Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами
Кабінету Міністрів України
№ 465 від 18.04.2025
№ 909 від 23.07.2025
№ 829 від 24.06.2026}
Кабінет Міністрів України постановляє :
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони;
Порядок надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони;
Порядок надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони із залученням іноземного фінансування;
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
Порядок організації Фондом розвитку інновацій проведення випробувань і досліджень іноземних технологій, які можуть використовуватися для потреб оборони.
{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
{Пункт 1 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
1) випробування розробок, створених за рахунок коштів фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, здійснюється відповідно до Порядку проведення випробувань зразків озброєння та військової техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 159 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 20, ст. 853), або відповідно до Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, затвердженого цією постановою;
{Підпункт 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
2) Фонд розвитку інновацій (далі - Фонд) може запроваджувати грантові програми “Brave 1”, які передбачають надання на конкурсних засадах грантів на фіксовану суму для фінансування розробок, що можуть використовуватись у сфері оборони, розміром не більше ніж 8999,999 тис. гривень. Такі грантові програми реалізуються відповідно до положення про грантову програму, затверджених Фондом, в яких визначаються, зокрема, види розробок, що можуть бути подані для фінансування, кваліфікаційні вимоги до розробників, а також номінальні суми та у разі потреби кількість грантів, що надаються розробникам, які беруть участь у грантовій програмі;
3) під час проведення випробувань розробок відповідно до Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони із залученням іноземного фінансування, затвердженого цією постановою, та проведення випробувань і досліджень іноземних технологій відповідно до Порядку організації Фондом розвитку інновацій проведення випробувань і досліджень іноземних технологій, які можуть використовуватися для потреб оборони, затвердженого цією постановою, положення Порядку проведення випробувань зразків озброєння та військової техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 159 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 20, ст. 853), не застосовуються.
{Пункт 2 доповнено підпунктом 3 згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
3. Внести до пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству цифрової трансформації для забезпечення функціонування Фонду розвитку інновацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1110 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 2, ст. 38; 2023 р., № 31, ст. 1691, № 104, ст. 6224), зміну, що додається.
4. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Адміністрації Державної прикордонної служби забезпечити опрацювання та подання до Фонду запитів для проведення грантових конкурсів “Brave 1” відповідно до Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони та Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони, затверджених цією постановою.
{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 , № 829 від 24.06.2026 }
4 - 1 . Міністерству оборони забезпечити надання Фонду інформації, необхідної для здійснення заходів, передбачених Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони із залученням іноземного фінансування та Порядком організації Фондом розвитку інновацій проведення випробувань і досліджень іноземних технологій, які можуть використовуватися для потреб оборони, затвердженими цією постановою.
{Постанову доповнено пунктом 4 - 1 згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
5. Рекомендувати Генеральному штабу Збройних Сил, командуванням видів, родів військ (сил) Збройних Сил, органу військового управління Збройних Сил, відповідальному за організацію та провадження інноваційної діяльності, Службі безпеки, Національній гвардії, Головному управлінню розвідки Міністерства оборони здійснити опрацювання та подання до Фонду запитів для проведення грантових конкурсів відповідно до Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони та Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони, затверджених цією постановою.
{Пункт 5 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 ; із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
ПОРЯДОК
надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони
{У тексті Порядку, крім пункту 6 , слова “Генеральний штаб” в усіх відмінках замінено словами “орган управління Збройних Сил” у відповідному відмінку згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
1. Цей Порядок визначає механізм надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони (далі - фінансова підтримка), розмір якої дорівнює або перевищує 9000 тис. гривень, інші питання, пов’язані з наданням фінансової підтримки та впровадженням розробок, створених за рахунок коштів фінансової підтримки.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
грант - безповоротна фінансова підтримка, що надається розробникам Фондом розвитку інновацій (далі - Фонд) в порядку та на умовах, визначених цим Порядком та відповідним грантовим договором;
грантовий договір - договір, що укладається між Фондом та розробником і встановлює порядок та умови надання розробнику гранту і порядок здійснення контролю за використанням отриманого гранту;
грантовий конкурс “Brave 1” (далі - конкурс) - захід (хакатон, змагання тощо), який проводиться Фондом та передбачає надання розробникам гранту (грантів) за результатами конкурсного відбору;
розробка - будь-який виріб, система, комплекс, обладнання, програмне забезпечення (комп’ютерна програма, застосунок тощо), комплектувальний виріб чи матеріал, що створюються та можуть бути використані у сфері оборони;
розробник - юридична особа, зареєстрована в Україні в установленому законодавством порядку, яка не має у статутному капіталі 25 і більше відсотків, що прямо або опосередковано належать державі або територіальній громаді, не має статусу неприбуткового підприємства, установи та організації.
{Абзац шостий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
3. Фінансова підтримка надається розробникам Фондом у формі грантів.
Розмір гранту не може перевищувати 900000 тис. гривень для одного отримувача.
4. Надання фінансової підтримки згідно з цим Порядком здійснюється за рахунок коштів статутного капіталу Фонду та/або інших коштів, залучених Фондом.
5. Отримувачами гранту можуть бути розробники:
які не зареєстровані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку;
{Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
які не мають дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
{Абзац третій пункту 5 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
{Абзац четвертий пункту 5 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
які не є юридичними особами та/або засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
{Абзац п’ятий пункту 5 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
які не мають кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусі, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);
{Абзац шостий пункту 5 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
які не мають заборгованості із сплати податків та інших зобов’язань перед бюджетами, заборгованості з виплати заробітної плати станом на 1 число місяця, в якому подається заявка для участі у конкурсі, та незакінчених виконавчих проваджень щодо примусового виконання їх господарських зобов’язань;
щодо яких не відкрито провадження у справі про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких внесено до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, а також додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру, та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
{Пункт 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
Фонд може встановлювати кваліфікаційні вимоги до розробників для участі в конкурсі, зокрема в частині наявності досвіду у розробників, показників їх господарської діяльності, фінансового стану, кількості найманих працівників, ділової репутації, співфінансування за рахунок коштів розробника (власних або кредитних) тощо.
6. Конкурси проводяться за письмовим запитом Міноборони, МВС, Генерального штабу Збройних Сил, командування видів, родів військ (сил) Збройних Сил, органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності (далі - орган управління Збройних Сил), Національної гвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Адміністрації Держспецзв’язку, Адміністрації Держприкордонслужби, СБУ (далі - уповноважені органи) або з ініціативи Фонду.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
7. Письмовий запит уповноваженого органу щодо проведення конкурсу/конкурсів складається у довільній формі та подається до Фонду. В запиті щодо кожного з конкурсів обов’язково зазначається така інформація:
{Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
відомості про вид розробки, у фінансуванні якої є потреба, очікуваний рівень готовності такої розробки (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо) та у разі потреби очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності;
тактико-технічні вимоги або орієнтовні тактико-технічні вимоги, яким повинна відповідати розробка;
{Абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
відомості про суб’єкта, якому передаватиметься зразок розробки для випробувань.
До запиту можуть додаватися додаткові документи та/або матеріали, що стосуються розробки та її подальшого використання.
Запит і додані до нього документи та/або матеріали подаються до Фонду в електронній формі (у форматі doc або pdf та xls (таблиці) або паперовій формі. Запит підписується уповноваженим представником уповноваженого органу:
{Абзац шостий пункту 7 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
шляхом накладення удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або кваліфікованого електронного підпису, - в електронній формі;
{Абзац пункту 7 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 ; із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
власноручним підписом - у паперовій формі.
{Абзац пункту 7 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
8. Фонд може звертатися до уповноважених органів, інших органів, які входять до складу сектора безпеки і оборони, із запитами щодо доцільності чи актуальності конкурсів, які організовуються за запитом уповноваженого органу або з ініціативи Фонду.
9. Після отримання письмового запиту від уповноваженого органу Фонд розглядає такий запит та у разі, коли:
запит містить усю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - організовує засідання наглядової ради Фонду (далі - наглядова рада) для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу;
запит не містить всю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - повідомляє про це відповідному уповноваженому органу із зазначенням того, яку конкретно інформацію не містить запит, та способу її подання. Після отримання від відповідного уповноваженого органу уточненої чи додаткової інформації Фонд організовує засідання наглядової ради для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу.
10. У разі прийняття наглядовою радою рішення про доцільність проведення конкурсу Фонд розробляє умови його проведення, які затверджуються наглядовою радою.
Оголошення про проведення конкурсу розміщується на веб-порталі Фонду.
11. Умови проведення конкурсу містять, зокрема:
очікуваний рівень готовності розробки (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо) та у разі потреби - очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності;
орієнтовні тактико-технічні вимоги (або інші технічні критерії), яким повинна відповідати розробка;
основні умови грантового договору, зокрема щодо внесення змін до нього (проект грантового договору);
{Абзац п'ятий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 ; в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
строки подання заявки для участі у конкурсі;
форму заявки для участі у конкурсі (далі - заявка) та кошторису;
перелік допустимих та/або недопустимих витрат використання коштів гранту, що можуть включатися до кошторису;
вичерпний перелік супровідної документації, що надається розробником разом із заявкою та кошторисом;
умови, яким повинні відповідати розробники, згідно з пунктом 5 цього Порядку, та кваліфікаційні вимоги, яким повинні відповідати розробники (за потреби);
порядок проведення конкурсного відбору (зокрема щодо представництва у складі конкурсної комісії та правил роботи конкурсної комісії, критеріїв відбору незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, критеріїв та правил оцінювання розробок конкурсною комісією);
положення щодо співфінансування розробки за рахунок джерел, що не є коштами статутного капіталу Фонду та/або іншими коштами, залученими Фондом, у разі його встановлення;
інші питання, врегулювання яких необхідне для проведення конкурсу.
За рішенням наглядової ради в умовах конкурсу може зазначатися в межах ресурсів, доступних Фонду, максимальний розмір гранту, який може надаватись за результатами конкурсу, що не може перевищувати розміру, зазначеного в пункті 3 цього Порядку.
12. До участі в конкурсі допускаються розробники, що пропонують розробки незалежно від поточного рівня готовності, наявності розробки будь-якого рівня готовності (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо).
13. Для участі у конкурсі розробники подають Фонду заявки та документацію відповідно до умов проведення конкурсу та у передбачений зазначеними умовами спосіб.
{Пункт 13 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
14. Після завершення строку подання заявок Фонд передає заявки, які відповідають умовам проведення конкурсу, органу управління Збройних Сил.
Орган управління Збройних Сил проводить оцінку розробки, запропонованої в заявці, на предмет рівня наукової новизни, технічного рівня, поточного рівня готовності розробки та рівня готовності розробника до подальшого розвитку розробки за методикою, визначеною органом управління Збройних Сил, в порядку, що визначений в умовах проведення конкурсу. За результатами оцінки орган управління Збройних Сил складає і надає Фонду письмовий висновок, який підписується уповноваженим представником органу управління Збройних Сил.
15. Після отримання висновку органу управління Збройних Сил Фонд організовує засідання конкурсної комісії для подальшого розгляду та відбору заявок.
Конкурсна комісія формується у складі п’яти осіб, троє з яких повинні бути незалежними експертами, що не є працівниками чи представниками органу управління Збройних Сил та уповноваженого органу, який подав запит на проведення конкурсу.
Відбір незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, зокрема оцінка їх професійності, неупередженості, ділової репутації здійснюється Фондом згідно з критеріями, що визначені в умовах проведення конкурсу. Незалежний експерт обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах) та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”.
Конкурсна комісія оцінює в порядку, визначеному в умовах проведення конкурсу, заявки. За результатами оцінювання Фонд не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дня завершення оцінювання формує рейтинговий список, в якому зазначаються присвоєні конкурсною комісією оцінки - від вищої оцінки до нижчої.
16. Заявки, внесені до рейтингового списку, передаються Фондом на розгляд наглядовій раді, яка не пізніше ніж протягом 25 робочих днів з дня отримання заявок приймає рішення про надання гранту.
Наглядова рада може прийняти рішення про фінансування розробок за не більше ніж трьома заявками, внесеними до рейтингового списку, якщо інше не передбачено умовами проведення конкурсу. Рішення має ґрунтуватися на оцінці конкурсної комісії із урахуванням оцінки органу управління Збройних Сил.
{Абзац другий пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 , № 829 від 24.06.2026 }
Рішення про надання гранту приймається більшістю голосів від складу наглядової ради.
17. У разі прийняття наглядовою радою рішення про фінансування розробки Фонд повідомляє про це розробнику, щодо якого було прийнято таке рішення. Такі розробники протягом 45 робочих днів з дня отримання відповідного повідомлення подають до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених у їх кошторисах сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки. Висновок експерта видається за рахунок відповідного розробника державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України “Про судову експертизу”.
{Абзац перший пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
Розробник може доопрацювати кошторис з урахуванням зауважень експерта та додатково замовити іншу експертизу.
{Абзац другий пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
У разі неподання розробником до Фонду відповідного висновку експерта або непідтвердження у такому висновку відповідності зазначених у кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки грант такому розробнику не надається.
18. Фонд за результатами конкурсу та з урахуванням висновку, зазначеного у пункті 17 цього Порядку, в порядку та у строки, що визначені умовами проведення конкурсу, укладає з відповідним розробником грантовий договір.
19. Грантовий договір обов’язково повинен містити умови щодо:
розміру гранту, вартості розробки, порядку та розмірів співфінансування розробки розробником (у разі встановлення);
строків доведення розробки до очікуваного рівня готовності, зазначеного в умовах проведення конкурсу;
порядку здійснення Фондом контролю за цільовим використанням гранту та виконанням інших зобов’язань розробника, визначених у грантовому договорі, зокрема шляхом отримання документів та проведення перевірок цільового використання коштів;
відповідальності розробника за нецільове використання коштів гранту, а також неналежне чи несвоєчасне виконання ним інших своїх зобов’язань, визначених у грантовому договорі;
порядку повного чи часткового повернення розробником Фонду коштів гранту на вимогу Фонду в разі нецільового використання коштів гранту;
використання об’єктів права інтелектуальної власності та/або передачі майнових прав інтелектуальної власності у разі, коли відповідні вимоги містились в умовах проведення конкурсу;
передачі уповноваженому органу або визначеній уповноваженим органом, зокрема з урахуванням пропозицій Фонду, юридичній особі не менше ніж одного зразка розробки встановленого рівня готовності (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо) разом з технічною документацією;
внесення змін до грантового договору, в тому числі у разі внесення змін до кошторису відповідно до умов проведення конкурсу.
{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
У разі необхідності внесення змін до кошторису після укладення грантового договору розробник подає до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених в оновленому кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день складання оновленого кошторису. Висновок експерта, наданий державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України “Про судову експертизу”, видається за рахунок відповідного розробника.
{Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 18.04.2025 }
20. Фонд інформує про результати конкурсу, визначених отримувачів гранту, укладені грантові договори та про результати виконання грантових договорів, впроваджені розробки Мінцифри та уповноважений орган, на письмовий запит якого проводився відповідний конкурс (за наявності).
{Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
21. У період воєнного стану переданий розробником зразок розробки може бути допущений до експлуатації за результатами проведення випробувань в умовах ведення операцій (бойових дій) або шляхом проведення демонстраційних випробувань.
22. Для проведення випробувань в умовах ведення операцій (бойових дій) або демонстраційних випробувань розробник надсилає уповноваженому органу технічні умови на розробку, довідку про безпечність розробки, програму та методики випробувань розробки.
Випробування проводяться за програмою та методикою, які розробляються і затверджуються розробником та повинні забезпечувати підтвердження тактико-технічних характеристик розробки.
Уповноважений орган з урахуванням пропозицій Фонду (за наявності) визначає підрозділ або військову частину, які будуть проводити відповідні випробування, та забезпечує передачу такому підрозділу або військовій частині зразка розробки, а також програми та методики випробувань.
23. За результатами проведення випробувань визначений підрозділ або військова частина складає акт випробувань в умовах ведення операцій (бойових дій) або демонстраційних випробувань відповідно до затвердженої програми та методики випробувань. Акт випробувань повинен містити висновок щодо доцільності допуску до експлуатації та кодифікації зразка розробки.
Акт випробувань в умовах ведення операцій (бойових дій) або демонстраційних випробувань надсилається уповноваженому органу, Фонду та розробнику.
24. У разі позитивних результатів випробувань та підтвердження тактико-технічних характеристик, вимог надійності та безпеки зразка розробки уповноважений орган протягом 10 днів здійснює кодифікацію предмета постачання, видає наказ про допуск до експлуатації розробки.
25. Обробка інформації з обмеженим доступом здійснюється в установленому законодавством порядку.
ПОРЯДОК
надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції для потреб оборони
1. Цей Порядок визначає механізм надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інноваційних технологій виробництва продукції, що може бути використана у сфері оборони (далі - фінансова підтримка), розмір якої дорівнює або перевищує 9000 тис. гривень, інші питання, пов’язані з наданням фінансової підтримки та випробування виробництва такої продукції.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
грант - безповоротна фінансова підтримка, що надається розробникам Фондом розвитку інновацій (далі - Фонд) в порядку та на умовах, визначених цим Порядком та грантовим договором;
засіб виробництва - будь-яке обладнання, устаткування, система, комплекс, лінія виробництва, інший засіб виробництва, яке є засобом розроблення/освоєння випуску (виробництва) продукції;
освоєння випуску (виробництва) продукції - сукупність технологічних, організаційно-технічних заходів виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, спрямованих на забезпечення серійного виробництва продукції або збільшення обсягу її виробництва;
продукція - матеріал, товар, виріб, хімічні сполуки чи речовини або їх суміші, що можуть бути використані у сфері оборони та/або є товаром оборонного призначення та/або є їх компонентом, що виробляється з використанням інновацій за допомогою засобу виробництва.
Термін “інновації” вживається у значенні, наведеному в Законі України “Про інноваційну діяльність”, терміни “грантовий договір”, “грантовий конкурс “Brave 1”, “розробник” вживаються у значенні, наведеному в Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 262 “Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 27, ст. 1734).
3. Фінансова підтримка надається розробникам Фондом у формі грантів. Розмір гранту не може перевищувати 900000 тис. гривень для одного отримувача.
4. Надання фінансової підтримки згідно з цим Порядком здійснюється за рахунок коштів статутного капіталу Фонду та/або інших коштів, залучених Фондом.
5. Отримувачами гранту можуть бути розробники:
які не зареєстровані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку;
які не мають дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
які не є юридичними особами та/або засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
які не мають кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусі, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);
які не мають заборгованості із сплати податків та інших зобов’язань перед бюджетами, заборгованості з виплати заробітної плати станом на 1 число місяця, в якому подається заявка для участі у конкурсі, та незакінчених виконавчих проваджень щодо примусового виконання їх господарських зобов’язань;
щодо яких не відкрито провадження у справі про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких внесено до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, а також додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру, та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
які не отримували державної підтримки на відповідні засоби виробництва та/або для освоєння випуску (виробництва) продукції.
Фонд може встановлювати кваліфікаційні вимоги до розробників для участі в конкурсі, зокрема в частині наявності досвіду у розробників, показників їх господарської діяльності, фінансового стану, кількості найманих працівників, ділової репутації, співфінансування за рахунок коштів розробника (власних або кредитних) тощо.
6. Конкурси проводяться за письмовим запитом Міноборони, МВС, Генерального штабу Збройних Сил, командування видів, родів військ (сил) Збройних Сил, органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності (далі - орган управління Збройних Сил), Національної гвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Адміністрації Держспецзв’язку, Адміністрації Держприкордонслужби, СБУ (далі - уповноважені органи).
7. Письмовий запит уповноваженого органу щодо проведення конкурсу/конкурсів складається у довільній формі та подається до Фонду. В запиті, зокрема, зазначається така інформація щодо кожного з конкурсів:
відомості про вид продукції, освоєння випуску (виробництва) якої повинно бути забезпечено, та у разі потреби вимоги до способу її використання;
відомості про орієнтовний обсяг виробництва продукції засобами виробництва;
відомості про засіб виробництва, у фінансуванні якого є потреба, очікуваний рівень готовності (лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо) та очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності (у разі потреби);
тактико-технічні вимоги або орієнтовні тактико-технічні вимоги до продукції;
відомості про суб’єкта, який братиме участь у випробуванні.
До запиту можуть додаватися додаткові документи та/або матеріали, що стосуються засобу виробництва та/або продукції та їх подальшого використання.
Запит і додані до нього документи та/або матеріали подаються до Фонду в електронній формі (у форматі doc або pdf та xls (таблиці) або паперовій формі. Запит підписується уповноваженим представником уповноваженого органу:
шляхом накладення удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або кваліфікованого електронного підпису - в електронній формі;
власноручним підписом - в паперовій формі.
8. Фонд може звертатися до уповноважених органів, інших органів, які входять до складу сектору безпеки і оборони, із запитами щодо доцільності чи актуальності конкурсів, які організовуються за запитом уповноваженого органу.
9. Після отримання письмового запиту від уповноваженого органу Фонд розглядає такий запит та у разі, коли:
запит містить усю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - організовує засідання наглядової ради Фонду (далі - наглядова рада) для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу;
запит не містить всю необхідну інформацію, передбачену пунктом 7 цього Порядку, - повідомляє про це відповідному уповноваженому органу із зазначенням того, яку конкретно інформацію не містить запит, та способу її подання. Після отримання від відповідного уповноваженого органу уточненої чи додаткової інформації Фонд організовує засідання наглядової ради для визначення доцільності чи недоцільності проведення конкурсу, про результати якого повідомляє відповідному уповноваженому органу.
10. У разі прийняття наглядовою радою рішення про доцільність проведення конкурсу Фонд розробляє умови його проведення, які затверджуються наглядовою радою.
Оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті (веб-порталі) Фонду.
11. Умови проведення конкурсу містять, зокрема:
інформацію про продукцію, освоєння випуску (виробництва) якої повинно бути забезпечено;
інформацію про обсяг виробництва продукції;
очікуваний рівень готовності засобу виробництва (лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо) та очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності (у разі потреби);
технічні вимоги, яким повинен відповідати засіб виробництва, та/або тактико-технічні вимоги, або орієнтовні тактико-технічні вимоги до продукції;
основні умови грантового договору, зокрема щодо внесення змін до нього (проект грантового договору);
умови та порядок подання заявки для участі у конкурсі;
вимоги до форми заявки для участі у конкурсі (далі - заявка) та кошторису;
перелік допустимих та/або недопустимих витрат використання коштів гранту, що можуть включатися до кошторису;
вичерпний перелік супровідної документації, що надається розробником разом із заявкою та кошторисом;
умови, яким повинні відповідати розробники згідно з пунктом 5 цього Порядку, та кваліфікаційні вимоги (у разі потреби), яким повинні відповідати розробники;
порядок проведення конкурсного відбору (зокрема щодо представництва у складі конкурсної комісії та правил роботи конкурсної комісії, критеріїв відбору незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, критеріїв та правил оцінювання заявок конкурсною комісією);
порядок проведення випробування зразка продукції, що планується вироблятися за допомогою засобу виробництва;
положення щодо співфінансування засобу виробництва за рахунок джерел, що не є коштами статутного капіталу Фонду та/або іншими коштами, залученими Фондом, у разі його встановлення;
негрошові зобов’язання розробника щодо подальшого використання засобу виробництва у своїй господарській діяльності на території України (у разі потреби);
порядок проведення випробування зразка продукції, що вироблена за допомогою засобу виробництва;
інші питання, врегулювання яких необхідне для проведення конкурсу.
За рішенням наглядової ради в умовах конкурсу може зазначатися максимальний розмір гранту, який може надаватися за результатами конкурсу, що не може перевищувати розміру, зазначеного в пункті 3 цього Порядку.
12. До участі в конкурсі допускаються розробники, що пропонують засоби виробництва та продукцію незалежно від поточного рівня готовності, наявності засобу виробництва будь-якого рівня готовності (прототип, дослідний зразок, лінія виробництва, інший засіб виробництва тощо), якщо інше не передбачено умовами конкурсу.
13. Для участі у конкурсі розробники подають Фонду заявки та документацію відповідно до умов проведення конкурсу та у передбачений зазначеними умовами спосіб.
14. Після завершення строку подання заявок Фонд передає заявки, які відповідають умовам проведення конкурсу, органу управління Збройних Сил або Головному управлінню розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони).
Орган управління Збройних Сил або Головне управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) проводить попередню оцінку продукції, інформація про яку зазначена в заявці, на предмет рівня наукової новизни, технічного рівня, поточного рівня готовності продукції та рівня готовності розробника до подальшого розвитку (виробництва) продукції за методикою, визначеною органом управління Збройних Сил або Головним управлінням розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони), в порядку, що визначений в умовах проведення конкурсу. За результатами попередньої оцінки орган управління Збройних Сил або Головне управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) складає і надає Фонду письмовий висновок, який підписується уповноваженим представником.
15. Після отримання висновку від органу управління Збройних Сил або Головного управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони) та підтвердження за результатами випробування зразка продукції, яку планується виробляти за допомогою засобу виробництва, що він відповідає вимогам уповноваженого органу, який подав запит, Фонд організовує засідання конкурсної комісії для подальшого розгляду та відбору заявок.
Конкурсна комісія формується у складі п’яти осіб, троє з яких повинні бути незалежними експертами, що не є працівниками чи представниками органу управління Збройних Сил та уповноваженого органу, який подав запит на проведення конкурсу.
Відбір незалежних експертів для участі в роботі конкурсної комісії, зокрема оцінка їх професійності, неупередженості, ділової репутації, здійснюється Фондом згідно з критеріями, що визначені в умовах проведення конкурсу. Незалежний експерт обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах) та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”.
Конкурсна комісія оцінює в порядку, визначеному в умовах проведення конкурсу, заявки. За результатами оцінювання Фонд не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дня завершення оцінювання формує рейтинговий список, в якому зазначаються присвоєні конкурсною комісією оцінки - від вищої оцінки до нижчої.
16. Заявки, внесені до рейтингового списку, передаються Фондом на розгляд наглядовій раді, яка не пізніше ніж протягом 25 робочих днів з дня отримання заявок приймає рішення про надання гранту.
Наглядова рада може прийняти рішення про фінансування розробника/розробників за не більш як трьома заявками від кожного з розробників, внесеними до рейтингового списку, якщо інше не передбачено умовами проведення конкурсу.
Рішення про надання гранту має ґрунтуватися на оцінці конкурсної комісії із урахуванням оцінки органу управління Збройних Сил або Головного управління розвідки Міноборони (у разі, коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони).
{Абзац третій пункту 16 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
Рішення про надання гранту приймається більшістю голосів від складу наглядової ради.
17. У разі прийняття наглядовою радою рішення про фінансування розробника Фонд повідомляє кожному такому розробнику про прийняте щодо нього рішення. Такі розробники протягом 45 робочих днів після отримання відповідного повідомлення подають до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених у їх кошторисах сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки. Висновок експерта видається за рахунок відповідного розробника державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України “Про судову експертизу”.
Розробник може доопрацювати кошторис з урахуванням зауважень експерта та додатково замовити іншу експертизу.
У разі неподання розробником до Фонду відповідного висновку експерта або непідтвердження у такому висновку відповідності зазначених у кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день подання заявки грант такому розробнику не надається.
18. Фонд за результатами конкурсу та з урахуванням висновку, зазначеного у пункті 17 цього Порядку, в порядку та у строки, що визначені умовами проведення конкурсу, укладає з відповідним розробником грантовий договір.
19. Грантовий договір обов’язково повинен містити умови щодо:
розміру гранту, вартості засобу виробництва, порядку та розмірів співфінансування засобу виробництва розробником (у разі встановлення);
строків доведення засобу виробництва до очікуваного рівня готовності, зазначеного в умовах проведення конкурсу;
порядку здійснення Фондом контролю за цільовим використанням гранту та виконанням інших зобов’язань розробника, визначених у грантовому договорі, зокрема шляхом отримання документів та проведення перевірок цільового використання коштів;
відповідальності розробника за нецільове використання коштів гранту, а також неналежне чи несвоєчасне виконання ним інших своїх зобов’язань, визначених у грантовому договорі;
порядку повного чи часткового повернення розробником Фонду коштів гранту на вимогу Фонду в разі нецільового використання коштів гранту;
використання об’єктів права інтелектуальної власності та/або передачі майнових прав інтелектуальної власності у разі, коли відповідні вимоги містилися в умовах проведення конкурсу;
негрошові зобов’язання розробника щодо подальшого використання засобу виробництва у своїй господарській діяльності, зокрема заборона відчуження засобу виробництва протягом не менш як п’яти років, та/або постачання державним замовникам продукції на підставі окремо укладених договорів (у разі потреби);
розірвання та внесення змін до грантового договору, в тому числі у разі внесення змін до кошторису відповідно умов проведення конкурсу.
У разі необхідності внесення змін до кошторису розробник подає до Фонду висновок експерта щодо відповідності зазначених в оновленому кошторисі сум витрат (їх складових) на закупівлю товарів ринковим цінам на день складення оновленого кошторису. Висновок експерта видається за рахунок відповідного розробника державною спеціалізованою установою, що провадить судово-експертну діяльність відповідно до Закону України “Про судову експертизу”.
20. Фонд інформує Мінцифри та уповноважений орган, на письмовий запит якого проводився відповідний конкурс, про результати конкурсу, визначених отримувачів гранту, укладені грантові договори та про результати виконання грантових договорів.
21. Підтвердження виконання зобов’язань за грантовим договором може здійснюватися шляхом проведення випробування виробництва продукції з використанням засобу виробництва або у спосіб, передбачений умовами конкурсу.
22. Випробування виробництва продукції з використанням засобу виробництва проводиться контрольною комісією.
Контрольна комісія формується у складі п’яти осіб, троє з яких повинні бути незалежними експертами, що не є працівниками чи представниками органу управління Збройних Сил та уповноваженого органу, який подав запит на проведення конкурсу, та двох осіб, представників уповноваженого органу, на письмовий запит якого проводився конкурс.
Відбір незалежних експертів для участі в роботі контрольної комісії, зокрема оцінка їх професійності, неупередженості, ділової репутації, здійснюється Фондом згідно з критеріями, що визначені в умовах проведення конкурсу. Незалежний експерт обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах) та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”.
Контрольна комісія підтверджує обсяг продукції, освоєння випуску (виробництва) якої здійснено, та виконання інших зобов’язань розробника згідно з умовами грантового договору.
Випробування продукції проводиться, зокрема, у складі спорядженого нею товару оборонного призначення за програмами та методиками, що розробляються і затверджуються розробником. Програма та методика повинні забезпечувати підтвердження тактико-технічних характеристик продукції. У разі коли конкурс проводиться за запитом Головного управління розвідки Міноборони, такі програма та методика погоджуються з Головним управлінням розвідки Міноборони.
23. Обробка інформації з обмеженим доступом здійснюється в установленому законодавством порядку.
{Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 23.07.2025 }
ПОРЯДОК
надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони із залученням іноземного фінансування
1. Цей Порядок визначає механізм надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони із залученням іноземного фінансування (далі - фінансова підтримка), інші питання, пов’язані з наданням фінансової підтримки та впровадженням розробок, створених за рахунок коштів фінансової підтримки.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
виконавча конкурсна рада (далі - рада) - колегіальний орган, що створюється наглядовою радою Фонду розвитку інновацій (далі - Фонд) для проведення конкурсного відбору;
грант - безповоротна фінансова підтримка, що надається розробникам в національній та/або іноземній валюті, у порядку та на умовах, визначених цим Порядком і партнерською угодою;
грантовий договір - договір, що укладається між Фондом та розробником і встановлює порядок та умови надання розробнику гранту, умови повернення невикористаного або використаного із порушенням умов грантових договорів гранту і порядок здійснення контролю за використанням отриманого гранту;
грантовий конкурс “Brave 1 International” (далі - конкурс) - захід (хакатон, змагання тощо), який проводиться Фондом і міжнародним партнером та передбачає надання розробникам на умовах партнерської угоди гранту (грантів) за результатами конкурсного відбору;
експертна група - експерти, які залучаються до оцінювання заявок розробників шляхом відбору їх кандидатур у кількості та на умовах, визначених партнерською угодою та цим Порядком;
кошти міжнародного партнера (далі - кошти партнера) - кошти в іноземній валюті, що перераховуються міжнародним партнером на рахунок Фонду, відкритий у державному банку, з метою надання фінансової підтримки розробникам або надаються міжнародним партнером як грант безпосередньо розробнику-нерезиденту в розмірі та на умовах, визначених партнерською угодою та цим Порядком;
міжнародний партнер - організація, уповноважена представляти інтереси державного (державних) органу (органів) іноземної країни або державний орган іноземної країни з метою організації проведення конкурсу, оголошеного Фондом, на умовах, визначених у партнерській угоді, що може здійснювати перерахування коштів партнера на рахунок Фонду для надання фінансової підтримки;
партнерська угода - договір, укладений між Фондом і міжнародним партнером, який визначає умови, регулює відносини, встановлює загальні правила організації та проведення конкурсу, визначає розмір та умови використання коштів партнера, зокрема умови повернення Фондом міжнародному партнеру коштів партнера, невикористаних або використаних розробниками із порушенням умов грантових договорів;
презентація - презентація розробником (розробниками) розробки перед радою;
розробник - юридична особа, яка зареєстрована:
в Україні в установленому законодавством порядку та не має у статутному капіталі 25 і більше відсотків, що прямо або опосередковано належать державі або територіальній громаді, не має статусу неприбуткового підприємства, установи та організації (далі - розробник-резидент);
в іноземній країні відповідно до законодавства такої країни та не має статусу неприбуткового підприємства, установи та організації (далі - розробник-нерезидент).
Термін “розробка” вживається у значенні, наведеному в Порядку надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 262 “Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 27, ст. 1734).
3. Фінансова підтримка надається розробникам Фондом або Фондом і міжнародним партнером у формі грантів.
Розмір гранту для одного отримувача не може перевищувати 900000 тис. гривень - у разі надання гранту Фондом розробнику-резиденту в національній валюті або еквівалент цієї суми в іноземній валюті (за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату надання гранту, або на умовах, визначених у партнерській угоді) - у разі надання гранту Фондом розробнику-нерезиденту в іноземній валюті.
Грант надається розробникам-резидентам Фондом за рахунок коштів Фонду та коштів партнера.
Грант надається розробникам-нерезидентам Фондом виключно за рахунок коштів партнера.
Грант надається розробникам-нерезидентам міжнародним партнером для фінансування розробки, яка є спільним продуктом розробника-резидента (розробників-резидентів) і розробника-нерезидента (розробників-нерезидентів), на підставі укладених договорів відповідно до законодавства країни розробника-нерезидента із урахуванням умов партнерської угоди.
4. Отримувачами гранту можуть бути розробники:
які не зареєстровані на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку;
які не мають дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
які не є юридичними особами та/або засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
які не мають кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);
які не мають заборгованості із сплати податків та інших зобов’язань перед бюджетами, заборгованості з виплати заробітної плати станом на 1 число місяця, в якому подається заявка для участі у конкурсі, та незакінчених виконавчих проваджень щодо примусового виконання їх господарських зобов’язань;
щодо яких не відкрито провадження у справі про банкрутство відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких внесено до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;
які не мають серед засновників, учасників, акціонерів, кінцевих бенефіціарних власників осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, а також додаткові (нефінансові) заходи кримінально-правового характеру, та відомості про яких внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
які відповідають вимогам, визначеним абзацами другим - сьомим, дев’ятим і десятим підпункту 1 цього пункту;
які відповідають іншим вимогам, що можуть бути визначені умовами конкурсу із урахуванням особливостей законодавства країни розробника-нерезидента та вимог, визначених у партнерській угоді.
5. В умовах проведення конкурсу можуть встановлюватися кваліфікаційні вимоги до розробників для участі в конкурсі, зокрема в частині наявності досвіду у розробників, показників їх господарської діяльності, фінансового стану, кількості найманих працівників, ділової репутації, співфінансування за рахунок коштів розробника (власних або кредитних) тощо.
6. Передумовою проведення конкурсу (конкурсів) є укладення партнерської угоди.
7. Рада формується у рівній кількості осіб, що пропонуються від Фонду і міжнародного партнера. Головою ради є представник міжнародного партнера.
8. Склад ради затверджується наглядовою радою Фонду (далі -наглядова рада) відповідно до умов партнерської угоди.
9. Рада має такі повноваження:
погоджує умови та напрями проведення конкурсу (конкурсів), які затверджуються наглядовою радою. Напрями проведення конкурсів визначаються відповідно до умов партнерської угоди із урахуванням інформації, отриманої від Міноборони;
проводить відбір членів експертної групи (зокрема проводить оцінку їх професійності, неупередженості, ділової репутації) згідно з критеріями, визначеними в умовах проведення конкурсу. Член експертної групи обов’язково повинен мати вищу освіту та не бути громадянином Російської Федерації та/або Республіки Білорусь (за винятком тих, які перебувають в Україні на законних підставах), та/або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
затверджує правила роботи експертної групи;
формує рекомендований список розробників на отримання грантів за результатами розгляду оцінок членів експертної групи і презентації та подає його Фонду для затвердження наглядовою радою.
10. Рішення ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні ради. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Засідання ради є правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її членів (кворум).
Засідання ради проводить голова ради, у разі його відсутності - заступник.
Голова та секретар ради обираються радою.
Засідання ради може бути проведено в режимі реального часу (он-лайн) із використанням технічних засобів електронних комунікацій, зокрема через Інтернет.
Рішення ради оформлюється протоколом засідання. Протокол складається секретарем ради українською і англійською мовами та підписується головуючим на засіданні та секретарем ради. Визначальним є текст, викладений українською мовою. Окремі думки членів ради можуть бути висловлені у письмовій формі, які додаються до протоколу засідання ради.
11. Умови проведення конкурсу містять, зокрема:
очікуваний рівень готовності розробки (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо) та у разі потреби - очікувані строки досягнення розробником такого рівня готовності;
орієнтовні тактико-технічні вимоги (або інші технічні критерії), яким повинна відповідати розробка;
основні умови грантового договору, положення про внесення змін до грантового договору, зокрема у разі внесення змін до кошторису;
строки подання заявки для участі у конкурсі (далі - заявка);
форму заявки та кошторису. Заявка, супровідна документація та додатки до них створюються та заповнюються розробниками-резидентами українською і англійською мовами (визначальним є текст, викладений англійською мовою), розробниками-нерезидентами - англійською мовою. В інформації про вироби (товари), роботи чи послуги допускається застосування слів, скорочень, абревіатур із використанням літер латинського та/або грецького алфавіту;
перелік допустимих та/або недопустимих напрямів використання гранту;
вичерпний перелік супровідної документації, що подається розробником разом із заявкою та кошторисом;
кваліфікаційні вимоги та інші умови, яким повинні відповідати розробники (за потреби);
порядок проведення конкурсного відбору, зокрема щодо представництва і правил роботи ради, критеріїв відбору експертної групи та правил оцінювання розробок радою і експертною групою;
розмір грантів для розробників (у разі необхідності) та умови фінансування розробки;
умови повернення розробником Фонду невикористаного або використаного із порушенням умов грантового договору гранту як у гривнях, так і в іноземній валюті;
умови та порядок проведення випробування розробок в Україні;
порядок проведення моніторингу за використанням гранту розробниками;
інші питання, врегулювання яких необхідне для проведення конкурсу.
Умови проведення конкурсу можуть передбачати надання гранту в іноземній валюті для розробників-нерезидентів.
У разі коли відповідно до умов проведення конкурсу надання гранту здійснюється в іноземній валюті, Фонд повертає міжнародному партнеру невикористані або використані із порушенням умов грантових договорів кошти партнера (у разі такої необхідності) відповідно до умов партнерської угоди.
12. До участі в конкурсі допускаються розробники, що пропонують розробки незалежно від поточного рівня готовності, наявності розробки будь-якого рівня готовності (прототип, дослідний зразок, готовий виріб тощо).
Розробка може бути спільним продуктом розробника-резидента (розробників-резидентів) і розробника-нерезидента (розробників-нерезидентів).
13. Для участі у конкурсі розробники подають заявки та супровідну документацію відповідно до умов проведення конкурсу та у передбачений зазначеними умовами спосіб.
Підтвердження відповідності розробника-резидента вимогам, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цього Порядку, та іншим вимогам згідно з умовами проведення конкурсу здійснюється Фондом.
Підтвердження відповідності розробника-нерезидента вимогам, визначеним підпунктом 2 пункту 4 цього Порядку, та іншим вимогам згідно з умовами проведення конкурсу здійснюється міжнародним партнером. Міжнародний партнер подає Фонду перелік розробників-нерезидентів, відповідність яких була підтверджена.
14. Після завершення строку подання заявок Фонд передає заявки, які відповідають умовам проведення конкурсу, експертній групі для подальшого відбору заявок.
15. Експертна група оцінює заявки в порядку, визначеному в умовах проведення конкурсу. За результатами оцінювання експертна група не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дня завершення оцінювання формує рейтинговий список, в якому зазначаються присвоєні експертною групою оцінки - від найвищої до найнижчої, та подає його Фонду.
16. Заявки, внесені до рейтингового списку, подаються Фондом раді для проведення презентації, за результатами якої із урахуванням рейтингового списку рада формує перелік рекомендованих для отримання грантів розробників та їх розробок (далі - перелік) і подає його Фонду для затвердження наглядовою радою.
17. Наглядова рада може прийняти рішення про фінансування розробок, що внесені до переліку, відповідно до умов партнерської угоди та умов проведення конкурсу.
18. У разі прийняття наглядовою радою рішення про фінансування розробки Фонд повідомляє про це розробнику, щодо якого було прийнято таке рішення.
Такі розробники подають документи про відповідність цін товарів, що зазначені у кошторисі, ринковим цінам на день подання заявки у порядку та спосіб, передбачені умовами проведення конкурсу.
У разі неподання розробником документів про відповідність товарів ринковим цінам на день подання заявки грант такому розробнику не надається.
19. Фонд за результатами конкурсу та із урахуванням документа (документів), визначеного пунктом 18 цього Порядку, у порядку та строки, визначені умовами проведення конкурсу, укладає із відповідним розробником грантовий договір.
20. Грантовий договір обов’язково повинен містити умови щодо:
розміру гранту, вартості розробки, порядку та розмірів (за кожним етапом) фінансування розробки розробником (у разі встановлення);
строків доведення розробки до очікуваного рівня готовності, зазначеного в умовах проведення конкурсу;
умов та порядку обов’язкового проведення випробування розробок в Україні;
порядку здійснення Фондом контролю за цільовим використанням гранту та виконанням інших зобов’язань розробника, визначених у грантовому договорі, зокрема шляхом отримання документів та проведення перевірок цільового використання коштів;
порядку, строків та документального підтвердження цільового використання гранту;
відповідальності розробника за нецільове використання гранту, а також неналежне чи несвоєчасне виконання ним інших своїх зобов’язань, визначених у грантовому договорі;
умов та порядку повного чи часткового повернення розробником Фонду гранту;
положення про внесення змін до грантового договору, зокрема в разі внесення змін до кошторису.
21. Фонд інформує про результати конкурсу, визначених отримувачів гранту, укладені грантові договори та результати виконання грантових договорів Мінцифри, Міноборони та міжнародного партнера.
22. Для проведення випробувань розробки, зокрема в умовах ведення операцій (бойових дій) або шляхом проведення демонстраційних випробувань, Фонд на підставі письмової пропозиції Міноборони за погодженням органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності, залучає військову (військові) частину (частини), яка (які) буде (будуть) проводити відповідні випробування, та повідомляє про це розробнику (розробникам).
23. За результатами проведення випробувань військова частина складає звіт про випробування по одному примірнику для військової частини, Фонду, міжнародного партнера та розробника (розробників), який підписується командиром військової частини.
24. Обробка інформації з обмеженим доступом здійснюється в установленому законодавством порядку.
{Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
ПОРЯДОК
організації Фондом розвитку інновацій проведення випробувань і досліджень іноземних технологій, які можуть використовуватися для потреб оборони
1. Цей Порядок визначає механізм організації Фондом розвитку інновацій (далі - Фонд) проведення випробувань і досліджень іноземних технологій, які можуть використовуватися для потреб оборони, складовими сил безпеки і сил оборони, оцінки їх працездатності, визначення потенціалу ефективного застосування, подальшого впровадження заінтересованими суб’єктами під час дії правового режиму воєнного стану (далі - проект “Test in Ukraine”), а також механізм організації та проведення досліджень таких технологій науково-дослідними установами з метою їх використання для потреб оборони.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
1) випробування іноземних технологій (далі - випробування) - комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на організацію та проведення тестування, перевірки працездатності, ефективності зразків переданих товарів, відповідності їх тактико-технічних та інших характеристик з метою надання рекомендацій стосовно практичного застосування іноземних технологій в інтересах сил безпеки або сил оборони;
2) виробник іноземного товару (далі - виробник) - юридична особа, яка зареєстрована відповідно до законодавства іноземної країни та одночасно відповідає таким критеріям:
не зареєстрована на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку;
не має дочірніх підприємств чи відокремлених підрозділів (філій, представництв) на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави (юрисдикції), внесеної до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далі - держава чорного списку FATF), а також не є засновниками, учасниками, акціонерами, кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб, що зареєстровані на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF;
не має серед засновників, учасників, акціонерів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, а також юридичних осіб, в яких Російська Федерація та/або Республіка Білорусь, та/або держава чорного списку FATF, юридична особа, утворена згідно із законодавством Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF, або громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України), є засновником, учасником, акціонером, або юридичних осіб, в яких кінцевим бенефіціарним власником є громадянин Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком того, який постійно на законних підставах проживає на території України);
не є юридичною особою та/або засновником, учасником, акціонером, кінцевими бенефіціарним власником яких не є особи, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
не має кінцевих бенефіціарних власників - громадян Російської Федерації та/або Республіки Білорусь, та/або держави чорного списку FATF (за винятком тих, які постійно на законних підставах проживають на території України);
3) військова частина - військова частина (установа) складових сил безпеки або сил оборони, зокрема в оперативному підпорядкуванні якої перебуває експериментальний підрозділ NEXT, яка проводить випробування;
4) договір про дослідження - договір, який регулює відносини та встановлює напрями проведення досліджень, загальні правила організації та проведення досліджень, розробки і тестування в України прототипів зразків військового призначення та подвійного використання або будь-яких інших розробок, які можуть використовуватися для потреб оборони;
5) дослідження - комплекс організаційно-технічних заходів, який здійснюється за участю Фонду чи складових сил безпеки або сил оборони та науково-дослідних установ, спрямованих на вивчення властивостей, якостей, здатностей або характеристик, принципів роботи та можливостей застосування будь-яких технологій, комплектувальних виробів чи матеріалів, зокрема держави-агресора, що включає аналіз конструктивних і програмних рішень, перевірку тактико-технічних характеристик, реінжиніринг, розробку та тестування, консультування, а також оцінку перспектив їх практичного застосування в інтересах оборони;
6) іноземна технологія - засоби, компоненти, розробки, матеріали, результати створення або модернізації технічних засобів або методів іноземного походження, що використовуються або можуть бути використані для проектування, розроблення, виробництва, модернізації, компонування або використання товарів, які можуть використовуватися для потреб оборони;
7) іноземний товар (далі - товар) - будь-який товар, зокрема товар військового призначення або подвійного використання, який вироблений із використанням іноземних технологій за межами України;
8) науково-дослідна установа - науково-дослідна установа (зокрема, яка зареєстрована в юрисдикції іноземної країни), наукова установа, яка провадить наукову або науково-технічну діяльність з метою отримання нових знань та/або технологій і проводить дослідження та/або тестування товарів;
9) технологія - засоби, компоненти, розробки, матеріали, результати створення або модернізації технічних засобів або методів, що використовуються або можуть бути використані для проектування, розроблення, виробництва, модернізації, компонування або використання товарів, які можуть використовуватися для потреб оборони.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про національну безпеку України”, Порядку випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2025 р. № 1354 “Деякі питання розвитку спеціальних інноваційних технологій” (Офіційний вісник України, 2025 р., № 89, ст. 6233).
3. Координатором проекту “Test in Ukraine” є Фонд.
поширення інформації про проект “Test in Ukraine” з метою його популяризації за межами України для участі більшого кола виробників;
пошук виробників і проведення переговорів із виробниками з метою залучення до участі у проекті “Test in Ukraine”;
перевірку відповідності критеріям, що висуваються до виробника;
створення, наповнення та ведення переліку виробників, які виявили бажання взяти участь у проекті “Test in Ukraine”, із зазначенням інформації про їх товари та іноземні технології;
визначення військової частини, що буде проводити випробування іноземних технологій, за погодженням із командиром та органом управління такої військової частини;
комунікацію між виробниками та військовими частинами з метою організації проведення передачі товарів для випробування іноземних технологій;
інформаційну підтримку учасників проекту “Test in Ukraine”;
залучення представників органів державної влади, установ, організацій до проведення випробувань іноземних технологій (за потреби).
5. Випробування іноземних технологій здійснюється:
військовими частинами за рішенням їх командира із залученням науково-дослідних установ (за потреби) за погодженням із органом військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають військові частини, та органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності;
експериментально-бойовими підрозділами із залученням науково-дослідних установ (за потреби) за погодженням із органом військового управління, у підпорядкуванні якого перебуває такий підрозділ, та органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності.
Виробники зобов’язуються надати військовій частині, яка проводить випробування, повний комплект інструкцій з безпеки та експлуатації товарів і за потреби проводити базовий інструктаж (навчання) персоналу військової частини перед початком випробувань.
До проведення випробувань також можуть залучатися представники складових сил безпеки і сил оборони та виробника за їх згодою.
6. Міжнародні передачі товарів у рамках цього Порядку здійснюються з дотриманням вимог Закону України “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання”.
7. Товари для випробування передаються безоплатно (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації виробнику).
Виробник забезпечує поставку та передачу своїх товарів для проведення випробувань до військової частини.
Передача товарів для проведення випробувань здійснюється без переходу права володіння та користування. Такий товар не вважається активом військової частини, не підлягає оперативному та бухгалтерському обліку. Відповідальність за його збереження може покладатися на виробника.
Утилізація (знищення) залишків товарів, отриманих для проведення випробувань, а також матеріально-технічне забезпечення випробувань покладається на виробника.
У разі нездійснення виробником утилізації (знищення) залишків після проведення випробувань військова частина (без дотримання передбачених законодавством процедур і отримання погоджень) може самостійно здійснити утилізацію (знищення), про що складає відповідний акт.
8. Товари, передані військовій частині відповідно до цього Порядку, використовуються виключно для проведення випробувань.
9. За результатами проведення випробувань військовою частиною складається звіт, який має містити такі відомості:
найменування товару та в разі необхідності іноземної технології;
період проведення випробування;
опис іноземної технології (призначення та сфера застосування, основні компоненти (модулі, вузли, програмне забезпечення тощо), сумісність з іншими технологіями, які можуть бути використаними під час випробування, наявність аналогів) (у разі встановлення);
заявлені (надані) виробником тактико-технічні характеристики, інші характеристики;
встановлені випробуванням результати (унікальні властивості або відмінності від аналогів) (у разі встановлення);
рекомендації стосовно практичного застосування товару в інтересах сил безпеки і сил оборони.
Виробники можуть надавати військовій частині кваліфіковану технічну підтримку шляхом залучення фахівців, консультантів, інших представників виробника для фіксування результатів випробувань, заповнення технічних розділів звіту та оцінки відповідності заявленим характеристикам.
У разі проведення випробувань безпосередньо в умовах бойових дій або в зоні активних бойових дій звіт може не включати відомостей, передбачених абзацами шостим та/або сьомим цього пункту.
10. Звіт складається по одному примірнику для військової частини, органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності, Фонду та виробника.
11. Інформація, отримана за результатами проведення випробувань може бути використана Фондом, військовою частиною, зокрема експериментальним підрозділом NEXT, іншими складовими сил безпеки і сил оборони з метою розвитку інноваційних технологій без комерційної мети.
12. Дослідження технологій здійснюються на підставі договору про дослідження.
Стороною договору про дослідження, крім Фонду та науково-дослідної установи, може бути виробник (виробники), складові сил безпеки і сил оборони.
Під час визначення напрямів проведення досліджень Фондом може враховуватися інформація від виробників, Міноборони та органу військового управління Збройних Сил, відповідального за організацію та провадження інноваційної діяльності.
13. Дослідження та всі пов’язані з цим витрати (сплата податків, у тому числі мита, послуги з пакування, доставки та повернення тощо) здійснюються за рахунок науково-дослідної установи на умовах, визначених у договорі про дослідження.
14. З метою проведення досліджень між Фондом, науково-дослідною установою та/або виробниками, складовими сил безпеки і сил оборони може відбуватися обмін відомостями, розробками (тактико-технічними характеристиками та/або іншими відомостями (креслення, схеми, фото, специфікації, інструкції тощо), комплектувальними виробами чи матеріалами, програмним забезпеченням (комп’ютерна програма, застосунок тощо).
15. Технологія, створена за результатами проведення досліджень, на підставі договору про дослідження проходить випробування в Україні в межах проекту “Test in Ukraine” згідно з умовами цього Порядку.
16. Обробка інформації з обмеженим доступом здійснюється в установленому законодавством порядку.
17. У разі коли товари військового призначення та подвійного використання, ввезені на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення із використанням дозвільного документа Держекспортконтролю, були використані (спожиті) або знищені, відповідальною посадовою особою військової частини або експериментально-бойового підрозділу складається акт про використання або знищення таких товарів. Копія такого акта надається Держекспортконтролю для погодження припинення митного режиму тимчасового ввезення.
{Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 24.06.2026 }
ЗМІНА,
що вноситься до пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству цифрової трансформації для забезпечення функціонування Фонду розвитку інновацій
Доповнити пункт підпунктом 7 такого змісту:
“7) надання фінансової підтримки (грантів) для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 262 “Деякі питання забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони”.”.

page
youtube