Главная Блог ... Новости "Газпром" виграв арбітраж у Стокгольмі з приводу оплати за газ у рублях у фінського газового оператора "Газпром" виграв арбітраж у Стокгольмі з приводу ...

"Газпром" виграв арбітраж у Стокгольмі з приводу оплати за газ у рублях у фінського газового оператора

Отключить рекламу
 \

На дев’ятому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну арбітражний суд у Стокгольмі зобов’язав фінського газового оператора Gasum виплатити «Газпрому» 300 млн євро з відсотками.

Про це повідомляє польське видання Energia.rp.pl, уточнюючи при цьому, що фіни були покарані за відмову платити в рублях, тому тепер «Газпром» подасть до суду на інших своїх клієнтів в ЄС, які також відмовилися платити.

Шведський арбітраж визнав правовірним указ президента країни-агресора Володимира Путіна про переведення платежів за газ в рублі. Суд зобов’язав фінську компанію Gasum виплатити борг ТОВ «Газпром експорт» у розмірі понад 300 млн євро за постачання газу у зв’язку з невиконанням зобов’язання «бери або плати». Суд також постановив виплатити відсотки за прострочення платежу.

Таким чином, трибунал підтвердив правомірність призупинення поставок природного газу у разі несплати покупцем у рублях відповідно до Указу Президента РФ від 31 березня 2022 року.

Арбітраж також постановив, що сторони зобов’язані продовжити переговори щодо Угоди про врегулювання подальших поставок газу.

Як пише видання, після цього вердикту «Газпром», скоріш за все, подасть до суду на інших клієнтів з ЄС, які також відмовилися платити в рублях. Своєю чергою, і Gasum, і інші компанії заявили, що подадуть до суду на «Газпром» за припинення поставок, попри чинні контракти.

Gasum повідомила, що арбітражний суд у Фінляндії дозволив компанії не платити в рублях за контрактом з «Газпром експортом».

Вспомните новость: "Нафтогаз" не відкличе арбітраж проти "Газпрому" попри погрози припинити транзит – Вітренко

Вимога «Газпрому»:

21 травня 2022 року «Газпром» призупинив експорт газу до Фінляндії, оскільки Гельсінкі відмовився виконати вимогу росії про оплату газу в рублях.

Фіни, як і інші країни, включаючи Польщу, розцінили таку вимогу як порушення контрактів, які передбачають оплату в доларах або євро. Російські рублі в контрактах не згадуються.

Вспомните новость: «Используй или потеряешь» - нарушенный принцип по которому Австрия изъяла у "Газпрома" газохранилище

"Газпром" офіційно визнав падіння попиту на газ

На восьмому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну "Газпром" офіційно визнав падіння попиту на газ.

Про це йдеться у /2022/october/article557276/" rel="nofollow" target="_blank">звіті російського монополіста.

З початку 2022 року "Газпром", за попередніми даними, видобув 313,3 млрд кубометрів газу, що на 17,1% (на 64,8 млрд кубометрів) менше, ніж у 2021 році. Попит на газ компанії з ГТС на внутрішньому ринку за цей період зменшився на 4,1% (на 7,2 млрд кубометрів).

У "Газпромі" заявили, що ключовим фактором скорочення попиту на газ у світі стало зниження споживання газу в ЄС.

"За дев'ять місяців поточного року, за першими попередніми оцінками та доступними оперативними даними, світовий попит скоротився приблизно на 40 млрд кубометрів. У цьому зниженні 75% або 30 млрд кубометрів — це частка 27 країн ЄС. Споживання газу знизилося й у Великобританії: за вказаний період — приблизно на 5 млрд кубометрів. Таким чином, загальна частка країн ЄС і Великобританії в скороченні світового попиту становить майже 90%", — йдеться в заяві.

Експорт до країн далекого зарубіжжя склав 86,9 млрд кубометрів — на 40,4% (на 58,9 млрд кубометрів) менше, ніж за той же період 2021 року.

При цьому в "Газпромі" відзначили зростання експорту газу в Китай по газопроводу Сила Сибіру в рамках двостороннього довгострокового контракту з CNPC.

"Поставки регулярно йдуть понад добові контрактні кількості. У вересні зафіксовано два історичні максимуми добового обсягу експорту за весь час поставок", — сказано в повідомленні.

Ситуація з газом:

31 серпня «Газпром» призупинив поставки газу в Європу по «Північному потоку-1».

2 вересня російська газова компанія «Газпром» оголосила про повну зупинку прокачування газу по трубопроводу «Північний потік-1» на невизначений термін.

На тлі зупинки російського газопроводу «Північний потік» спотова ціна газу в Європі вранці 5 вересня підскочила на 30% майже до 2900 доларів за тисячу кубометрів.

6 вересня президент Франції Еммануель Макрон підтримав запропоновані Єврокомісією варіанти обмеження ціни на російський газ.

14 вересня 2022 року ЄС відповів на газовий шантаж Путіна.

26 вересня з’явилася інформація про витоки газу на «Північний потік». 27 вересня стало відомо про вибухи в районі витоку.

28 вересня 2022 року країни ЄС зажадали негайно обмежити ціну на газ.

1 жовтня стало відомо про те, що «Газпром» припинив поставки газу в Італію.

1 жовтня 2022 року"Газпром" скоротив поставки газу в Молдову.

4 жовтня 2022 року Туреччина вирішила зробити «Газпрому» серйозне газова пропозиція.

8 листопада 2022 року Туреччина почала платити за російський газ в рублях.

  • 2073

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2073

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст