06.02.2019    Просмотров:  796
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Хто повинен відповідати за неприбраний від льоду дах - пояснює адвокат Віта Струкова

На підставі правил утримання будинків та прибудинкових територій розроблені регіональні або місцеві правила благоустрою. Вони визначають відповідальність щодо того, що небезпечне місце потрібно відгородити, повісити оповіщення і негайно збивати бурульки.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK розповіла адвокат Віта Струкова.

Вона наголосила, що прибирання прибудинкових територій, як і самих будинків, і у літній, і у зимовий періоди визначено правилами благоустрою населених пунктів.

«Там зокрема зазначено, що власник, балансоутримувач, той, хто має відношення до експлуатації будинку. Відтак, якщо будинок на 100% належить власнику, у якого є або немає договору на обслуговування будинку, тоді відповідальність несе власник», – підкреслила юрист.

З її слів, коли все ж є відповідний договір, відповідальність несе саме той, з ким він підписаний. Втім, зазначає експерт, у цьому питанні є певна колізія.

«Подивимось, що відбувається, коли послуги з управління або утримання будинку і прибудинкової території надає ЖЕК. Неважливо, якою є його форма власності. Якщо у послугу входить прибирання, а воно повинно входити, то у картах благоустрою зазначено, що все визначається так званими картами прибирання тощо», – розповідає Віта Струкова.

Вона також зауважила, що у таких картах йде мова про те, що прибирання буруль та обгородження території повинно відбуватись у той же день, коли виникає небезпека.

«На підставі правил утримання будинків та прибудинкових територій розроблені регіональні або місцеві правила благоустрою. Вони визначають відповідальність щодо того, що небезпечне місце потрібно відгородити, повісити оповіщення і негайно збивати бурульки», – наголосила адвокат.

Крім того вона розповіла про відповідальність внаслідок того, коли вже трапився нещасний випадок через падіння буруль чи льодових брил з даху будинку.

«Чи є факт злочинної недбалості, передбаченої статтею 267 Кримінального кодексу? Тут доволі складна ситуація. Скажімо, за таким фактом не багато вироків виносять українські суди», – підсумувала фахівець.

Нагадаємо, рятувальники попередили українців про погіршення погодних умов та просять бути обережнішими через відлигу.    

 

796
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: