1
3
17804
Міністерство цифрової трансформації України (далі - Мінцифра) ліквідувало довідку про склад сім’ї, що була необхідна для отримання багатьох державних послуг. Це повинно спростити отримання держпослуг для українців, зменшити адміністративне навантаження та знизити рівень бюрократії.
«Ми продовжуємо ліквідовувати всі безглузді довідки, які сьогодні вимагають від людей задля бюрократичної галочки. Сьогодні уряд скасував таку довідку для отримання п’яти послуг, які вимагають надання такої довідки. На черзі — ще спрощення 20 послуг», – наголосив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як відомо, довідка про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання необхідна для:
- отримання багатьох видів державних допомог, пільг, субсидій;
- укладання договору про надання населенню послуг з електропостачання, водовідведення, вивозу сміття, з газопостачання;
- взяття на квартирний, земельний облік;
- при вчиненні нотаріальних дій (оформлення спадщини, відкриття спадщини, посвідчення договорів) та ін.
Повноваження видавати такі довідки належать ЖЕКам, таке право їм надано ще нормативно-правовим актом радянських часів - Постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.12.1984 № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» у п. 18 цієї Постанови закріплено, що «довідка про склад сім’ї та реєстрацію видається організацією, що здійснює експлуатацію житлового будинку, або громадянином, що має у власності житловий будинок». Якщо за певним будинком створено ОСББ, то ці повноваження переходять до нього.
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 18 листопада схвалив пропозиції Мінцифри щодо виключення довідки про склад сім’ї з переліку документів, що подаються заявниками під час отримання 6 державних послуг, прийнято 6 Постанов.
Відтепер, довідка про склад сім’ї не потрібна:
Кабмін також скасував представлення такої довідки однією з осіб, яким виплачується грошова допомога, в разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої зі служби в Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації.
Тому, у разі, якщо Ви звертаєтесь за отриманням соціальної допомоги та підпадаєте під один із цих шести випадків, довідка про склад сім’ї від Вас не повинна вимагатися.
На даний час нормативно правовими актами не передбачена форма довідки про склад сім’ї так як втратила свою чинність Наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2019 року № 1106.
Разом з тим, подання довідки про склад сім’ї для отримання соціальної допомоги вимагають закони «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» і «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Тому, для внесення ясності до вимог видачі такої довідки необхідно відредагувати положення цих законів.
Автор новини: Марія Дубенкова
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
234
Коментарии:
0
Просмотров:
170
Коментарии:
0
Просмотров:
201
Коментарии:
0
Просмотров:
178
Коментарии:
0
Просмотров:
556
Коментарии:
0
Просмотров:
599
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
обіцяного, як кажуть, три роки чекають..))
Спростили, але у людей тепер з'виться купа проблем. Такі речі повинні врегульовувати законодавці, одночасно пристосовуючи нормативно-правові акти під це рішення.
На це і очікуємо найближчии часом.