Головна Блог ... Новини Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів н...

Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки

Відключити рекламу
Жителя Вінниці виправдали від публічних закликів на підтримку РФ у приватній переписці, але посадили за комуністичну символіку на 2 роки - 3713246d7af43115c22cd4f8130d1e6c.jpeg

Вінницький міський суд Вінницької області визнав чоловіка винним у використанні комуністичної символіки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 листопада.

Приблизно у 2007 році житель Вінниці створив собі сторінку в мережі «Вконтакте». Після Революції гідності він перейменував акаунт і продовжив ним користувався, навіть коли «Вконтакте» в Україні почали блокувати.

У 2018-му обвинувачений відшукав в антиукраїнських групах зображення герба СРСР із написом «СССР просыпайся!» і з допомогою функцій «лайк» та «поширити» розмістив їх для перегляду іншими користувачами. Станом на березень 2022 року публікація мала 44 відмітки «Сподобалось» і 3 відмітки «Поширити».

Крім того, після російського вторгнення чоловік вів особисту переписку в «Вконтакте» із пʼятьма користувачами, висловлюючи свою позицію щодо війни.

У цьому листуванні експерт-лігнгвіст виявив публічне схвалення збройної агресії Російської Федерації проти України, підтримку фізичного знищення патріотично налаштованих українців у Донецьку і співчуття великим втратам росіян, заклик до блокади Києва і заклик до жорстокіших дій щодо українців; ознаки розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, образу почуттів громадян за національною ознакою та патріотичними переконаннями.

Чоловіка судили за виправдування збройної агресії, публічні заклики до агресивної війни і публічне використання забороненої комуністичної символіки.

У судовому засіданні громадянин винним себе не визнав і пояснив, що має багато друзів та знайомих, які проживають в різних країнах, в тому числі і в Росії. Сторінку в «Вконтакте» він використовував тільки для особистого листування і бачити цю сторінку могли бачити лише його друзі, більша частина яких однокурсники по військовому вузу.

Згадайте новину: Телефонна розмова. Засуджений заявляв, що Україна для нього не держава і апеляція посилила вирок до 2-х років позбавлення волі за статтею 436-2 КК

3 березня 2022 року, коли його не було вдома, подзвонила дружина і сказала, що його чекають працівники СБУ. Обвинувачений приїхав додому і ввів правоохоронцям пароль до своєї сторінки у «Вконтакте», щоб ті могли її переглянути.

Після повномасштабного вторгнення товариші по вузу – колишні військові РФ, начебто писали обвинуваченому і запитували його (також колишнього військового) про події в країні. Стиль висловлювань обвинувачений пояснив необхідністю донести інформацію в формі, зрозумілій для його друзів з РФ, кажучи, що йшлося не про підтримку збройної агресії РФ, а навпаки – про хибні дії Росії по відношенню до України, в тому числі й про недоліки тактики російського керівництва.

Чоловік акцентував увагу суду, що крім особистого листування більше жодної інформації не розміщував, «блогерством» не займався. Доступ до своєї сторінки він обмежив і будь-які інші особи побачити його публікації та особисте спілкування не могли.

Адвокат просив його підзахисного виправдати, тому що сторінку в«Вконтакте» той використовував лише для спілкування з кількома товаришами по військовому вузу, тобто сторінка мала обмежений доступ. Будь-які інші особи не могли заходити на його сторінку і, тим більше, читати його дописи. Листування є особистим і не може містити в собі публічних закликів до будь-яких дій, оскільки недоступне для загального перегляду. Експертизи, висновки яких надані суду, стосувалися приватної переписки обвинуваченого з іншими особами, що не має ознак публічності.

Суд переконався, що працівники СБУ отримали доступ до сторінки в мережі «Вконтакте» тільки шляхом введення паролю, наданого обвинуваченим. Тобто будь-яка стороння особа, не мала доступу до цієї сторінки та не могла бачити публікацій її власника. Тому суд погодився, що виявлена в акаунті переписка була саме приватним листуванням і виправдав чоловіка від звинувачень у публічних закликах до агресивної війни.

Щодо виправдування збройної агресії РФ, то закон, який криміналізує ці дії, почав діяти тільки з 16 березня 2022 року. Тобто на момент скоєння цих дій у них ще не було складу злочину, тому в цій частині обвинуваченого також виправдали.

І водночас, на переконання суду, підтверджується факт поширення та публічного використання на особистій сторінці «Вконтакте» символіки комуністичного тоталітарного режиму з закликом до відродження комуністичного тоталітарного режиму. За це чоловіка засудили до 2 років увʼязнення.

  • 1341

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1341

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст