Главная Блог ... Видеоконсультация Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РНОКПП? Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РН...

Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РНОКПП?

Отключить рекламу

Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків – це не просто документ, що засвідчує та ідентифікує особу громадянина, а й ключ до його майна та рахунків.

Наші особисті дані легко можуть стати здобиччю зловмисників. Вони на ваш паспорт візьмуть кредит, оформлять в заставу машину або, квартиру. оформлять банківську карту, орендують квартиру і вивезуть з неї меблі та техніку, завдяки паспортним даним можна зареєструватися всюди, де потрібне документальне підтвердження, отримати дублікат документів для здійснення різних угод, управляти кредитними або телефонними картками, виконати махінації в інтернеті, та здійснити інші незаконні дії.

Крім того, шахрай може продати скановану копію ваших документів, поширених афер дуже багато.

За певних обставин з паспортною інформацією можна:

 • Набрати боргів, взяти кредит за чужим паспортом в кредитних спілках. На жаль, такі махінації є дуже успішними. Річ у тому, що велика частина сучасних мікрокредитних компаній надає свої послуги онлайн, а, отже, видає позики без безпосереднього спілкування з клієнтом. Все, що необхідно зробити шахраєві для того, щоб взяти мікропозику на чужий паспорт це надати компанії скановані копії крадених документів. Якщо у законного власника документів кредитна історія в ідеальному стані, то аферист може максимально швидко і без ризику оформити онлайн кредит на чужий паспорт і отримати в своє розпорядження досить велику суму коштів.
 • У місцях великого скупчення людей можна побачити спеціальні термінали з видачі швидких позик. Для отримання коштів необхідно вказати мінімальну особисту інформацію та відсканувати паспорт. З огляду на спосіб роботи таких пристроїв кожен, хто матиме ваші данні, зможе оформити на вас кредит.
 • Людина, чий паспорт вкрадений, може втратити нерухомість квартиру, ділянку або будинок. Злочинці заходять до реєстру, дивляться, яке майно вам належить і можуть його викрасти з цим паспортом – звернутися до нотаріуса і його переоформити.

 • Крім того, люди з поганою кредитною історією пропонують третім особам взяти на себе кредит і за це отримати грошову винагороду. Така схема сьогодні називається - оформлю кредит на чужий паспорт. Якщо вам пропонують подібну схему, то ні в якому разі не погоджуйтесь. Як показує практика, в підсумку ви можете залишитися з величезним боргом перед банком і оскаржити кредит не зможете, оскільки оформили його особисто, а, отже, свідомо. Крім того, злочинці маючи копії ваших документів можуть їх продати для вказаних цілей

 • Злочинці можуть заснувати фіктивні фірми , підприємства, оформлені на інших людей та відмиватимуть гроші.

 • На підроблений вкрадений паспорт можуть Оформити крадене майно записати, наприклад, машину. Шахраям це необхідно для подальшого перепродажу майна. Злодії завіряють операцію нотаріально і таким чином можуть легалізувати угоду.

Тим часом, з появою інтернет-платежів кількість афер з паспортами значно збільшилася.

ЯК же ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДІЙ ШАХРАЇВ?

1. Ніколи не давайте в руки та не надсилайте по інтернету стороннім людям свої документи.

2. Не дозволяйте під незрозумілими приводами робити копії своїх документів або фотографувати їх.

3. Не залишайте паспорт та ідентифікаційний код без нагляду.

4. Під час втрати паспорта негайно зверніться до найближчого відділення поліції. Так ваші документи відразу ж будуть визнані недійсними, і шахраї не зможуть взяти кредит на чужий паспорт через інтернет або в банку.

5. Систематично перевіряйте свою кредитну історію особливо в тих випадках, коли документи були загублені.

6. Якщо вам стали приходити листи про заборгованість, не поспішайте їх викидати. Для початку уважно прочитайте дані одержувача, і якщо вони повністю збігаються з вашими, то зверніться в банк для з'ясування ситуації.

Будьте свідомі та обережні!

 • 7328

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 7328

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Дякую за корисну інформацію!

  18.03.2023 07:50

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные видео консультации

  Смотреть все видео консультации
  Смотреть все видео консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст