судової організації, яка звернулась до Володимира Зеленського для ветування закону, що запроваджує відкриті конкурси на посади у Вищій раді правосуддя. Цей закон передбачав залучення незалежних експертів із міжнародним досвідом до перевірки кандидатів на доброчесність.

Лісовська мала проблеми ще й з деклараціями. У висновку Громадської ради доброчесності (ГРД) за 2019 йдеться, що суддя володіє автомобілем Mitsubishi Outlander 2008 року та Toyota Camry 2009 року випуску.

Згадайте новину: Завдяки ВРП Олександр Коцюрба – герой п'яних ДТП успішно «відставився» і отримуватиме мільйонне пожиттєве утримання

Суддя пояснила, що Mitsubishi Outlander придбала «за кошти, отримані від продажу автомобіля, що належав їй на праві власності». Але ГРД не знайшла доказів у деклараціях.

Чоловік судді мав право користуватися Toyota Camry з 2010 року по 2013, але Лісовська не вказала це в жодних деклараціях.

Також суддя у 2009 році придбала квартиру за 777 тис. грн в Києві площею майже 100 квадратних метрів, однак задекларувала її у 2011 році. Лісовська пояснила, що купила житло за отримані від продажу приватизованої квартири кошти. Цю квартиру вона отримала під час роботи суддею. Однак ГРД знайшла, що Лісовська жодного разу не декларувала квартиру та дохід від її продажу.

Попри це, суддя успішно пройшла перевірку ВККС й залишилась на своїй посаді. Активісти вважають, що комісія просто проігнорувала усі факти, за які Лісовську треба звільнити.

Згадайте новину: Суддя ВС Наталія Антоненко не змогла пояснити походження своїх 2 млн. грн, проте нова ВРП відправила її у відставку із утриманням щонайменше 100 тис. грн щомісячно

Тепер суддя у почесній відставці та отримує щонайменше 100 тис. грн з українського бюджету. Загалом Україна витратила 6,2 мільярда гривень на утримання суддів у відставці під час повномасштабного вторгнення. Для порівняння, за ці гроші можна було б купити майже 365 тисяч FPV-дронів або понад 15 тисяч авто для військових.

Звичайно, не всі судді, які йдуть у відставку, є недоброчесними, але зараз прослідковується тенденція, що сумнівні служителі Феміди намагаються втекти на почесну «пенсію».

 • 1530

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1530

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст