Главная Юридический мир ... Таблоид Максим Пархоменко: зарплати до «польського рівня». Про що говорять цифри Максим Пархоменко: зарплати до «польського рівня»....

Максим Пархоменко: зарплати до «польського рівня». Про що говорять цифри

Отключить рекламу
 - 0_14085400_1541611653_5be3208522694.jpg

Не так давно міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що Україна може протягом чотирьох років вийти на рівень середньої зарплати в 19 тисяч гривень, що зупинить відтік трудового населення на роботу в Польщу. Наскільки реально вийти на цій показник? news.finance.ua спробувало розібратися, про що нам говорять цифри. Фото: Shoppingpl.

Допомогти досягти показника в 19 тис. гривень уряду зможе як інфляція, так і девальвація гривні. Так, після підвищення мінімального окладу до 3 200 грн роком раніше українець не може купити на цю суму схожий обсяг продуктів або послуг, що і на початку року.

Повертаючись до наших 19 тисяч обіцяного окладу, варто відзначити, що ця сума за купівельною спроможністю значно скоротиться до 2022 року. Але на скільки?

Взявши до уваги прогнози щодо інфляції уряду і МВФ, потрібно звернути увагу на те, що цифри дуже сильно відрізняються.

Так, МВФ на наступний рік прогнозує інфляцію на рівні в 10%, при цьому в уряді налаштовані більш оптимістично, оцінюючи інфляцію на рівні в 7.4%. Якщо звести всі цифри воєдино, то в середньому ми можемо вийти на значення в 8% в наступному році, на 6% в 2020, на 5% – в 2021.

Що в підсумку?

Таким чином, при середніх оцінках інфляційного тиску за рахунок складного відсотка, ефект якого відчуватиметься щороку, оклад має зрости до значень у 22 705 гривень для збереження поточної купівельної спроможності, а не до 19 000 грн.

У поточних цінах уряду потрібно збільшити значення середнього доходу до 15 900 гривень, що якраз і дозволить до 2022 року вийти на значення в 19 000 гривень.

Незважаючи на значну допомогу інфляції в цьому процесі, вийти на ці значення буде вкрай складно. Наразі середній оклад в Україні оцінюється в 8977 гривень на місяць. Залежно від регіону ця сума дуже сильно відрізняється.

Таким чином, для досягнення позначеної планки нам потрібно буде підвищувати оклади як мінімум на 28.5% на щорічній основі, щоб вийти до 2020 року до значень в 19 000 гривень.

В реальності виконати це завдання зможе хіба що Київ. Наразі середній оклад в цьому регіоні оцінюється на рівні в 13 600 гривень, за рахунок цього достатньо буде підвищувати оклади на 12% на рік для виходу на цільовий показник.

Згадайте новину: Трудова міграція: грошові перекази ростуть, працювати нема кому

Наразі цифри, які раніше були вказані, максимально ясно описують поточну ситуацію і дозволяють зрозуміти, що ми можемо отримати в результаті.

У реальності можна побачити підвищення середніх окладів зі швидкістю в 10-15% на рік.

У підсумку протягом майбутніх 3 років це дозволить вийти на значення в 13600 гривень, 4 років – 15600. Допомогти реалізувати цю динаміку ми можемо за рахунок збільшення мінімального окладу більш ніж на 20% щорічно, що дозволить до 2021 року прийти до значення в 6400 гривень і 7700 гривень до 2022 року.

З урахуванням вищесказаного, я думаю, досягти значень, озвучених міністром, буде вкрай складно або як мінімум можливо не за 3-4 роки, а приблизно за 5-6 років.

Згадайте новину: Хочеш достойну пенсію? Накопичуй її сам - на власний страх і ризик

Автор: Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • 1281

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1281

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст