Главная Ссылки ... Чи можуть забрати квартиру за несплату відсотків по кредиту? Чи можуть забрати квартиру за несплату відсотків п...

Чи можуть забрати квартиру за несплату відсотків по кредиту?

Іноді трапляються неприємні ситуації, коли позичальник, який оформив кредит, стикається з непередбаченими фінансовими проблемами, і не може виконувати в строк свої кредитні зобов'язання. В такому випадку, кредитно-фінансова організація, яка видала кредит, має право звернутися до суду, і ініціювати продаж власності боржника.

Тому, в критичних ситуаціях на допомогу може прийти швидка позика на картку, яку можна швидко оформити в МФО e-groshi. Позика онлайн дасть можливість виграти кілька тижнів часу, протягом якого можна постаратися вирішити питання про пошук нових джерел доходу.

Єдине житло недоторканне

Стягнення не може бути звернено на житлове приміщення, якщо для громадянина-боржника і членів його сім'ї, які спільно проживають, воно є єдиним придатним для постійного проживання приміщенням. Під єдиним житлом, придатним для проживання, може розумітися будь-яке житло, як то квартира, будинок, кімната і т. д.

Чи можуть забрати єдине житло, якщо воно в іпотеці?

Якщо житло було придбано за рахунок іпотечних коштів і є запорукою, то його, на жаль, банк має право відібрати. Отже, кредитор має право забрати квартиру за борги, якщо вона в іпотеці і навіть якщо вона єдина. Більш того, кредитори можуть забрати квартиру за борги, навіть якщо в ній прописана дитина.

Варто враховувати, що для банку забирати квартиру і тим більше будинок в рахунок сплати боргів невигідно, так як необхідно затратити час і гроші на реалізацію цієї нерухомості. Тому при виникненні труднощів з виконанням зобов'язань необхідно терміново звернутися до кредитора. У більшості випадків банк піде назустріч і запропонує, наприклад, знизити щомісячні платежі за рахунок збільшення терміну іпотеки.

У даній ситуації доцільно звернутися в банк, який надав кредит, із заявою про реструктуризацію боргу. На практиці банк часто не зацікавлений в судовій процедурі звернення стягнення на іпотечну квартиру, так як це досить тривалий процес. Тому, якщо позичальник надасть обгрунтований план реструктуризації свого боргу, велика ймовірність, що адміністрація банку погодиться скоригувати графік погашення заборгованості.

А якщо квартира, в якій живеш, не єдина?

Якщо житло не є єдиним, то кредитор має право звернути на нього стягнення. Варто знати, що стягнення на житло може бути звернено тільки на підставі вступив в законну силу судового акта і тільки судовим приставом. Забрати квартиру за борги можуть тільки пристави. В першу чергу стягнення звертається на грошові кошти, що належать боржникові. Якщо грошові кошти відсутні або їх недостатньо, то судовий пристав-виконавець має право звернути стягнення на інше майно, спершу рухоме, а потім і нерухоме, в тому числі на житло.

Боржник в свою чергу має право вказати те майно, на яке слід звертати стягнення в першу чергу. Пристав зобов'язаний розглянути цю заяву. Також важливо відзначити, що забрати квартиру за борги колектори не можуть, це можуть зробити тільки пристави за рішенням суду.

Якщо житло дорожче боргу?

На практиці найчастіше виникають ситуації, при яких сума боргу набагато менше вартості нерухомості. У таких випадках після реалізації нерухомості пристави повертають залишки грошових коштів боржника. Якщо після реалізації житла залишаться кошти, то вони надходять на рахунок служби судових приставів. З цих коштів погашаються витрати з продажу нерухомості (послуг), інші витрати на ведення виконавчого провадження (наприклад, виконавчий збір), після чого залишилися грошові кошти перераховуються на рахунок боржника.

При оформленні кредиту необхідно тверезо розраховувати свої сили. При виникненні форс-мажорних ситуацій потрібно негайно звертатися в банк.

Ще більше інформації можна прочитати тут

Просмотров : 1957
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст