Главная Блог ... Новости Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів н...

Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки

Отключить рекламу
Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки - 3713246d7af43115c22cd4f8130d1e6c.jpeg

Вінницький міський суд Вінницької області визнав чоловіка винним у використанні комуністичної символіки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 листопада.

Приблизно у 2007 році житель Вінниці створив собі сторінку в мережі «Вконтакте». Після Революції гідності він перейменував акаунт і продовжив ним користувався, навіть коли «Вконтакте» в Україні почали блокувати.

У 2018-му обвинувачений відшукав в антиукраїнських групах зображення герба СРСР із написом «СССР просыпайся!» і з допомогою функцій «лайк» та «поширити» розмістив їх для перегляду іншими користувачами. Станом на березень 2022 року публікація мала 44 відмітки «Сподобалось» і 3 відмітки «Поширити».

Крім того, після російського вторгнення чоловік вів особисту переписку в «Вконтакте» із пʼятьма користувачами, висловлюючи свою позицію щодо війни.

У цьому листуванні експерт-лігнгвіст виявив публічне схвалення збройної агресії Російської Федерації проти України, підтримку фізичного знищення патріотично налаштованих українців у Донецьку і співчуття великим втратам росіян, заклик до блокади Києва і заклик до жорстокіших дій щодо українців; ознаки розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, образу почуттів громадян за національною ознакою та патріотичними переконаннями.

Чоловіка судили за виправдування збройної агресії, публічні заклики до агресивної війни і публічне використання забороненої комуністичної символіки.

У судовому засіданні громадянин винним себе не визнав і пояснив, що має багато друзів та знайомих, які проживають в різних країнах, в тому числі і в Росії. Сторінку в «Вконтакте» він використовував тільки для особистого листування і бачити цю сторінку могли бачити лише його друзі, більша частина яких однокурсники по військовому вузу.

Згадайте новину: Телефонна розмова. Засуджений заявляв, що Україна для нього не держава і апеляція посилила вирок до 2-х років позбавлення волі за статтею 436-2 КК

3 березня 2022 року, коли його не було вдома, подзвонила дружина і сказала, що його чекають працівники СБУ. Обвинувачений приїхав додому і ввів правоохоронцям пароль до своєї сторінки у «Вконтакте», щоб ті могли її переглянути.

Після повномасштабного вторгнення товариші по вузу – колишні військові РФ, начебто писали обвинуваченому і запитували його (також колишнього військового) про події в країні. Стиль висловлювань обвинувачений пояснив необхідністю донести інформацію в формі, зрозумілій для його друзів з РФ, кажучи, що йшлося не про підтримку збройної агресії РФ, а навпаки – про хибні дії Росії по відношенню до України, в тому числі й про недоліки тактики російського керівництва.

Чоловік акцентував увагу суду, що крім особистого листування більше жодної інформації не розміщував, «блогерством» не займався. Доступ до своєї сторінки він обмежив і будь-які інші особи побачити його публікації та особисте спілкування не могли.

Адвокат просив його підзахисного виправдати, тому що сторінку в«Вконтакте» той використовував лише для спілкування з кількома товаришами по військовому вузу, тобто сторінка мала обмежений доступ. Будь-які інші особи не могли заходити на його сторінку і, тим більше, читати його дописи. Листування є особистим і не може містити в собі публічних закликів до будь-яких дій, оскільки недоступне для загального перегляду. Експертизи, висновки яких надані суду, стосувалися приватної переписки обвинуваченого з іншими особами, що не має ознак публічності.

Суд переконався, що працівники СБУ отримали доступ до сторінки в мережі «Вконтакте» тільки шляхом введення паролю, наданого обвинуваченим. Тобто будь-яка стороння особа, не мала доступу до цієї сторінки та не могла бачити публікацій її власника. Тому суд погодився, що виявлена в акаунті переписка була саме приватним листуванням і виправдав чоловіка від звинувачень у публічних закликах до агресивної війни.

Щодо виправдування збройної агресії РФ, то закон, який криміналізує ці дії, почав діяти тільки з 16 березня 2022 року. Тобто на момент скоєння цих дій у них ще не було складу злочину, тому в цій частині обвинуваченого також виправдали.

І водночас, на переконання суду, підтверджується факт поширення та публічного використання на особистій сторінці «Вконтакте» символіки комуністичного тоталітарного режиму з закликом до відродження комуністичного тоталітарного режиму. За це чоловіка засудили до 2 років увʼязнення.

 • 1161

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1161

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст