Головна Блог ... Новини Довідку про склад сім'ї скасовано - Мінцифра

Довідку про склад сім'ї скасовано - Мінцифра

эксклюзив
Відключити рекламу
 - tn1_0_64466800_1605777090_5fb636c29d68e.jpg

Міністерство цифрової трансформації України (далі - Мінцифра) ліквідувало довідку про склад сім’ї, що була необхідна для отримання багатьох державних послуг. Це повинно спростити отримання держпослуг для українців, зменшити адміністративне навантаження та знизити рівень бюрократії.

«Ми продовжуємо ліквідовувати всі безглузді довідки, які сьогодні вимагають від людей задля бюрократичної галочки. Сьогодні уряд скасував таку довідку для отримання п’яти послуг, які вимагають надання такої довідки. На черзі — ще спрощення 20 послуг», – наголосив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Як відомо, довідка про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання необхідна для:

- отримання багатьох видів державних допомог, пільг, субсидій;

- укладання договору про надання населенню послуг з електропостачання, водовідведення, вивозу сміття, з газопостачання;

- взяття на квартирний, земельний облік;

- при вчиненні нотаріальних дій (оформлення спадщини, відкриття спадщини, посвідчення договорів) та ін.

Повноваження видавати такі довідки належать ЖЕКам, таке право їм надано ще нормативно-правовим актом радянських часів - Постановою Ради Міністрів Української РСР від 11.12.1984 № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» у п. 18 цієї Постанови закріплено, що «довідка про склад сім’ї та реєстрацію видається організацією, що здійснює експлуатацію житлового будинку, або громадянином, що має у власності житловий будинок». Якщо за певним будинком створено ОСББ, то ці повноваження переходять до нього.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 18 листопада схвалив пропозиції Мінцифри щодо виключення довідки про склад сім’ї з переліку документів, що подаються заявниками під час отримання 6 державних послуг, прийнято 6 Постанов.

Відтепер, довідка про склад сім’ї не потрібна:

 • Під час призначення грошової допомоги у разі загибелі або смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців
 • Під час процедури оформлення відшкодування витрат, пов’язаних з доглядом ветеранів війни
 • Під час оформлення виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення або інвалідності працівника чи його звільнення з Держспецзв’язку
 • Під час виплати грошової компенсації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту за піднайом (найм, оренду) житла.
 • Під час процедури продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України
 • Під час подання військовослужбовцями, які претендують на отримання житлових приміщень або грошової компенсації за належне їм для утримання житлове приміщення

Кабмін також скасував представлення такої довідки однією з осіб, яким виплачується грошова допомога, в разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої зі служби в Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації.

Тому, у разі, якщо Ви звертаєтесь за отриманням соціальної допомоги та підпадаєте під один із цих шести випадків, довідка про склад сім’ї від Вас не повинна вимагатися.

На даний час нормативно правовими актами не передбачена форма довідки про склад сім’ї так як втратила свою чинність Наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2019 року № 1106.

Разом з тим, подання довідки про склад сім’ї для отримання соціальної допомоги вимагають закони «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» і «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Тому, для внесення ясності до вимог видачі такої довідки необхідно відредагувати положення цих законів.

Автор новини: Марія Дубенкова

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 14895

  Переглядів

 • 3

  Коментарі

 • 14895

  Переглядів

 • 3

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  обіцяного, як кажуть, три роки чекають..))

  19.11.2020 20:19

  Спростили, але у людей тепер з'виться купа проблем. Такі речі повинні врегульовувати законодавці, одночасно пристосовуючи нормативно-правові акти під це рішення.

  19.11.2020 15:19

  На це і очікуємо найближчии часом.

  19.11.2020 17:48

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст