При кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:
а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
б) розміри і підстави відрахувань із заробітної плати;
в) сума заробітної плати, що належить до виплати.
Роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку, крім випадків, передбачених законом.
{Частина друга статті 30 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3680-IX від 25.04.2024 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Фірма – пустышка, проте директору все одно повинна нараховуватися та виплачуватися заробітна плата, інакше - штраф від Держпраці (Суд у справі № П/811/820/17 від 21 червня 2017р.)
Більшість нереалізованих підприємців практично ніколи не ліквідують свої фірми або інші зареєстровані суб’єкти господарювання у встановленому порядку та залишають їх на всяк випадок: «нехай буде, може ще займуся бізнесом». Проте, як зв’язувалося подавати звіти до податкової із прочерками та не мати у штаті найманих працівників окрім директора ще не достатньо для уникнення штрафу від органу Держпраці.
Так, у господарському товаристві, яке тривалий час фактично не здійснює господарської діяльності, не отримує прибутку і має у штаті лише директора, який одночасно є його учасником (засновником) була проведена перевірка дотримання вимог трудового законодавства. За результатами цієї перевірки на ТОВ було накладено штраф у сумі 3200,00 гривень за порушення ст. 265 КЗпПУ. ТОВ звернулося до суду із позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу, проте суд відмовив у задоволенні позову.
Зокрема, суд послався на ч. 2, ст. 30 ЗУ «Про оплату праці», яка передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. При цьому перевіркою було встановлено, що ТОВ не веде табелі обліку робочого часу, і не нараховує та не виплачує штатному працівнику ТОВ – директору заробітну плату. І це є порушенням законодавства про працю.
Слід додати, що така «фішка» як наказ про виконання особою функцій директора ТОВ на безоплатній основі без нарахування і виплати заробітної плати, який був представлений суду і залучений до матеріалів справи, НЕ допомагає уникнути штрафу від Держпраці та у скасуванні цього штрафу у суді.