Главная Блог ... Новости Нова методика визначення нормативної грошової оцінки земель – рішення Уряду Нова методика визначення нормативної грошової оцін...

Нова методика визначення нормативної грошової оцінки земель – рішення Уряду

Отключить рекламу
Нова методика визначення нормативної грошової оцінки земель  – рішення Уряду - tn1_0_08036900_1636027086_6183cace13a3e.jpg

Кабінет міністрів затвердив єдину уніфіковану Методику розрахунку нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок усіх форм власності.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко назвав це історичною подією: «Вперше за 30 років в нашій державі функціонуватиме уніфікована методика затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі».

З 90-х років ми мали 3 види нормативної грошової оцінки земель: населених пунктів, сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення. Затверджена нова методика розрахунку НГО має ті самі підходи до оцінки земель, що і її три попередники. Єдине, що зазнає змін – це формула розрахунку, вона буде одна. До цієї формули будуть входити усі коефіцієнти та показники із трьох попередніх методик.

Ідея уніфікації методики розрахунку НГО полягає у тому, щоб ОТГ не доводилось розробляти декілька документацій, в яких би оцінювались всі землі в межах громади. Тепер оцінка орієнтована на територію громади, а не на територію району і затверджуватиме її громада, а не райдержадміністрація. Розроблятиметься одна землеоціночна документація і така оцінка буде одразу на всю територію громади, а не на окремі «клаптики». Такого роду «повномасштабність» проведення НГО дозволить ефективно та без зайвого клопоту провести загальну НГО земель в межах відповідної ОТГ. Окрім цього, результати оцінки одразу по всій громаді вводитимуть до Державного земельного кадастру. Із внесенням результатів оцінки до ДЗК, кожен власник чи землекористувач зможе через програмне забезпечення ДЗК отримати витяг про НГО онлайн.

Проблема існування різних методик розрахунку НГО полягала в тому, що однакові за розміром земельні ділянки в межах однієї громади можуть мати різну вартість. Із введенням єдиної для всіх земель методики, такі розбіжності у вартості ідентичних земельних ділянок повинні зникнути.

Згадайте новину: Витяг з містобудівної документації дозволить змінювати цільове призначення землі самостійно

Що передбачає нова Методика?

Методикою передбачені коефіцієнти, що характеризують регіональні та зональні фактори місце розташування земельної ділянки, місце розташування земельної ділянки, особливості використання земельної ділянки за основним цільовим призначенням, належність земельної ділянки до певної категорії земель.

«Іншими словами: те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні фактори її місце розташування, – це все впливатиме на кінцевий розмір НГО», – пояснює Роман Лещенко.

Згадайте новину: Без черг та довідок - запускається єдиний соціальний реєстр (ЄСР)

Як визначатиметься НГО за новою Методикою?

Для визначення НГО враховується базовий показник, який має назву «норматив капіталізованого рентного доходу». Цей норматив залежить виключно від статистичних даних щодо чисельності населення населеного пункту. Виключенням є землі сільськогосподарського, лісогосподарського, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного призначення, землі водного фонду, для цих земель нормативи встановлюються незалежно від чисельності населення населеного пункту. До прикладу, норматив капіталізованого рентного доходу для земель сільгосп призначення становить 27,5 тис. грн за 1 га.

До розрахунку включаються п’ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, цільового призначення та якості землі. Це саме ті показники, за допомогою яких штучно можна або «завищити», або «занизити» показник НГО. Ці коефіцієнти враховують розташування земельної ділянки у передмісті, цільове призначення, особливості використання в межах категорії земель.

Наприклад, для земель сільськогосподарського призначення коефіцієнт, який враховує особливості використання в межах категорії земель буде визначатись залежно від балу бонітету агровиробничої групи ґрунтів. Як відомо, бал бонітету не завжди правильно показує справжню якість ґрунту, отже оцінка сільськогосподарських земель, напевно, буде проводитись дуже узагальнено.

Перемножуємо площу земельної ділянки з нормативом капіталізованого рентного доходу та коефіцієнтами – отримуємо показник НГО.

Згадайте новину: Власники сторінок у соцмережах можуть сплатити штраф за негативні коментарі під постами - Рішення ЄСПЛ («Санчес проти Франції»)

«Іншими словами, ця уніфікована методика орієнтована на розвиток ринкових земельних відносин і не призведе до будь-яких катаклізмів в оподаткуванні земель чи збільшення податків. Нарешті громади можуть самі встановити справедливість в оподаткуванні земель на своїй території», – говорить Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Методика набуває чинності наприкінці 2021 року. «Роботи зі складання технічної документації, початі у 2021 році, можуть бути завершені за чинною нормативною базою, а їх результати без жодних проблем можуть бути затверджені громадою», – сказав Міністр агрополітики Роман Лещенко.

Розмір оредної плати залежить від показника НГО (якщо орендна плата сплачується у % від НГО), тому вводити нову Методику варто на початку нового року, адже наразі виплачується орендна плата за договорами. Тому, якщо оцінку буде змінено напередодні виплати орендної плати, можуть виникнути проблеми з недоплатою оренди, що може стати причиною розірвання договору.

Однозначно, така уніфікована методика забезпечить справедливе оподаткування земель в межах всіх територіальних громад на етапі функціонування ринку земель і формування справжніх ринкових цін на земельні ділянки.

Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 7675

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 7675

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати