Главная Сервисы для юристов ... Законы Митний кодекс України Стаття 194-1. Загальна декларація прибуття

Стаття 194-1. Загальна декларація прибуття

Митний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3159

    Просмотров

  • 3159

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    {Частини 1-10 статті 194 - 1 набирають чинності 05.05.2020, частина 11 статті 194 - 1 набирає чинності 07.11.2020, див. пункт 1 розділу II Закону № 141-IX від 02.10.2019 }

    1. Загальна декларація прибуття подається до митного органу, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордон України, де товари вперше перетнуть митний кордон України, до прибуття таких товарів на митну територію України, у тому числі в митному режимі транзиту, з дотриманням строків, встановлених статтею 194 - 2 цього Кодексу.

    Якщо загальна декларація прибуття була подана до іншого митного органу, системи, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, невідкладно надають доступ до відомостей загальної декларації прибуття митному органу, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордон України, в якому товари вперше перетнуть митний кордон України.

    {Абзац другий частини першої статті 194 - 1 в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 }

    Загальна декларація прибуття не подається до митного органу, зазначеного в абзаці першому цієї частини, на товари, якщо на такі товари до завершення строків, встановлених статтею 194 - 2 цього Кодексу, вже було подано митну декларацію (у тому числі митну декларацію відповідно до положень Конвенції про процедуру спільного транзиту), за умови що така митна декларація містить відомості, визначені для загальної декларації прибуття. Така митна декларація використовується як загальна декларація прибуття.

    {Абзац частини першої статті 194 - 1 в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 }

    2. Загальна декларація прибуття не подається у разі ввезення:

    1) товарів, що переміщуються морськими, річковими та повітряними суднами, які під час перебування на митній території України не роблять зупинок у портах чи аеропортах, розташованих на цій території;

    2) товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;

    3) листів, поштових карток та секограм;

    4) товарів, що переміщуються відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу;

    5) військової техніки та інших товарів, передбачених статтею 252 цього Кодексу;

    6) товарів, що ввозяться на митну територію України особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 382-386, 388, 389, 391 і 392 цього Кодексу, та які ввозяться на митну територію України у зв’язку з наданням таких пільг;

    {Пункт 6 частини другої статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    7) товарів, що переміщуються із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А., книжки (карнета) CPD;

    {Пункт 7 частини другої статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    8) товарів, що переміщуються громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності, у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі;

    9) товарів, що ввозяться для спортивних цілей учасниками офіційних спортивних змагань;

    10) припасів, які знаходяться на борту транспортного засобу, що прибуває на митну територію України;

    11) транспортних засобів особистого користування;

    12) товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;

    13) органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації;

    14) військової техніки та інших товарів, зазначених у частинах першій та другій статті 252 - 1 цього Кодексу.

    {Частину другу статті 194 - 1 доповнено пунктом 14 згідно із Законом № 3345-IX від 23.08.2023 }

    3. Загальна декларація прибуття подається до митного органу перевізником або від його імені іншою особою - імпортером, одержувачем товарів або іншою особою, уповноваженою доставити товари до митного органу, зазначеного в абзаці першому частини першої цієї статті.

    У випадку змішаного (комбінованого) перевезення загальна декларація прибуття подається до митного органу особою, уповноваженою доставити товари до митного органу на транспортному засобі, розміщеному на активному транспортному засобі, або від її імені іншою особою.

    {Частина третя статті 194 - 1 в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 }

    4. Загальна декларація прибуття подається до митного органу у вигляді електронного повідомлення, на яке накладено електронний підпис, або через інтерфейс для подання такої декларації з використанням засобів інтегрованої системи електронної ідентифікації, розміщений на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.

    {Абзац перший частини четвертої статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    У випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, для подання загальної декларації прибуття можуть використовуватися комерційні, портові або транспортні інформаційні системи, за умови що такі системи забезпечують передачу відомостей загальних декларацій прибуття до митних органів у строки, встановлені статтею 194 - 2 цього Кодексу.

    {Абзац другий частини четвертої статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1999-IX від 25.01.2022 , № 2510-IX від 15.08.2022 }

    5. Загальна декларація прибуття реєструється автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі після її отримання. Присвоєний загальній декларації прибуття реєстраційний номер надсилається особі, яка подавала таку декларацію, автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.

    6. Перелік відомостей та їх формат, необхідних для проведення аналізу ризиків з метою оцінки безпеки та надійності, що вносяться до загальної декларації прибуття залежно від засобу та способу переміщення товарів через митний кордон України, наявності авторизації АЕО, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з урахуванням вимог митного законодавства Європейського Союзу.

    {Частина шоста статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    7. З моменту пред’явлення митному органу товарів, що ввозяться на митну територію України на підставі загальної декларації прибуття, така декларація є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а перевізник несе адміністративну відповідальність відповідно до цього Кодексу. Відомості, зазначені у загальній декларації прибуття, можуть бути змінені особою, яка подала таку декларацію, крім випадків, якщо:

    1) митним органом повідомлено про наміри проведення митних формальностей, пов’язаних із фізичною перевіркою товарів;

    2) митним органом виявлено помилки у відомостях, зазначених у загальній декларації прибуття;

    3) товари вже були пред’явлені митному органу.

    8. Митний орган, зазначений у частині першій цієї статті, здійснює аналіз ризиків за загальною декларацією прибуття протягом однієї години з моменту її отримання та виконує митні формальності, визначені за результатами такого аналізу, після прибуття товарів у перший пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон України.

    9. У разі визначення за результатами аналізу ризиків необхідності виконання митних формальностей митний орган невідкладно, але не раніше ніж після прибуття товарів у перший пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон України, повідомляє про такі митні формальності перевізника.

    10. Якщо товари, зазначені у загальній декларації прибуття, не були ввезені на митну територію України, загальну декларацію прибуття може бути анульовано за письмовим зверненням особи, зазначеної в частині третій цієї статті.

    Якщо протягом 200 днів з дня реєстрації загальної декларації прибуття товари не були ввезені, а письмове звернення про анулювання загальної декларації прибуття не було подано, така декларація анулюється автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.

    11. Відсутність на момент здійснення митних формальностей у пункті пропуску через державний кордон України загальної декларації прибуття на товари або митної декларації, яка містить необхідні відомості для проведення аналізу ризиків з метою оцінки безпеки та надійності, є підставою для відмови у пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що їх перевозять.

    Пропуск через митний кордон України товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що їх перевозять, здійснюється після подання загальної декларації прибуття або митної декларації, яка містить необхідні відомості для проведення аналізу ризиків з метою оцінки безпеки та надійності, та виконання необхідних митних формальностей. Виконання митних формальностей, визначених за результатами аналізу ризиків за загальною декларацією прибуття або митною декларацією, яка містить необхідні відомості для проведення аналізу ризиків з метою оцінки безпеки та надійності, є однією з підстав надання дозволу на пропуск через митний кордон України товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що їх перевозять.

    Вимоги абзаців першого і другого цієї частини не застосовуються до випадків, визначених частиною другою цієї статті.

    {Частина одинадцята статті 194 - 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1999-IX від 25.01.2022 ; в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 }

    {Кодекс доповнено статтею 194 - 1 згідно із Законом № 141-IX від 02.10.2019 - щодо набрання чинності див. пункт 1 розділу II Закону № 141-IX від 02.10.2019 }

    Предыдущая

    277/700

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати