09.07.2014    Переглядів:  301
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Новий Генпрокурор України Ярема В. повертається до справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе

Новий Генпрокурор України Ярема В. повертається до справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе - noviy_genprokuror_ukraini_yarema_v_povertaetsya_do_spravi_pro_vbivstvo_gurnalista_georgiya_gongadze_53bd66f19c33f.jpg

Новопризначений Генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив про ймовірне поновлення кримінального провадження у справі про вбивство журналіста та засновника інтернет - видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе. Україна пам’ятає, що це жорстоке вбивство було скоєне 16 вересня 2000 року на той час начальником департаменту зовнішнього спостереження МВС України генерал-лейтенантом Олексієм Пукачем за допомогою його подільників (тоді підлеглих співробітників МВС) Валерія Костенка, Миколи Протасова та Олександра Поповича.

Зокрема Генпрокурор В. Ярема заявив наступне: “Ми повертаємось до всіх тих справ, які були незаконно закриті, в тому числі і по вбивству Г.Гонгадзе і плануємо притягти до відповідальності всіх тих осіб, які до цього причетні. Ми знаємо, що там були першочергові покази Олексія Пукача про причетність посадових осіб держави. Тому я зараз вивчаю всі ці справи, проводу відповідні наради із заступниками для того, щоб поновити це слідство і притягнути до відповідальності осіб, причетних до вчинення цього тяжкого злочину»…

29 січня 2013р., тобто більше ніж через 12 років після вбивства, Печерський районний суд    м. Києва ухвалив вирок у справі про вбивство Георгія Гонгадзе та засудив безпосереднього вбивцю Пукача О. за ст. 99 КК України 1960 року – умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, пункти в (вчинене у зв’язку з виконанням потерпілим службового або громадського обов’язку ) та і ( вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою)  до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок суду від 29 січня 2013р. було оскаржено як самим Пукачем О. з метою пом’якшення покарання так і Мирославою Гонгадзе з метою зміни кваліфікації злочину на  замовне вбивство до Апеляційного суду  м. Києва. Лише через рік - 21 січня 2014р. Апеляційний суд м. Києва розпочав розгляд скарг засудженого та потерпіло, при цьому апеляційний суд вирішив слухати справу у закритих засіданнях.

Станом на 9 липня 2014 року  засуджений Пукач О. вже більше ніж як 5 років знаходиться під вартою, проте вирок Печерського районного суду м. Києва досі не вступив у законну силу. У випадку, якщо суд апеляційної інстанції задовольнить скаргу Мирослави Гонгадзе про скасування вироку і при цьому направить справу на додаткове розслідування у Пукача О. виникнуть законні підстави звільнитися з під варти. Мирослава Гонгадзе через свого представника Валентину Теличенко планувала відкликати свою апеляційну скаргу на вирок Пукачу О., проте і сьогодні засідання апеляційного суду не відбулося і було перенесено на 20 серпня 2014р.   

Справа про вбивство журналіста Г. Гонгадзе є виключно політичною, і такою, що без перебільшення вплинула на сам хід новітньої історії України. На відомих плівках майора Держохорони Мельниченко М. І. є аудіо записи розмов, які вказують на причетність до цього вбивства колишнього Президента України Кучми Л. Д., покійного міністра МВС України Кравченка Ю.Ф. (офіційна версія про самогубство якого 4 березня 2005року від двох вогнепальних поранень у голову для багатьох сумнівна) та, на той час, голови адміністрації президента України Литвина В. М.

Хоча плівки і були офіційно визнані за результатами не одної експертизи ще у 2005 році справжніми, вони не розглядалися Печерським районним судом м. Києва як докази при слуханні справи по обвинуваченню Пукача О. у зв’язку із застосуванням цим судом ч. 3 ст. 62  Конституції України та рішення КС України від 20 жовтня 2011 № 12-рп/2011р.

Будемо сподіватися, що із перемогою революції гідності в Україні та з призначенням Генеральним прокурором України В. Яреми справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе предстане перед суспільством в новому світлі та прийде до свого логічного та справедливого завершення.    

 

Дивиться: Вирок Печерського районного суду м. Києва від 29 січня 2013р. у справі № 1-368/11, яким засуджено Пукача О. до довічного позбавлення волі.

                    Рішення КС України від 20 жовтня 2011 року № 12-рп/2011 щодо офіційного тлумачення частини третьої статті 62 Конституції України.

                   Аудіозаписи (плівки) майора М. Мельниченко зроблені ним при прослуховуванні кабінета Президента України Кучми Л. Д. та їх текстові розшифоровки. 

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: