24.07.2014    Переглядів:  377
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Відцифрований відбиток пальця у паспорті – чергове рішення влади для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України

Відцифрований відбиток пальця у паспорті – чергове рішення влади для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України   - vidtsifrovaniy_vidbitok_paltsya_u_pasporti_chergove_rishennya_vladi_dlya_liberalizatsii_evropeyskim_soyuzom_vizovogo_regimu_dlya_ukraini_53d0cb61c1d03.jpg

У листопаді  2012 року в Україні було прийнято закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який запровадив у життя Єдиний державний демографічний реєстр – систему, призначену для зберігання, захисту, обробки, використання та поширення інформації про особу та про документи, що оформлюються щодо певної особи на підставі даних цього реєстру.  Серед усього іншого цей закон передбачає зокрема, що замість звичної для усіх протягом багатьох років книжечки паперового паспорту вводиться в обіг пластикова картка –  електронний паспорт, яка містить у собі електронний носій інформації – безконтактну інтегральну схему (чип). На цей чип розпорядником реєстру інформація про особу може вноситься необмежено, при цьому закон розрізняв обов’язкову для внесення інформацію та необов’язкову, тобто за бажанням особи.

Традиційними обов’язковими відомостями про особу є: назва держави, ім’я особи, стать, громадянство, дата народження, номер документа та унікальний номер запису у реєстрі, дата видачі документу та дата закінчення строку дії документу,  місце народження, відцифрований образ обличчя та підпис особи, тощо.

За незрозумілих обставин у електронному паспорті не вказується місце проживання особи (колишня прописка), яку громадянину треба буде підтверджувати зайвими іншими документами. Паспорт видається строк на 10 років і підлягає заміні із  закінченням такого строку, і це пояснюється лише Європейською практикою. Також  на жаль не вирішено питання і з внесенням до паспорту даних про громадянство особи.

Окрім звичайного паспорту громадянина України за допомогою засобів Єдиного державного демографічного реєстру оформлюються і інші електронні документи, які є двох типів: документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус. До першої групи відносять: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу (повітряного судна), посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України. До другої групи відносять: посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця. Тут варто підкреслили, що   посвідчення водія в Україні нарешті стало документом, який посвідчує особу, хоча воно і повинно бути електронним. ( раніше відповідно до законодавства посвідчення водія особу не посвідчувало).

Тепер Верховна Рада України прийняла зміни в зазначений закон, відповідно до яких електронний паспорт громадянина України для виїзду за кордон,  повинен обов’язково містити відцифровані відбитки пальців власника. Це нововведення також стосується і інших документів, які посвідчують особу при виїзді за кордон: дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члену екіпажу (повітряного судна), посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзний документ біженця.

Наступне слово за КМ України, який повинен прийняти нормативний акт, який регулює порядок внесення відцифрованих відбитків пальців до електронних паспортів  громадян України та впровадити в життя дане рішення на практиці. Незважаючи на всю суперечливість обов’язковості внесення відбитків пальців особи до електронного паспорту, поставленні завдання Європейським Союзом для лібералізації візового режиму для України влада поступово виконує.  

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: