20.08.2014    Просмотров:  294
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Апеляційна скарга колишнього генерала МВС України Олексія Пукача не розглядається Апеляційним судом міста Києва.

Апеляційна скарга колишнього генерала МВС України Олексія Пукача не розглядається Апеляційним судом міста Києва. - apelyatsiyna_skarga_kolishnogo_generala_mvs_ukraini_oleksiya_pukacha_ne_rozglyadaetsya_apelyatsiynim_sudom_mista_kieva_53f4bd6a7fd3d.jpg

Жорстоке вбивство журналіста та засновника інтернет - видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе, яке було скоєно 16 вересня 2000 року, пам’ятає вся Україна.

Лише через 12 років після вбивства 29 січня 2013 року Печерський районний суд м. Києва ухвалив вирок у справі про вбивство Георгія Гонгадзе та засудив безпосереднього вбивцю колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України генерал-лейтенанта Олексія Пукача за ст. 99 КК України 1960 року – умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, пункти в (вчинене у зв’язку з виконанням потерпілим службового або громадського обов’язку ) та і ( вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою)  до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок Печерського суду м. Києва було оскаржено як самим Пукачем О. з метою пом’якшення покарання так і Мирославою Гонгадзе з метою зміни кваліфікації злочину на  замовне вбивство до Апеляційного суду  м. Києва.

21 січня 2014 року Апеляційний суд м. Києва начебто розпочав розгляд справи. Ганебним для судової системи України особливо в цьому випадку є вже той факт, що між ухваленням вироку Пукачу О. і початком розгляду апеляційних скарг пройшов цілий рік. При цьому процесуальне законодавство не визначає відповідальної особи, якій можна було б задати питання чому для цього потрібен рік???

Апеляційний суд м. Києва незважаючи на всю значимість для всієї України цієї справи досі не розглянув апеляційні скарги учасників кримінального провадження. Судове засідання переносилось неодноразово за різними приводами і останнє було призначено на 20 серпня 2014 року, тобто сьогодні.   

Справа слухається колегією суддів, головуюча Тетяна Вікторівна Фрич.

Сьогодні  представник вдови Мирослави Гонгадзе  Валентина Теличко планувала, що суд розгляне клопотання про відзив апеляційної скарги Мирослави Гонгадзе на вирок Пукачу Олексію. Як раніше пояснювалось Валентиною Теличко це планується зробити не тому, що потерпіла стала згодна із кваліфікацією злочину у вироку, а для того, щоб уникнути процесуальної можливості виходу Пукача на волю. Адже Пукач О. перебуває під вартою без вироку, який набрав законної сили, вже більше 5 років.

Проте і цього не відбулося.

Другий потерпілий у справі журналіст Олексій Подольський подав заяву про відвід всього складу судової колегії і ця заява судом була задоволена. Журналіст Подольський (колишній помічник народного депутата Сергія Головатого) також викрадався Пукачем О, примусово вивозився в ліс і пережив катування, проте на щастя залишився живий.

Адвокат Теличко В. висловила обурення діями колегії судів і звернула увагу на наступне:

"…Раніше Подільський неодноразово подавав заяву про відвід суду, але її не приймали ... Тепер же протягом семи днів треба буде сформувати нову колегію, яка повинна буде не пізніше ніж через три місяці почати розгляд апеляцій заново…»

Затягування розгляду справи очевидне. Проте хто затягує розгляд справи і навіщо – незрозуміло. І досить підозрілим в очах пересіченого громадянина є раптове задоволення відводу складу суду.  Такого «просто так, по закону» у суддів звичайно не буває…

Дивиться також:  Новий Генпрокурор України Ярема В. повертається до справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Вирок Печерського районного суду м.Києва від 29 січня 2013 р. у справі № 1-368/11, яким засуджено Пукача О. до довічного позбавлення волі.

Рішення КС України від 20 жовтня 2011 року №12-рп/2011 щодо офіційного тлумачення частини третьої статті 62 Конституції України.

Аудіозаписи (плівки) майора М. Мельниченко зроблені ним при прослуховуванні кабінету Президента України Кучми Л. Д. та їх текстові роз шифровки.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: