Стаття 19-12. Моніторинг відповідності

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 846

    Просмотров

  • 846

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Після надання авторизації, дозволу на провадження виду діяльності, визначеного статтею 404 цього Кодексу, реєстрації гаранта, підприємство має дотримуватися умов, визначених відповідним рішенням, а також не допускати випадків невідповідності критеріям та/або умовам надання рішення.

    2. Підприємство зобов’язане невідкладно з використанням інформаційних технологій повідомляти митний орган, уповноважений приймати рішення, про:

    1) зміну відомостей, зазначених у заяві про надання рішення та/або документах, наданих для прийняття рішення, що може вплинути на строк дії та/або зміст рішення;

    2) події та/або обставини, що перешкоджають дотриманню умов, визначених рішенням, або відповідності критеріям та/або умовам надання рішення, а також час, необхідний для їх усунення та забезпечення відповідності критеріям та/або умовам надання рішення.

    3. Митні органи здійснюють комплекс заходів, що забезпечують систематичний контроль за дотриманням підприємством умов, визначених рішенням, та відповідністю критеріям та/або умовам надання рішення (моніторинг відповідності).

    4. Організацію та здійснення заходів з моніторингу відповідності забезпечує митний орган, уповноважений приймати рішення, відповідно до статті 19 - 3 цього Кодексу, якщо інше не передбачено законами України.

    До здійснення заходів з моніторингу відповідності можуть залучатися:

    1) митниця за місцезнаходженням підприємства;

    2) митниця, у зоні діяльності якої розташовані об’єкти підприємства;

    3) митниця, у зоні діяльності якої підприємство здійснює операції з товарами;

    4) митниця, у зоні діяльності якої підприємство зберігає документи бухгалтерського обліку, комерційну та транспортну документацію, що мають значення для моніторингу відповідності.

    Моніторинг відповідності щодо реєстрації гаранта проводиться з урахуванням особливостей, встановлених статтею 316 цього Кодексу.

    Моніторинг відповідності щодо дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.

    5. Під час проведення моніторингу відповідності посадові особи митних органів:

    1) здійснюють заходи в межах прав та обов’язків, визначених частинами першою та другою статті 19 - 8 цього Кодексу;

    2) узагальнюють та аналізують відомості щодо діяльності підприємства, отримані:

    а) під час розгляду заяви про надання рішення, перегляду рішення та моніторингу відповідності;

    б) за результатами документальних перевірок;

    в) під час здійснення митних формальностей щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення підприємства;

    г) з баз даних, що використовують митні органи;

    ґ) від державних органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, уповноважених органів іноземних держав;

    д) від підприємства за результатами оцінки вжитих заходів відповідно до статті 19 - 15 цього Кодексу;

    е) у відповідь на письмовий запит до підприємства щодо обставин, які можуть свідчити про недотримання підприємством умов, визначених рішенням, або про невідповідність підприємства критеріям та/або умовам надання рішення.

    6. Заходи з моніторингу відповідності здійснюються митними органами на підставі результатів застосування системи управління ризиками з урахуванням результатів розгляду заяви про надання рішення та інформації, отриманої відповідно до частини другої та пункту 2 частини п’ятої цієї статті.

    У разі якщо підприємство зареєстроване менше трьох років, протягом першого року після надання рішення митного органу під час здійснення заходів з моніторингу відповідності застосовується підвищений рівень ризику.

    Відомості про результати моніторингу відповідності вносяться уповноваженою посадовою особою відповідного митного органу до систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів.

    7. За результатами моніторингу відповідності митні органи можуть приймати рішення, визначені пунктами 7-9, 12-14 частини третьої статті 19 - 2 цього Кодексу.

    {Кодекс доповнено статтею 19 - 12 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    Предыдущая

    78/700

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати