Главная Блог ... Новости Алгоритм дій постраждалих від домашнього насильства: основні кроки Алгоритм дій постраждалих від домашнього насильств...

Алгоритм дій постраждалих від домашнього насильства: основні кроки

Отключить рекламу
 - d7628dbb5b34e1513072d7692d9dd116.png

В.о директора Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ніна Петрова у своїй консультації ще раз розповідає про кроки, які повинні зробити ті, проти кого було застосовано домашнє насильство.

Користуйтеся консультацією: Чи дають щось профілактичні роботи з кривдником, який вчинив домашнє насильство

Що можна вважати домашнім насильством

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

З моменту гласності гострої у сьогоденні проблеми домашнього насильства акцентується увага на розширенні кола осіб, яких визнають кривдниками, а також на критично високому рівні зростання кількості випадків вчинення домашнього насильства, зокрема, фізичного та психічного. Безпосередньо під час випадків домашнього, а тим більше – погроз, жертва відчуває безвихідь, паніку, страх, й ці емоції не дають зібратись і раціонально мислити та діяти у таких обставинах.

Користуйтеся консультацією: Хто у домі господар? Що таке домашнє насильство

Як діяти у разі скоєння проти вас домашнього насильства

Немає єдиного плану дій в подібних ситуаціях, але є декілька порад щодо дій, які жінка повинна вчинити для захисту себе та/або дітей:

– негайно за можливості ізолюйте себе та/або дітей від кривдника, зокрема, залишити помешкання або хоча б зачинитися у кімнаті;

– терміново телефонуйте до поліції, безпосередньо під час вчинення насильства, якщо є така можливість, або після того як убезпечили себе та дітей: повідомте поліцію саме про вчинення домашнього насильства і чи знаходитесь у безпосередній небезпеці;

– чекайте на поліцейську групу швидкого реагування;

– можете написати заяву у відділенні поліції чи надіслати поштою.

– поліція, приїхавши на виклик, за наявності для цього підстав, може затримати кривдника, що надасть вам час для убезпечення себе та дітей, а також поліція може застосувати терміновий обмежувальний припис.

– якщо кривдник наніс вам/дитині тілесні ушкодження (згвалтував), з урахуванням вашого стану телефонуйте до швидкої або зверніться до лікарні та обов’язково вказуйте, що отримали травми в результаті побоїв чоловіка, тощо. Увага! До здійснення медичного обстеження краще не змивати сліди з тіла та одягу. Нічого не чіпайте на місці події. Обов’язково пройдіть судово – медичну експертизу з метою визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, яку долучать до справи як доказ;

– якщо психологічне насильство відбувалося у присутності дітей або відносно них, в результаті чого діти отримали психологічні травми, є сенс звернутися до служби у справах дітей з відповідною заявою, також ви маєте право не давати кривдникові бачитися та спілкуватися з дітьми до вирішення питання.

Про кожен випадок домашнього насильства необхідно повідомляти в поліцію та усіма законними засобами та способами захищати себе та дітей.

Джерело: Координаційний центр з надання правової допомоги

Користуйтеся консультацією: Домашнє насильство: основне поняття та аналіз практики за ст.126-1 ККУ.

 • 804

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 804

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст