20.06.2015    Просмотров:  303
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Франція та Бельгія арештовує майно Росії на своїй території для забезпечення стягнення боргу РФ у справі «Юкос»

Франція та Бельгія арештовує майно Росії на своїй території для забезпечення стягнення боргу РФ у справі «Юкос»  - frantsiya_ta_belgiya_areshtovue_mayno_rosii_na_svoiy_teritorii_dlya_zabezpechennya_styagnennya_borgu_rf_u_spravi_yukos_5584addb3009b.jpg

Судові виконавці Франції заморозили рахунки близько 40 банків та арештували 8-9 будівель, що належать РФ, у зв'язку зі справою ЮКОСа.

Таку інформацію підтвердив AFP керівник компанії GML (холдинг, що представляє інтереси колишніх найбільших власників ЮКОСа) Тім Осборн.

«Рахунки близько 40 банків заморожені, у тому числі арешти накладені на вісім чи дев'ять будівель, що належать РФ у Франції і не перебувають на балансі російських дипломатичних місій», - йдеться у повідомленні AFP.

Російська сторона натомість погрожує діями у відповідь. Зокрема, за даними окремих ЗМІ, офіційний представник компанії «Роснефть» заявив, що вона має «намір оскаржувати ці дії в суді і застосовувати відповідні дії».

У свою чергу адвокат GML Емануель Гайар заявив, що рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі оскаржити неможливо. Єдиним виходом є лише подання клопотання про скасування самого рішення до арбітражного суду. «Рішення повинне бути виконане в 155-ти країнах, пов'язаних Нью-Йоркською конвенцією. Можливості такого оскарження обмежені і не стосуються суті вироку», - аргументував адвокат.

Нагадаємо, Арбітражний суд у Гаазі присудив Росії виплатити компанії Group Menatep Limited, яка представляє інтереси колишніх акціонерів ЮКОСа Леоніда Невзліна і Володимира Дубова, найбільшу в історії компенсацію в 50,2 млрд дол. США. Судді одноголосно ухвалили, що російська влада експропріювала активи ЮКОСа в порушення Енергетичної хартії. Серед країн, де GML домагатиметься арешту активів РФ, називалися США, Франція, Велика Британія, Нідерланди, Бельгія та Німеччина.

Згадайте новину: Міжнародний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 100 мільйонів долларів США з України

==============================================================================================================================================

У четвер до МЗС Росії був викликаний посол Бельгії у Росії  Ван Меувен, якому заявлено рішучий протест у зв'язку з арештом рахунків посольства РФ у Бельгії, постійних представництв РФ при Євросоюзі і НАТО в Брюсселі, а також низки інших російських організацій у Бельгії.

"Послу Бельгії було сказано, що російська сторона розглядає такі дії компетентних органів Королівства Бельгія як відверто недружній акт, грубе порушення загальновизнаних норм міжнародного права та потребує у зв'язку з цим від бельгійської сторони вжиття негайних заходів щодо відновлення порушених у Бельгії суверенних прав Російської Федерації і забезпечення нормального функціонування російських установ та юридичних осіб", - йдеться у заяві.

В іншому випадку російська сторона погрожує розглянути питання про прийняття заходів стосовно знаходиться майна Бельгії в Російській Федерації, в тому числі майна посольства Бельгії в Москві, а також її юридичних осіб. 

Окремо глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва відповість взаємністю на арешт своїх активів за кордоном. Він підкреслив, що відповіддю на арешт рахунків РФ буде взаємність. "Це неминуче, так і можна діяти на міжнародній арені. Взаємність буває позитивною і негативною. У даному випадку - взаємність буде негативною", - зазначив міністр. Також Лавров підкреслив, що РФ зараз домагається скасування арешту рахунків дипломатичних установ. А поки що російські суди готуються розглядати справи про арешт власності іноземних компаній з державною часткою. 

Джерело:  Укрінформ

Згадайте новину: Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росіїї

Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газпром" до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм 

 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: