Автор не указан
0
0
2997
Біометричні паспорти – майбутнє, принаймі тих громадян, які хочуть подорожувати
З січня 2016 року міграційна служба розпочне впровадження нових біометричних паспортів і для зменшення черг на оформлення документа збільшила кількість приймальних підрозділів, повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України.
“Починаючи з січня наступного року, замість 210 підрозділів, заяви на оформлення біометричного паспорта (у тому числі іноземного) зможуть прийняти 325 підрозділів міграційної служби. Це має суттєво зменшити черги на оформлення закордонних паспортів та спростити отримання послуги для громадян, яким раніше доводилося звертатися в сусідні райони”, – йдеться в повідомленні.
З 4 по 6 січня буде проводитися тестування системи оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Враховуючи те, що оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюватиметься на тому ж обладнанні, що й оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон, можливі тимчасові ускладнення у роботі системи.
Заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки підрозділи міграційної служби почнуть приймати з 11 січня.
Перелік нових підрозділів, де з 11 січня можна буде оформити біометричні документи, розміщений тут/2016/perelik_tp.pdf">___
Згадайте новину: Біометричні паспорти все ж таки доведеться отримувати.
Що таке біометричні документи і для чого вони потрібні?
Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Головна ідея впровадження більш захищених документів, які забезпечують ідентифікацію особи - це суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму.
Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Відповідно до інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO) більше 90 країн з 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше двадцяти держав готові до впровадження таких документів в найближчі роки.
Близько 45 країн з числа тих, які видають біометричні документи, зберігають на документах одночасно і відбитки пальців, і зображення особи, в той же час більше 30 країн використовують лише оцифроване фото власника документа. Решта країн в даний час використовують тільки зображення обличчя, але найближчим часом планують використовувати і дані дактилоскопії.
За даними ICAO, більше 15 країн в даний час використовують автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників електронних паспортів. Для того, щоб пройти процедуру паспортного контролю, мандрівник може скористатися "електронними воротами", які в автоматичному режимі звіряють його біометричні дані з інформацією, що зберігається на чипі документа. Серед країн, які читають (сканують) е-паспорта в аеропортах і на кордонах США, Великобританія, Сінгапур, Португалія, Нова Зеландія, Японія, Індонезія і Німеччина.
Згадати новину: Відцифрований відбиток пальця у паспорті – чергове рішення влади для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
Які переваги біометричних документів для громадян?
Біометричні паспорти це практично
Паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової картки буде більш зручним та зносостійким ніж паперовий аналог.
Вперше паспорт громадянина України видається безкоштовно.
Біометричні паспорти це безпечно
Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою.
У разі крадіжки чи втрати такого паспорту, зловмисники не зможуть скористатися ним.
Біометричні паспорти це зручно
Для зчитування інформації, наприклад на кордоні, будуть використовуватись автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників біометричних паспортів. Це по-перше виключить суб‘єктивність та можливість зловживань під час проходження контролю, а по-друге зменшить час необхідний на таке проходження.
Подорожі до країн які використовують автоматичні пропускні системи стануть більш зручними, без виснажуючих черг. Аналогічно, будуть створені умови, необхідні для спрощення та прискорення внутрішньодержавних процедур надання адміністративних послуг, які передбачають ідентифікацію особи.
Як виглядають українські біометричні документи і які дані до них вносяться?
Технічні описи та порядки оформлення і видачі паспортів, передбачених зазначеним Законом, затверджені Кабінетом Міністрів України.
Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» передбачено вичерпний перелік інформації, що буде вноситися до біометричних документів. Наприклад, до паспорта громадянина України буде вноситися наступна інформація (стаття 21 Закону):
1) назва держави;
2) назва документа;
3) ім'я особи;
4) стать;
5) громадянство;
6) дата народження;
7) унікальний номер запису в Реєстрі;
8) номер документа;
9) дата закінчення строку дії документа;
10) дата видачі документа;
11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);
12) місце народження;
13) відцифрований образ обличчя особи;
14) відцифрований підпис особи.
Окрім того, до паспорта громадянина України за письмовим клопотанням заявника, а стосовно осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку, - їхніх батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників може бути внесена також додаткова змінна інформація, передбачена Законом.
Джерело: Державна міграційна служба України
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
135
Коментарии:
0
Просмотров:
248
Коментарии:
0
Просмотров:
255
Коментарии:
0
Просмотров:
395
Коментарии:
1
Просмотров:
325
Коментарии:
0
Просмотров:
165
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.