Главная Сервисы для юристов ... Законы Митний кодекс України Стаття 326. Забезпечення ідентифікації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, приміщень та інших місць під час здійснення митного контролю Стаття 326. Забезпечення ідентифікації товарів, тр...

Стаття 326. Забезпечення ідентифікації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, приміщень та інших місць під час здійснення митного контролю

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 4252

    Просмотров

  • 4252

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. До товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, приміщень, де знаходяться товари, що підлягають митному контролю, а також до приладів обліку енергоносіїв, електричної, теплової та інших видів енергії митними органами застосовуються засоби забезпечення ідентифікації.

    {Частина перша статті 326 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3229-IX від 13.07.2023 }

    2. Забезпечення ідентифікації здійснюється шляхом накладання митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбувальних пристроїв, пломб, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставляння штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо. При цьому накладання одноразових номерних запірно-пломбувальних пристроїв, пломб, печаток на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватися без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідних документах.

    {Абзац перший частини другої статті 325 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Забезпечення ідентифікації може здійснюватися шляхом накладення пломб спеціального типу підприємством, якому надано авторизацію на застосування спрощення "використання пломб спеціального типу" або авторизацію на застосування аналогічного спрощення, передбаченого Конвенцією про процедуру спільного транзиту.

    {Частину другу статті 326 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 141-IX від 02.10.2019 ; в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Митні органи визнають запірно-пломбувальні пристрої (пломби з високим ступенем безпеки), cамостійно накладені на залізничні транспортні засоби відправником або підприємством залізничного транспорту, якщо характеристики таких пристроїв відповідають загальновизнаним стандартам та вимогам до механічних пломб.

    {Частину другу статті 326 доповнено абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    {Частина друга статті 326 із змінами, внесеними згідно із Законами № 141-IX від 02.10.2019 , № 2510-IX від 15.08.2022 }

    3. Крім засобів, визначених у частині другій цієї статті, для забезпечення ідентифікації товарів, що поміщуються у митний режим, можуть використовуватися маркування, у тому числі у вигляді мікро- або інших електронних пристроїв, або серійні номери, проставлені на товарах або їх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації; експортні (імпортні) сертифікати; копії документів, на підставі яких митним органом було здійснено випуск товарів у попередній митний режим і які дають можливість однозначно ідентифікувати товари; інші подібні документи.

    4. У випадках, передбачених міжнародними договорами, укладеними відповідно до закону, митні органи України визнають митні забезпечення митних служб інших держав, а також визнають як митні забезпечення ідентифікаційні пристрої та інші забезпечення, зазначені в частинах другій і третій цієї статті, якщо визнають їх достатньо надійними.

    5. Засоби забезпечення ідентифікації можуть змінюватися чи знищуватися тільки митними органами або з їх дозволу іншими органами або підприємствами, крім випадків, коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати чи істотного псування товарів, транспортних засобів комерційного призначення. У такому разі митний орган терміново сповіщається про зміну, вилучення чи знищення засобів забезпечення ідентифікації з наданням документальних доказів існування зазначеної загрози.

    {Частина п'ята статті 326 із змінами, внесеними згідно із Законами № 141-IX від 02.10.2019 , № 3926-IX від 22.08.2024 }

    6. Вимоги до характеристик митних пломб встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

    {Статтю 326 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 3229-IX від 13.07.2023 }

    Предыдущая

    441/718

    Следующая
    Добавить в избраное

    Коментована стаття у частині 1 надає визначення поняттю конфіскації як стягненню за порушення митних правил. Диспозиція цієї норми є відсильною, оскільки повністю не розкриває поняття конфіскації, посилаючись при цьому на пункт 3 статті 322 МК.

    Конфіскація як вид стягнення за адміністративні правопорушення передбачена й пунктом 4 статті 24 КУпАП.

    Згідно зі статтею 29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України. Цією ж статтею КУпАП встановлено, що порядок застосування конфіскації, перелік предметів, які не підлягають конфіскації, зокрема встановлюються законами України, отже - й Митним кодексом України.

    Транспортні засоби, що використовуються правопорушником для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України - це будь-які засоби авіаційного, водного, залізничного, автомобільного транспорту (в тому числі гужовий транспорт, велосипед), за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за чітко встановленими маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до встановленого розкладу руху на підставі міждержавних (міжвідомчих) угод про транспортне сполучення.

    Конфіскація транспортних засобів, на яких перевозилися безпосередні об'єкти порушень митних правил, передбачена лише в санкціях статтями 351 353 МК.

    Проте цей вид стягнення застосовується досить часто і практика його призначення викликає немало нарікань щодо обґрунтованості і законності його застосування. У зв'язку з цим вважаються переконливими деякі протести прокурорів і рішення судових органів, прийняті за фактами призначення згаданого виду конфіскації при розгляді справ про порушення митних правил. Виникають суттєві питання при призначенні конфіскації транспортних засобів без встановлення будь-якої вини їх власника. При цьому не завжди враховується те, чи був такий автотранспортний засіб в оренді у порушника митних правил чи в іншій формі правомірного користування ним, а також чи вчинив безпосередній власник автотранспортного засобу таке правопорушення.

    Вважається, що якщо об'єкти порушень митних правил перевозилися на орендованому автотранспорті, і під час розгляду справи про таке правопорушення не встановлена причетність власника транспортного засобу до порушення, то він не може бути конфіскованим, тому що це суперечить вимогам ст. 326 МК.

    Таким чином, передбачену ст. 326 МКУ 2002 р. конфіскацію транспортних засобів, на яких перевозилися об'єкти правопорушень, варто віднести тільки до тих випадків, коли, по-перше, фізична або юридична особа є одночасно як власником товарів (об'єкта правопорушення), так і транспортного засобу, на якому вони перевозилися або, по-друге, коли власник транспортного засобу невстановлений. У тих же випадках, коли правопорушник використовує для перевезення об'єктів порушення митних правил транспортний засіб, що не є його власністю, а отриманий ним відповідно до цивільно-правових норм, як і такий що перебуває у його володінні незаконно (наприклад, внаслідок викрадення), конфіскація такого транспортного засобу суперечить чинному законодавству і Основному Закону нашої держави - Конституції України.

    Про накладення цього виду стягнення уповноваженою особою митних органів виноситься постанова.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати