28.12.2014
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

ТЕКСТ МЕМОРАНДУМУ:

1. Перевести суми заборгованості за кредитами в іноземній валюті, визначеними в пункті 4 цього меморандуму, у гривню за курсом на день реструктуризації.

2. Прощення суми різниці реструктуризованого кредиту (на яку нараховується фіксована відсоткова ставка 0,01% річних) між курсом іноземної валюти кредиту на день реструктуризації та офіційним курсом іноземної валюти, установленим Національним банком України на 1 січня 2014 р. (на цю дату курс становив 7,99 грн/долл. - ред.), пропорційно погашенню боржником заборгованості за кредитом.

3. Зафіксувати процентну ставку суми кредиту, яка була реструктуризована за офіційним курсом, установленим Національним банком України на 1 січня 2014 р., на рівні, не вищому, ніж зазначено в договорі споживчого кредиту в іноземній валюті упродовж трьох років з моменту реструктуризації.

4. Реструктуризувати споживчі кредити в іноземній валюті, що забезпечені іпотекою, залишок за основною частиною яких не перевищує 2,5 млн грн за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим НБУ на 1 січня 2014 р.

5. Визнати банком безнадійною і такою, що підлягає списанню (прощенню), неустойку (штраф, пеню), яка виникла внаслідок неналежного виконання кредитних зобов'язань позичальником за договором кредиту перед фінансовою установою на момент реструктуризації.

6. За заявою позичальника замінити ануїтетну форму погашення кредиту класичною (стандартною).

7. Обмежити предметом іпотеки відповідальності позичальника за договором споживчого кредиту в іноземній валюті. Забезпечення виконання зобов'язань за реструктуризованим споживчим кредитом обмежити виключно предметом іпотеки (термін "іпотека" у значенні, визначеному в законі України "Про іпотеку").

8. Заборонити відступлення права вимоги факторинговим установам за договором споживчого кредиту в іноземній валюті без попередньої пропозиції погашення заборгованості позичальником за ціною відступлення права вимоги тощо.

9. Створити спеціальну комісію при НБУ з дотримання положень меморандуму.

10. Правила проведення реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті згідно з цим меморандумом визначаються відповідною постановою Правління Нацбанку.

11. Меморандум вступає в дію з моменту набрання чинності законом про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України щодо банків та фізичних осіб позичальників споживчих кредитів в іноземній валюті.

Згадайте новину: Ще один крок на захист позичальників, які взяли у банків валютні кредити

Президент Порошенко наклав вето на закон "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого, як забезпечення кредитів в іноземній валюті."

Мораторій на стягнення майна (іпотеки), яке забезпечує повернення валютного кредиту.

Аналізуйте судовий акт: Ухвала ВССУ від 22.12.2014 про визнання кредитної угоди (валютний кредит) недійсною. Позитивна судова практика.

Валютний кредитний договір визнано удаваним оскільки фактично кредит було надано у гривні.

Несправедлива умова у кредитному договорі: плата за обслуговування та дострокове погашення кредиту не є конкретною сумою, а визначається за формулою із змінними величинами.

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: