Главная Ссылки ... Акциз на етанол: що змінилось за останні роки

Акциз на етанол: що змінилось за останні роки

Протягом сторіч в Україні склалась традиція − монетизувати пристрасть населення до алкоголю. Податки на етиловий спирт та продукти, що його містять, були високими останні три сторіччя. Фундамент цієї традиції заклали ще російські імператори, коли ввели державну монополію на виробництво горілки. Але зараз ми живемо в часи пандемії. Етиловий спирт − головна сировина для виробництва антисептичних розчинів.


Позитивні зрушення розпочались ще у 2018 році

На щастя, процес зміни податкового законодавства розпочався ще задовго до пандемії. Концерн "Укрспирт", який тоді був монополістом на ринку етанолу, почав лобіювати зниження акцизних податків.

Обкладання високими податками шкідливих звичок виглядає логічним. Але ж етанол застосовується не тільки для виробництва міцних напоїв. Весь світ повільно, але впевнено переходить до використання більш екологічних видів палива. Найпопулярніше − біопаливо, основою якого слугує саме етиловий спирт. Розвинуті країни не обкладають виробництво біопалива високими податками. Навпаки, вони надають виробникам податкові пільги чи навіть субсидії.

У 2018 році Парламент вніс зміни до Податкового кодексу з метою зниження фіскального тиску на деякі галузі, що використовують спирт не для виробництва міцних напоїв. Ставка акцизу на етанол технічного та хімічного призначення була встановлена на нульовому рівні. Це дозволило вітчизняним виробникам підвищити конкурентоздатність власної продукції на світовому ринку.

Також було прийнято ще одне логічне рішення. Акцизом перестали обкладати етанол, що переміщувався в межах одного господарського суб'єкта в рамках виробництва біопалива. Логічне та правильне рішення. Це дозволить державному концерну Укрспирт стати вагомим гравцем на паливному ринку.

Головне − тоді, у 2018 році, було закладено основи для зниження податкового тиску на виробників антисептику. Добре, що це відбулось задовго до початку пандемії. Адже виробництво антисептику − це використання етилового спирту у виробництві продукції хімічного призначення.

Після початку пандемії

На початку квітня 2020 року, коли уряд вже ввів карантинні обмеження, Державна податкова служба України навіть змушена була опублікувати роз'яснення щодо обкладання акцизом антисептичних розчинів.

Тоді виробники ставити питання, чи є підакцизним товаром їх продукт? Згідно з українським законодавством, антисептик належав до категорії "Спирт етиловий 70 відс. (або 96 відс.), розчин для зовнішнього застосування 70 відс. (або 96 відс.) по 100 мл (або менше) у флаконах". Вони купували спирт у державного концерну Укрспирт, який був їх податковим агентом та сплачував акциз у державний бюджет. Тому самі виробники не могли впливати на процес. Єдине, що їм залишалось, це надавати документи Укрспирту.

Після того, як податкова служба опублікувала роз'яснення, відпали останні питання. Як результат − ми всі отримали дешевий та надійний антисептичний розчин на основі етилового спирту. Можливо, це теж вплинуло на протистояння пандемії в Україні.


Джерело - https://spirt-opt.site/

Просмотров : 511
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст