Главная Блог ... Новости Для тебе платник податку! Ексголова Апеляційного суду Києва Чернушенко відсудив мільйон у держави після закриття справи Для тебе платник податку! Ексголова Апеляційного с...

Для тебе платник податку! Ексголова Апеляційного суду Києва Чернушенко відсудив мільйон у держави після закриття справи

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 2

  • 4743

Отключить рекламу
Для тебе платник податку! Ексголова Апеляційного суду Києва Чернушенко відсудив мільйон у держави після закриття справи - tn1_3bfb237f5d533ec0d2533406becff533_615fe5990ff87.jpg

Ексголові Апеляційного суду Києва Антонові Чернушенку присудили 990 тисяч гривень відшкодування з державного бюджету.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 17 вересня.

Половину цієї суми — 500 тисяч гривень — складає моральна шкода. 435 тисяч гривень — компенсація за прострочені талони на пальне.

19 червня 2015-го під час обшуку в кабінеті Чернушенка в Апеляційному суді Києва вилучено талони на пальне. Їх повернули йому тільки в серпні 2020 року, коли вони вже були недійсні. Суд стягнув відшкодування, виходячи із середньої ціни літри пального на момент вилучення талонів.

Ще 55 тисяч гривень — це зарплата судді Чернушенка за два місяці його відсторонення від посади влітку 2015-го. З вересня він начебто уже перестав з’являтися на роботу і рішення про його подальше відсторонення не приймалося. Суд відмовився стягувати Чернушенку зарплату за період аж до грудня 2020-го.

Згадайте новину: Екс-голову Апеляційного суду Чернушенка через три роки таки звільняють за прогули

Вимоги Чернушенка були більшими. Свої моральні страждання він оцінив у 13, 7 мільйона гривень. Крім того, хотів стягнути 750 тисяч витрат на правову допомогу, в тому числі, послуги двох своїх адвокатів. Але суд не побачив жодних підтверджень таких витрат і сплати будь-яких коштів за правову допомогу, тому взагалі нічого не стягнув у цій частині.

Представники Офісу генпрокурора заперечували проти цього позову, кажучи, що Чернушенко сам винуватий у такому тривалому розслідуванні, оскільки переховувався від правоохоронних органів.

Коли саме Чернушенко повернувся в України і чи мешкає тут зараз точно невідомо, бо в суді його представляв адвокат. Хоча у серпні минулого року екссуддя брав участь у судовому засіданні зі своїм захисником, коли йшлося про повернення речей вилучених із його службового кабінету, а також сауни. Зокрема, із сауни, серед іншого, вилучено ухвали голови Апеляційного суду міста Києва Чернушенка про надання дозволу на проведення негласних слідчих розшукових дій.

Нагадаємо, що в червні 2015-го Чернушенку вручили повідомлення про підозру у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду.

2 липня 2015 року слідчий Дмитро Сус оголосив Чернушенка в розшук.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 10 липня 2015 року Чернушенка відсторонили від від посади судді Апеляційного суду Києва у зв’язку із притягненням його до кримінальної відповідальності. Після повідомлення про підозру Чернушенко перестав приходити на роботу і, за останньою інформацією, проживав у Росії.

22 грудня 2015 року до Вищої ради юстиції надійшла заява Чернушенка про відставку.

Рішенням Другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 11 квітня 2018 року притягнуто суддю Чернушенка до дисциплінарної відповідальності та застосовано стягнення у виді внесення подання про звільнення його з посади судді. Причиною стало те, що Чернушенко три роки був відсутній на роботі з невідомих причин і фактично припинив виконання своїх обов’язків.

24 грудня 2019-го Печерський суд за зверненням адвоката біглого Чернушенка встановив строк у два місяці для завершення досудового розслідування і прийняття рішення про закриття справи або скерування її до суду. Адвокат посилався на те, що строк досудового слідства не може перевищувати 12 місяців із моменту повідомлення особі про підозру.

Оскільки ухвалу про завершення слідства виконано не було, то у жовтні 2020-го Печерський суд зобов’язав прокурора закрити справу. На той момент існувала постанова першого заступник генпрокурора Говди про продовження слідства до 15 січня 2021-го.

За два дні до завершення строку досудового розслідування, 13 січня 2021 року прокурор Київської міської прокуратури Безсмертний закрив справу Чернушенка у зв’язку із невстановленням достатніх доказів для доведення його винуватості в суді і вичерпанням можливості їх отримати.

Згадайте новину: Цирк розпочався: суддя Чернушенко заявляє що він жертва влади, мета якої знищення судової системи!

Закриття кримінальної справи з таких підстав дає право особі на компенсацію моральної та матеріальної шкоди.

У 2015 році після порушення кримінальної справи щодо Чернушенка слідчий ГПУ Дмитро Сус проводив обшук в його суддівському кабінеті. Сус начебто знайшов у Чернушенка вже наперед виготовлену ухвалу щодо скасування арешту майна компанії «Нафтогазвидобування». Колишнім співвласником цієї компанії був Петро Порошенко, який обіймав пост президента. Чернушенко потім звинувачував саме Порошенка у втручанні в його роботу як судді.

У червні 2015-го Апеляційним судом міста Києва скасовано рішення суду першої інстанції про арешт майна компанії «Нафтогазвидобування». За відсутності законних підстав для накладення арешту на майно вищевказаної компанії, представник президента Порошенка начебто вказував Чернушенку не скасовувати рішення суду першої інстанції.

За заявою Чернушенка ДБР з липня 2019 розслідувало кримінальне провадження за фактом можливого втручання колишнім Президентом України Порошенком, службовими особами Адміністрації Президента, Голови Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком в діяльність судді – Голови Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка з метою добитися неправосудного рішення.

Строк досудового розслідування у цій справі завершувався 15 січня 2021-го і не був продовжений. Підозру в цій справі нікому не повідомляли. Відтак провадження, імовірно, вже закрили.

Згадайте новину: ДБР зобов’язали повернути речі з кабінету і сауни екссудді Чернушенка

  • 4743

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 4743

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    В суддів мораль нище плінтуса. В них залишились тільки інстинкти - жадібність і страх.. Вони гарно захищають тільки самі себе,поновлюють один одного на роботу,присуджують міліонні моральні відшкодування. Суддя Печерського райсуду м. Києва Підпалий справу,яка мала бути розглянута протягом 72 годин (три дні) розглядав три роки і то того виніс незаконе рішення,яке скасував Київський апеляційний суд. При тому,при розгляді справи просто знущався надімною.Він призначав засідання в режимі відеоконференції,я приходив,чекав до закриття суду,але він не тільки не проводив засідання,але навіть не попереджав,що воно не відбудиться. І це в період карантину.ВРП дала йому догану. Я подав на моральне відшкодування внаслідок порушення моїх прав стосовно ст. 129 Конституції України,п.1.ст.6 Конвенції а саме порушення мого права на справедливий суд в розумні строки. Незважаючи на постанови ВП ВС,рішення ЄСПЛ якими визнана презумпція моральної шкоди,в саме в разі порушення прав людини кожна нормально реагуюча на порушення її прав людина відчуває страждання.Обовязок суду в такому випадку тільки в визначенні розміру відшкодування.Однак суди першої і апеляційної інстанцій мені відмовили. Тепер справа знаходиться в КЦС ВС. Але і тут намагаються відмовити в прийнятті скарги. Так скарга залишена без руху по причині,що я не подав скаргу і ухвали судів першої і апеляційної інстанцій відповідно до кількості учасників справи. Скаргу я подавав через електронну пошту судової влади,а всі ухвали,які я додав є у всіх учасників справи. Тому для своїх все,а простій людині і по закону зась.

    09.10.2021 19:48

    Я ось теж по судді Підпалому чекаю рішення по справі спрощеного провадження з 2020 року. При моїй спробі ознайомитись з матеріалами справи у цьому році, мені її просто не надали. Це просто нонсенс. Заздалегідь подала заяву про ознайомлення, приїхала за 600 км. Секретар та помічник просто фізично не надали справу. Пообіцяли, що за місяць буде рішення. Судді не було взагалі на робочому місці. І ось з того часу пройшло вже 3 місяці -рішення немає до сих пір. Скаргу на суддю направила, однак коли вона буде розглядатись невідомо.

    25.09.2023 09:17

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст