ШАБЛОН: Лист власника приміщень до орендаря в умовах карантину

01.04.2020 | Автор: Юридическая компания «Алиби»
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube
ШАБЛОН: Лист власника приміщень до орендаря в умовах карантину - 0_80803100_1585742507_5e8482abc54ac.jpeg

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України нормативно-правових актів у березні 2020 року, щодо введення карантину на території України, фактично зупинилось підприємницька діяльність малого та середнього бізнесу, яка здійснювалась у орендованих приміщеннях та передбачала постійного відвідування споживачами.

Вказана обставина призвела до ситуації, коли орендарі-підприємці не мають можливості сплачувати орендну плату у розмірах встановлених у договорі оренди, що може призвести до конфлікту з орендодавцем, який не бажає переглянути розмір орендної плати в сторону зменшення та ситуація може зайти в багаторічний судовий спір від якого втратять всі.

З вказаною метою Юридична Компанія «Алиби» підготувала проект заяви власника приміщень, щодо зменшення орендної плати на період карантину.

ШАБЛОН: Письмо для освобождения от арендной платы во время карантина

Орендарю

(найменування, адреса)

З А Я В А

20___ року між як орендодавцем та як орендарем укладено договір оренди нерухомого майна за адресою:

Відповідно до Постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» № 211 від 11 березня 2020 р., Постанови КМУ від 16 березня 2020 року №215 «Про внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року обмежено роботу суб’єктів господарювання або посилені вимоги до роботи даних суб’єктів.

У зв’язку з викладеним виникла необхідність у суворому дотриманні орендарем нерухомого майна даних вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст. 617 Цивільного кодексу України підстави звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання - Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили (форс-мажор).

Згідно зі ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Таким чином, в період дії непереборної сили (форс-мажор), за умови підтвердження даної обставини відповідним документом Торгово-промислової палати України, Орендодавець та Орендар звільняються від обов’язку сплачувати неустойку, відшкодовувати збитки та моральну шкоду.

При цьому, обов’язок Орендаря зі сплати орендної плати Орендодавцю є чинним та підлягає належному виконанню.

Відповідно до ч.4.ч.6 ст. 762 Цивільного кодексу України наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.

З урахуванням зазначеного, орендодавець вважає за необхідне на період карантину, за умови чинності для орендаря обмежень у роботі як суб’єкту господарювання, передбачених постановою КМУ № 211 від 11 березня 2020 р зменшити орендну плату на 50 % від встановленої у договорі оренди від року.

На підставі викладеного,

П Р О Ш У:

Підписати додаткову угоду, яка передбачає зменшення орендної плати на 50 % від встановленої у договорі оренди від року на період карантину, за умови чинності для орендаря обмежень у роботі як суб’єкту господарювання, передбачених постановою КМУ № 211 від 11 березня 2020 року.

« » 2020 року

Орендодавець

14998
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные статьи
Популярные судебные решения
ЕСПЧ
1