0
0
2934
У своєму новому розташуванні далеко від Землі космічний телескоп NASA Джеймса Вебба, можливо, не так самотній, як здається. Космічна кишеня, яку займає телескоп, не є повним вакуумом — і ось сталося неминуче: крихітний шматочок скелі, мікрометеорит, зіткнувся з одним із сегментів дзеркала Вебба. Але не треба панікувати. Інженери, які побудували телескоп, чудово обізнані про суворі умови космосу, і Вебб був ретельно розроблений, щоб витримувати їх.
ТАБЛОИД: Ученые впервые засняли солнечное затмение на Марсе: впечатляющие кадры
«Ми завжди знали, що Веббу доведеться витримувати космічне середовище, яке включає різке ультрафіолетове світло і заряджені частинки Сонця, космічні промені з екзотичних джерел в галактиці і випадкові удари мікрометеороїдами в нашій Сонячній системі», – говорить інженер із Центру космічних польотів NASA. «Ми спроєктували та побудували Вебб із запасом продуктивності — оптичної, теплової, електричної, механічної — щоб він міг виконувати свою амбітну наукову місію навіть після багатьох років перебування у космосі». Вебб знаходиться за 1,5 млн км від Землі, у точці Лагранжа L2, де гравітаційна взаємодія між двома орбітальними тілами (в цьому випадку Землею і Сонцем) врівноважується відцентровою силою орбіти, створюючи стабільну кишеню, в якій можуть бути «припарковані» об’єкти з малою масою для зниження витрат палива.
ТАБЛОИД: Летающие города на Венере. Ученый из NASA разработал смелый план колонизации планеты
Вебб був спеціально розроблений, щоб протистояти бомбардуванню частинками, що рухаються з надзвичайно високою швидкістю. Конструкція обсерваторії включала моделювання, інженери провели тестові дії на дзеркальні зразки, щоб зрозуміти, якими можуть бути ефекти космічного середовища, і спробувати їх пом’якшити. Удари можуть переміщувати сегменти дзеркала, але телескоп має сенсори для вимірювання положення дзеркал і можливість їх регулювання, щоб допомогти виправити будь-які спотворення, які можуть виникнути.
Центр управління польотами тут, на Землі, також може відправити налаштування телескопу, щоб повернути дзеркала туди, де вони мають бути. Його оптику можна навіть заздалегідь відвернути від відомих метеорних потоків. І Вебб був побудований з величезним запасом похибки, тому очікувана фізична деградація з часом не призведе до передчасного завершення місії.
ТАБЛОИД: НАСА вскрыло образец лунного грунта, взятый в 1972 году
Ймовірно, він знаходиться в кращому положенні, ніж Габбл, який на низькій навколоземній орбіті зазнавав не тільки ударів мікрометеоритів, але й постійного бомбардування космічним сміттям. Однак, на відміну від Габбла, відстань до Вебба така, що технічні фахівці не зможуть фізично відвідати його та провести ремонт (не те щоб Габбл обслуговувався останнім часом, остання така місія була у 2009).
Мікрометеороїд, що зіткнувся з телескопом десь між 23 та 25 травня, був випадковою подією. Однак вплив був більшим, ніж очікувалося, а це означає, що він дає можливість краще зрозуміти середовище L2 і спробувати знайти стратегії захисту телескопа в майбутньому. Перші повнокольорові та спектроскопічні зображення з Вебба все ще мають бути отримані за графіком, 12 липня 2022 року.
Джерело: root-nation.com
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
488
Коментарии:
1
Просмотров:
434
Коментарии:
0
Просмотров:
292
Коментарии:
0
Просмотров:
483
Коментарии:
1
Просмотров:
304
Коментарии:
0
Просмотров:
702
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.