6
0
5337
Європейський суд з прав людини не побачив порушення статті 6§1 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у порушенні процедури збору доказів, які згодом були використані для засудження особи за вбивство.
Відповідний прес-реліз щодо рішення у справі «Свєтіна проти Словенії» (№ 38059/13) нещодавно оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».
За обставинами справи пан Свєтина був визнаний винним у вбивстві за обтяжуючих обставин. Він подав апеляцію проти рішення до апеляційного верховного та конституційного суду, де стверджував, зокрема, що поліція незаконно отримала доступ до даних з його мобільного телефону та жертви, оскільки не мала дозволу суду про доступ до пристроїв.
Верховний суд підтвердив факт того, що поліція контролювала телекомунікації без дозволу суду, але зробив висновок, що отримані у такий спосіб докази в будь-якому випадку були б виявлені у інший спосіб. Відтак, їх неможливо було визнати неприйнятними.
Засуджений подав скаргу до ЄСПЛ, у якій обґрунтовував, що використання в кримінальному провадженні доказів, отриманих за допомогою перевірки його мобільного телефону, а також телефону жертви, порушили його права відповідно до статті 6 §1 Конвенції.
Втім, ЄСПЛ констатував відсутність порушення права на справедливий суд у даному випадку.
Прикметно, що згідно зі ст. 31 Конституції України обмеження права людини на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції допускається за сукупності чотирьох умов:
– винятки (обмеження) можуть бути встановлені лише судом;
– випадки мають бути передбачені законом;
– мета обмеження – запобігти злочинові чи з’ясувати істину під час розслідування кримінальної справи;
– якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.
Справа стосувалася скарги заявника на відсутність наказу суду для доступу до даних з його мобільного телефону, доказів, які згодом, як стверджується, були використані для засудження його за вбивство.
Огляд судової практики ЄСПП щодо умов тримання в місцях позбавлення волі та поводження з ув’язненими
Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 180 (2018)
22.05.2018
Свєтіна проти Словенії (№ 38059/13)
Заявник, Матяж Свєтина, є громадянином Словенії, який народився у 1982 році та мешкає в м.Копер (Словенія).
Справа стосувалася скарги заявника на відсутність наказу суду для доступу до даних з його мобільного телефону, доказів, які згодом, як стверджується, були використані для засудження його за вбивство.
Пан Свєтина був визнаний винним у вбивстві за обтяжуючих обставин у вересні 2009 року. Він подав апеляцію проти рішення апеляційного суду, Верховного суду та Конституційного суду. Він стверджував, зокрема, що поліція незаконно отримала доступ до даних з його мобільного телефону та жертви, оскільки вона не отримала наказу суду про перевірку пристроїв.
Верховний суд в кінцевому підсумку виявив, що поліція перевірила його телефон без наказу суду, але вирішив, що докази, отримані у такий спосіб, в будь-якому випадку були в виявлені у інший спосіб, тому їх неможливо було визнати неприйнятними.
Пан Свєтіна скаржився, що використання в кримінальному провадженні доказів, отриманих за допомогою перевірки його мобільного телефону, а також телефону жертви, порушили його права відповідно до статті 6 § 1 (право на справедливий судовий розгляд).
Відсутність порушення статті 6§1.
Фото: ECHR: Ukrainian Aspect
Джерело: www.echr.com.ua
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
314
Коментарии:
0
Просмотров:
11416
Коментарии:
0
Просмотров:
712
Коментарии:
0
Просмотров:
583
Коментарии:
0
Просмотров:
1111
Коментарии:
0
Просмотров:
748
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.